۱۲ درس مهم مدیریتی در زندگی یک مدیر عامل

394
12 درس مهم مدیریتی در زندگی یک مدیر عامل

۱۲ درس مهم مدیریتی در زندگی یک مدیر عامل

۱۲ درس مهم مدیریتی : هرچقدر هم که در زمینه کاری تان تجربه داشته باشید ، هنگامی که میخواهید اولین کسب و کارتان را راه بیندازید باز همه چیز را در مورد راه اندازی و پیشبرد آن کسب و کار نمی دانید . روند یادگیری فرایند زمانبری است ، و احتمالاً به خود خواهید گفت : کاش کسی بود که این نکات را برای من از قبل توضیح میداد .

اگر میخواهید خودتان را برای چالش ها و مشکلات غیرقابل پیش بینی آماده کنید ، شنیدن تجربیات کسانی که قبلاً جای شما بودند و آنها را تجربه کرده اند بسیار با اهمّیت است.

در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک ،  ۱۲ درس مهم مدیریتی در زندگی یک مدیر عامل را به شما یادآوری می کنیم . همراه ما باشید .

دروس مهم مدیریتی

12 درس مهم مدیریتی در زندگی یک مدیر عامل
12 درس مهم مدیریتی در زندگی یک مدیر عامل

۱ – نگران پول و سرمایه نباشید

این نگرش بهترین راهی است که باعث می‌شود از فرصت‌های شغلی خود سود ببرید . به دنبال پول بودن ، مخصوصاً اگر در ابتدای راه شغلی خود باشید ، نتایج جالبی به دنبال ندارد. بهتر است مهارت‌ها و دانش خود را تقویت کنید که در بلندمدت ، هم برایتان پول و هم شادی به همراه می‌آورد .

۲ – تمرکزتان بروی نتیجه نهایی باشد

هنر تمرکز در زندگی و کسب‌وکار نقش مهمی دارد . هنگامی‌که بر چند کار مشخص متمرکز شوید ، بسیار بهتر و مؤثرتر عمل می‌کنید . اگر خود را با اهداف مختلف و پراکنده سرگرم کنید ، وقت کافی برای توجه به هیچ‌کدام نخواهید داشت.

۳ – تا جوانید ریسک‌پذیر باشید

تا جوان هستید هیچ فرصتی را از دست ندهید ، حتی اگر از پایان راه مطمئن نیستید . پتانسیل پیشرفت شما در خطر کردن و ریسک‌پذیر بودن است . البته ادعا نمی‌کنیم باید در مسیرهایی قدم بگذارید که مشخصاً بی‌نتیجه هستند . منظور ریسک‌های حساب‌شده و هوشمند است . اگر بدون تدبیر و تعقل به هر سمتی بروید، مجبور می‌شوید تا آخر عمر مشغول التیام دادن آسیب‌هایی باشید که می‌بینید.

همچنین بخوانید :   اگر این نشانه ها را دارید وقت استعفا دادنتان رسیده است

۴ – مثبت اندیش باشید

فرصت‌ها همیشه در اطراف ما هستند . کافیه بتونیم آن‌ها را ببینیم. منفی نگری زندگی را برایتان به‌قدری تیره‌وتار می‌کند که نمی‌توانید ببینید چه فرصت‌هایی دقیقاً همین‌جا و پیش روی شما هستند. وقتی نگاه مثبتی داشته باشید، می‌توانید از هر اتفاقی برای یک زندگی شاد و موفق استفاده کنید. سعی کنید یک دوره سی‌روزه مثبت اندیشی را امتحان کنید. خودتان متوجه نتایج آن خواهید شد.

12 درس مهم مدیریتی در زندگی یک مدیر عامل
12 درس مهم مدیریتی در زندگی یک مدیر عامل

۵ – به خاطر دیگران زندگی نکنید

نگذارید پدر و مادر یا دوستانتان به شما بگویند بهتر است چه‌کاری انجام دهید و چگونه زندگی کنید . نصیحت و توصیه‌های آن‌ها را بشنوید ولی کاری را انجام دهید که خودتان فکر می‌کنید صحیح است.

۶ – هیچ وقت تسلیم نشوید

هرگز از خودتان و خواسته‌هایتان دست نکشید . منظور این نیست که با کورکورانه پیش رفتن و توجه نکردن به شرایط و بازخوردها به اهدافتان دست پیدا می‌کنید. روی مشکلات کار کنید و همه‌ی بازخوردها را زیر نظر قرار دهید تا توقف‌ناپذیر شوید.

۷ – مهربان باشید و با احترام برخورد کنید

این جمله به این معنی نیست که نمی‌توانید سرسخت باشید . برعکس، وقتی درگیر کارهای سنگین هستید، توجه به خود و کرامت نفس امری حیاتی و عاملی است که می‌تواند نتیجه‌ی نهایی را به نفع شما عوض کند.

۸ – به انتقاد ها گوش بدهید

به عنوان یک مدیر عامل، بعضی وقتها درگیر خلّاقیت ها و پیشرفت هایی میشوید که همیشه مورد تایید زیردستانتان نیستند . همیشه بطور منظم ملاقات هایی با کارمندان تان داشته باشید چرا که در آنها کارمندان، از همه رده ها، میتوانند نظراتتشان را ارائه کنند، و راجع به اصلاح و بهبود فعّالیت هایمان پیشنهاد دهند . بعضی وقتها از شنیدن و فهمیدن یکسری از موضوعات از زبان کسانی که هدفی جز گفتن حقیقت ندارند ، شگفت زده خواهید شد .

همچنین بخوانید :   اگر این نشانه ها را دارید وقت استعفا دادنتان رسیده است
12 درس مهم مدیریتی در زندگی یک مدیر عامل
12 درس مهم مدیریتی در زندگی یک مدیر عامل

۹ – باهوش تر از خودتان را استخدام کنید

غرورتان را کنار بگذارید؛ این یک رقابت نیست ! باورکنید اینطور نیست که کسانی که از شما باهوش تر هستند به شما احترام نمیگذارند یا تصمیمات شما را حمایت نمیکنند. برعکس، آنها میدانند که اگر شما در مقام مدیرعاملی هستید، برای آن خیلی تلاش کرده اید. اگر کارمندان غیرمؤثر را استخدام کنید، در آخر باید بیشتر کارهای آنها را هم شما برایشان انجام دهید .

۱۰ – به همه چیز به عنوان یک تجربه نگاه کنید

هیچ محصولی کامل نیست ، و هیچ ایده ای بدون نقص . شما فرضیاتی راجع به محصولتان دارید، و باید به احساس درونی تان اعتماد کنید، ولی بهترین راه برای اثبات محصولتان ارائه کردن آن به مشتریان واقعی است. پس به خاطر اینکه محصولتان بی نقص و بهترین نیست نگران نباشید، به مرور زمان و کم کم کیفیت آن تغییر خواهد کرد .

۱۱ – نسبت به موقعیّت ها و چالش های تان خود باشید

موقعیّت ها و عوامل منحرف کننده بسیاری سعی خواهند کرد شما را از مسیری که برنامه ریزی کرده اید خارج کنند، که به احتمال زیاد منجر به شکست میگردند. موقعیّت های بسیاری خواهند بود که نمیخواهید به سادگی از کنارشان بگذرید، آنها نیاز به یک بررسی کلّی دارند. آگاه بودن از همه چیزهایی که دور و ورتان اتّفاق می افتد، مثل بازاری که به دنبال آن هستید و سرمایه گذاران جدید، به شما برای اینکه به عنوان رهبر بیشتر مؤثر باشید، کمک خواهند کرد .

۱۲ – قدرت «نه گفتن» داشته باشید .

موقعیّت های کسب و کار بسیاری وجود دارند که چشم پوشی از آنها کار معقولی به نظر نمیرسد. مشکل اینجاست که با وجود اینکه این موقعّیت ها جذّابند و به کسب درآمد منجر میشوند، هزینه هایی را هم در پی دارند، و این هزینه ها میتوانند برای شرکت مضر باشند. شروع یک کسب و کار جدید به این معنی است که شما میخواهید در قسمتی از بازار پیشرو باشید. این یک هدف پیش پا افتاده نیست. چطور میشود به عنوان یک کسب و کار کوچک و با منابع محدود پیشرو بود؟ با تمرکز و انضباظ و تلاش زیاد، و دانستن اینکه چه وقت به موقعیّت های مشخصی «نه» بگویید .

همچنین بخوانید :   اگر این نشانه ها را دارید وقت استعفا دادنتان رسیده است

قوانین طلایی برای مدیریت بهتر

12 درس مهم مدیریتی در زندگی یک مدیر عامل
12 درس مهم مدیریتی در زندگی یک مدیر عامل

۱ – قانون شماره یک : هرگز پول از دست ندهید . قانون شماره دو : هرگز قانون شماره یک را فراموش نکنید .

۲ – در دنیای کسب و کار ، آینه عقب همیشه واضح تر از شیشه جلو اتومبیل است .

۳ – پیش بینی باران کافی نیست . به فکر ساختن یک سرپناه باشید .

۴ – سرمایه گذار امروز فرصت دیروز را از دست داده است .

۵ – یک نظرسنجی عمومی به هیچ وجه جایگزین مناسبی برای اندیشدن نیست .

۶ – باید همیشه موارد مورد علاقه­ مان را در اولویت قرار دهیم .

۷ – مهم نیست چه‌ کاری پیش روی شما است ؛ همیشه حداکثر تلاشتان را بکنید .

۸ – زمانی که اشتباه می‌کنید، آن را بپذیرید .

۹ – هرچه صبر بیشتری داشته باشید، رضایت خاطر بیشتری نصیبتان می‌شود .

۱۲ درس مهم مدیریتی در زندگی یک مدیر عامل نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 12 =

بررسی

اگر این نشانه ها را دارید وقت استعفا دادنتان رسیده است

اگر این نشانه ها را دارید وقت استعفا دادنتان رسیده است اگر این نشانه ها را دارید وقت استعف…