به خاطر این دلایل کفش های پاشنه بلند نپوشید

804
به خاطر این دلایل کفش های پاشنه بلند نپوشید

به خاطر این دلایل کفش های پاشنه بلند نپوشید

راه رفتن درست در انسان و سلامت سیستم حرکتی مستلزم هماهنگی مناسب و تنظیم دقیقی است که بین اجزاء آن بخصوص عضلات، تاندون ها و استخوان های اندام تحتانی، لگن و ستون مهره وجود دارد. این هماهنگی و تنظیم دقیق در طول میلیونها سال و بتدریج بوجود آمده است و برهم زدن این تعادل میتواند مشکلاتی را بوجود آورد.پوشیدن کفش پاشنه بلند یکی از عواملی است که میتواند این تعادل را برهم بزند. کفش پاشنه بلند کفشی است که پاشنه آن از ۵ سانتیمتر بلندتر باشد.در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک به شما مواردی را یادآوری می کنیم که به خاطر این دلایل کفش های پاشنه بلند نپوشید.

به خاطر این دلایل کفش های پاشنه بلند نپوشید
به خاطر این دلایل کفش های پاشنه بلند نپوشید

به خاطراین دلایل کفش پاشنه بلند نپوشید

پاهای شما آسوده خواهند شد

پوشیدن کفش پاشنه بلند به مدت طولانی، می تواند باعث کوتاه شدن تاندون آشیل (Achilles tendon) شود. بافتی که استخوان پاشنه شما را به ماهیچه ساق پا متصل می کند. معمولاً بسته به زمانی که از کفش پاشنه بلند استفاده کرده اید، مدتی طول می کشد تا این تاندون طول اولیه خود را پیدا کند. پس از سپری شدن این زمان، دیگر دردی احساس نخواهید کرد.

کمردردتان ازبین می رود

شاید به این فکر کنید که پاشنه بلندها فرم پاهایتان را زیباتر نشان می دهند. این به این دلیل است که با پوشیدن آنها لگن شما به سمت عقب متمایل می شود. این عامل باعث می شود تعادل ناحیه کمر به هم خورده و فشار غیرمتعادلی به ستون فقرات وارد شود، که نتیجه آن کمردرد خواهد بود. با نپوشیدن پاشنه بلندها، این کمردرد ناپدید خواهد شد.

همچنین بخوانید :   آموزش دویدن با کفش پاشنه بلند برای خانم‌های پرجنب و جوش
به خاطر این دلایل کفش های پاشنه بلند نپوشید
به خاطر این دلایل کفش های پاشنه بلند نپوشید

پاهای شما زیباتر جلوه می کنند

کفش های پاشنه بلند و نوک تیز، اغلب به پنجه های شما آسیب زده و ناخن هایتان را بدفرم می کنند. با پوشیدن صندل یا کفش هایی که پنجه پهن تری دارند، پس از چند هفته درد ناشی از این مشکلات برطرف می شود. ناخن های بدفرم نیز، مدتی بعد شکل سابق خود را به دست می آورند.

تعادلتان افزایش می یابد

طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۵ به عمل آمده، پاشنه ی بلند این کفش ها، باعث عدم تعادل در ماهیچه هایی می شود که مچ پا را احاطه کرده اند. از سوی دیگر، کفش تخت باعث بهبود این شرایط و تعادل ماهیچه ها خواهد شد. شاید مورد واضحی باشد اما جای بازنگری و تأمل دارد.

به خاطر این دلایل کفش های پاشنه بلند نپوشید
به خاطر این دلایل کفش های پاشنه بلند نپوشید

ممکن است کوتاه قد جلوه کنید

با اینکه با نپوشیدن پاشنه بلند، کوتاه قد به نظر می رسید، اما در سیستم بدن جریان از قرار دیگری است. تحقیقات در این زمینه نشان می دهد افرادی که زیاد پاشنه بلند می پوشند، ماهیچه ساق کوتاه تری دارند. این به این دلیل است که این کفش ها، پاشنه و تاندون آشیل شما فشرده و کوتاه می کنند. ترکیبی از حرکت های کششی (فیزیوتراپی) و کفش های طبی، می توانند آنها را به حالت عادی برگردانند.

توصیه نهایی

موضوع این نیست که کفش های پاشنه بلند دشمن شماره یک سلامتی شما باشند، اما بدون شک در درازمدت آسیب های جدی به پاها و ستون فقرات شما خواهند زد. ارتباط مستقیم پا با تمامی اعضای بدن را نمی توان نادیده گرفت. از طرفی ظاهر زیبا و شیک این کفش ها نیز فریبنده است. پیشنهاد می کنیم برای استفاده های روزمره و همیشگی از کفش های تخت استفاده کنید و برای مراسم خاص، اسلحه پنهان خود را رونمایی کنید. کفش پاشنه بلند را فقط در روزهای بخصوص بپوشید تا با یک تیر ۲ نشان زده باشید: زیبایی ظاهری و سلامت جسمانی.

به خاطر این دلایل کفش های پاشنه بلند نپوشید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

بررسی

آموزش دویدن با کفش پاشنه بلند برای خانم‌های پرجنب و جوش

آموزش دویدن با کفش پاشنه بلند برای خانم‌های پرجنب و جوش بعضی اوقات تنها داشتن مهارت در راه…