خواص تخم بلدرچین در تقویت سیستم ایمنی کودکان

566
خواص تخم بلدرچین

خواص تخم بلدرچین در تقویت سیستم ایمنی کودکان

اکثر پزشکان، استفاده از تخم بلدرچین را برای کودکان ضروری می دانند که آن هم به دلیل ارزش غذایی بالای تخم بلدرچین می‌باشد. تخم بلدرچین توانایی این را دارد که به بهبود سیستم ایمنی و تقویت حافظه بخصوص کودکان کمک کند.با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا شما را با خواص تخم بلدرچین در تقویت سیستم ایمنی کودکان آشنا نماییم.

تعدادی از متخصصان تغذیه و سلامت معتقد هستند که استفاده از تخم بلدرچین می‌تواند باعث کاهش واکنش‌های آلرزیک و حساسیت‌زایی شود. به همین خاطر در اکثر موارد از تخم بلدرچین به عنوان یک جایگزین مناسب برای تخم مرغ یاد می‌شود. همچنین برخی از پزشکان کودک معتقد هستند که تخم بلدرچین می‌تواند در ایجاد سلول‌های خونی جدید و افزایش رشد و نمو در کودکان نقش بسیار مفیدی در پی داشته باشد.

فواید تخم بلدرچین

افزایش کارایی سیستم ایمنی بدن

تحقیقات علمی در زمینه تخم بلدرچین ثابت میکنند که تخم بلدرچین می‌تواند درصد قدرت توان دفاعی بدن را در برابر میکروب‌ها افزایش دهد. همچنین منجربه افزایش میزان هموگلوبین و کمک به کم شدن ترکیبات سمی و فلزات سنگین در بدن کودکان میشود. همچنین باعث کنترل و تنظیم کارکرد کلیه‌ها، کبد و کیسه صفرای کودک نیز می‌شود. بسیاری از پژوهش های علمی حتی نشان میدهند که مصرف منظم تخم بلدرچین در کودکان منجر به افزایش واکنشهای مغزی و کمک به افزایش و بهبود حافظه گردد. این پژوهش با مقایسه حافظه کودکانی که تخم بلدرچین مصرف کرده اند و کودکانی که تخم مرغ مصرف کرده اند، حاصل شده است.

خواص تخم بلدرچین
خواص تخم بلدرچین

منبع غنی ویتامین ها

در حقیقت یکی از علل اصلی که پزشکان اطفال پیشنهاد به مصرف تخم بلدرچین توسط کودکان را دارند، بالا بودن سطح ویتامین‌ها و املاح آن در مقایسه با تخم مرغ است. بالا بودن میزان ویتامین‌ها و املاح هم با افزایش درصد رشد و نمو در کودک در ارتباط می‌باشند. مخصوصا این که میزان ویتامین B1 در تخم بلدرچین بسیار بیشتر از تخم مرغ است.

گلبول قرمز خون

عنصر آهن نقش اساسی در تشکیل بهینه گلبول های قرمز خون دارد و تخم بلدرچین نیز میزان بالایی از این عنصر را در خود جای داده و به این شکل می‌تواند در تشکیل گولبول های قرمز سالم خونی موثر باشد.

مقابله با بیماری ها خطرناک

تعدادی از محققان علم تغذیه معتقدند که مصرف منظم تخم بلدرچین دردوران کودکی به خاطر این که سرشار از عنصر پتاسیم می‌باشد، می‌تواند از بروز امراض قلبی و عروقی و برخی از سرطان‌ها در دهه‌های پیش روی زندگی کودکان موثر باشد.

خواص تخم بلدرچین
خواص تخم بلدرچین

میزان مصرف تخم بلدرچین

بسیاری ازمتخصصان تغذیه توصیه می‌کنند به کودکان در حدود ۹ ماهگی می‌توان تخم بلدرچین البته به شرطی که تنها زرده آن باشد را داد و از حدود سن ۱ تا ۳ سالگی استفاده ۱ عدد تخم بلدرچین در روز توصیه می‌گردد. البته از سن ۳ تا ۷ سال می‌توان ۲ تا ۳ عدد تخم بلدرچین در روز با درنظر گرفتن میزان قدرت هضم و جذب بدن کودک برای او توصیه نمود. این میزان استفاده در سنین بالای ۷ سال می‌تواند به ۳ تا ۵ عدد در روز نیز برسد

خواص تخم بلدرچین در تقویت سیستم ایمنی کودکان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 4 =

بررسی

تغذیه موها به کمک سس مایونز و تخم مرغ در منزل

تغذیه موها به کمک سس مایونز و تخم مرغ تغذیه موها به کمک سس مایونز و تخم مرغ : مراقبت از مو…