توصیه های پزشکی به مادران شیرده در ماه های اول

272
توصیه های پزشکی به مادران شیرده

توصیه های پزشکی به مادران شیرده در ماه های اول

تنها شیر مادر خوردن به این مفهوم است که از تركیبات مکملی استفاده نشود که این بهترین انتخاب برای سلامت كودك است. بیشتر متخصصان اطفال و ارگان های بهداشتی ملی و بین المللی توصیه‌هایی میکنند كه تغذیه انحصاری با شیرمادر را به مدت یكسال ترویج دهند. در این مطلب از مجله اینترنتی بیرکلیک شما را با یکسری از توصیه های پزشکی به مادران شیرده آشنا می نماییم.

توصیه های پزشکی به مادران شیرده
توصیه های پزشکی به مادران شیرده

 

هدف از این پیشنهادات این نیست كه مادرانی را كه توانایی رسیدن به این هدف را ندارند از شیردهی بطور کامل ناامید کرد. در صورتی که شما یك مادر شاغل هستید نخواهید توانست برای شیردهی در طول یكسال وقت بگذارد، نباید بطور پسشفرض استفاده انحصاری از شیرخشك را انتخاب كنید. شیردهی یك تصمیم باشد یا نباشد نیست. بلكه بیشتر مشابه یك بیمه عمل میکند: هرچه بیشتر بهتر، اما مقادیر کم آن هم خواص زیادی دارد.

به هر مادری كه توانایی شیردهی را دارد شدیدا توصیه می‌شود به محض تولد فرزندشان آن را شروع كند، بخصوص به خاطر این كه شیر اولیه غنی از آیتم هایی است كه سلامت نوزاد را تضمین میکند. بعضی از مادران شیردهی را مشكل یا دردناك می‌دانند. واقعیت این است كه هر مادر و نوزادی بطور عادی مانند تصاویر ایده‌آل شده مادر و نوزاد با یکدیگر هماهنگ نیستند. برای شیردهی مناسب باید مقداری سعی و کوشش داشت و امکان دارد به راهنمائی احتیاج داشته باشید.

مادرانی كه تصمیم به شیردهی دارند باید از قبل با پرسنل بیمارستان هماهنگ شده و آنها را از تصمیم خود آگاه سازند و از آنها كمك بخواهند، همچنین می‌توانند با یك متخصص شیردهی صحبت كنند تا بتوانند بر مشكلات احتمالی غلبه كنند. توصیه می شود در یك ماه اول از استفاده از شیشه خودداری كنند تا مطمئن شوند نوزاد به راه و روش تغذیه از پستان عادت كرده است. مادران شاغل برای حل این مشکل می توانند در محل كار شیرشان را با کمک یك پمپ بدوشند و برای استفاده بعدی ذخیره كنند. پدرها و دیگر اعضای خانواده می‌توانند شرایط را برای مادران شیرده با انجام حمایت‌های مورد نیاز برای آسایش او در طی شیردهی و كمك به او برای پیدا کردن وقت آزاد برای شیردهی، ساده‌تر كنند.

توصیه های پزشکی به مادران شیرده
توصیه های پزشکی به مادران شیرده

 

توصیه هایی برای ماه‌های اول

  • در طی این دوران رشد و نمو سریع، تغذیه صحیح برای نوزادن اهمیت فراوانی دارد. شیر مادر برای نوزادان، مخصوصا برای ماه‌های اول تولد از اهمیت بالایی برخوردار است. تغذیه با شیر مادر یك گام روبه جلو در جهت سلامتی نوزاد شما است.
  • در طی چند هفته حساس ابتدایی، نوزاد میبایست با شیر مادر تغذیه كند، در این حالت به تقویت سیستم ایمنی و پی ریزی سلامت دستگاه گوارش نوزاد خود كمك فراوانی كرده‌اید.
  • تا جایی که میتوانید شیردهی را ادامه دهید. نوزاد را تا چهار ماهگی پیش از شروع تغذیه تكمیلی به طور انحصاری با شیر خودتان تغذیه كنید. شیردهی نوزاد تا یكسال برای فرزند شما بسیار ایده آل است.
  • آنچه مادر تغذیه می کند روی شیرخوار تاثیر میگذارد. استفاده از یك رژیم متناسب همراه با غذاهای گوناگون می‌تواند اكثر مواد مغذی مورد احتیاج شما را تامین كند. استفاده روزانه یك مولتی ویتامین برای ویتامین D و آهن اضافی برای سلامتی شما در طول دوران شیردهی راهکار مناسبی است، همچنین استفاده از قرص روغن ماهی نیز کمک بزرگی برای تكامل نوزاد است.
  • از مصرف هرگونه داروهای گیاهی یا شیمیایی در طول دوران شیردهی دوری كنید. با پزشك خود در مورد استفاده هر نوع دارو از قبل صحبت كنید.
توصیه های پزشکی به مادران شیرده در ماه های اول نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 9 =

بررسی

به احترام همه مادران سرزمینم

به احترام همه مادران سرزمینم به احترام همه مادران سرزمینم : این جمعه مصادف است با ولادت با…