کاهش وزن و تنظیم کلسترول با روغن نارگیل

571
کاهش وزن و تنظیم کلسترول با روغن نارگیل

کاهش وزن و تنظیم کلسترول با روغن نارگیل

کاهش وزن و تنظیم کلسترول : استفاده از مکمل غذایی روغن نارگیل باعث کاهش کلسترول و کاهش وزن، به ویژه در ناحیه‌ی کمر، می‌شود. همچنین، روغن نارگیل دارای فواید بسیار دیگری است و به همین دلیل بعنوان مناسب‌ترین روغن خوراکی توصیه می‌شود . در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم کاهش وزن و تنظیم کلسترول با روغن نارگیل را مورد بررسی قرار دهیم . لطفا همراه ما شوید .

ویژگی های روغن نارگیل

کاهش وزن و تنظیم کلسترول با روغن نارگیل
کاهش وزن و تنظیم کلسترول با روغن نارگیل

افزایش سطح کلسترول HDL (کلسترول خوب)

کاهش نسبت LDL/HDL

کاهش اندازه‌ دور کمر( چربی ناحیه شکم – پهلو)

روغن نارگیل در میان چربی‌های اشباع شده، بهترین نوع روغن به شمار می‌آید و دارای فواید بسیاری است.

کاهش وزن و تنظیم کلسترول با روغن نارگیل
کاهش وزن و تنظیم کلسترول با روغن نارگیل

روغن نارگیل و کاهش وزن

روغن نارگیل برای کاهش وزن بسیار مفید است. این روغن حاوی اسیدهای چرب زنجیره کوتاه و متوسط است که به از بین بردن وزن اضافی کمک می‌کند . همچنین گوارش غذاها را تسهیل کرده و عملکرد غده تیروئید و سیستم آنزیمی بدن را تنظیم می‌کند. از این گذشته، متابولیسم و سوخت‌وساز بدن را با کاهش فشار روی لوزالمعده افزایش می‌دهد و درنتیجه انرژی بیشتری سوزانده و به افراد چاق و آنها که اضافه‌وزن دارند برای کاهش‌وزن کمک می‌کند. به همین دلیل است که افرادیکه در مناطق ساحتی و استوایی زندگی می‌کنند و روزانه از این روغن بعنوان روغن آشپزی استفاده می‌کنند، معمولاً چاق نیستند.

روغن نارگیل و گوارش

مصرف غذایی روغن نارگیل به صورت استفاده در آشپزی صورت می‌گیرد. روغن نارگیل به ارتقاء عملکرد دستگاه گوارش و درنتیجه پیشگیری از بسیاری مشکلات و ناراحتی‌های معده و روده ازجمله سندرم روده آسیب‌پذیر کمک می‌کند. چربی‌های اشباع موجود در روغن نارگیل خواص ضدمیکروبی دارند و به مقابله با باکتری‌های مختلف، قارچ‌ها، انگل‌ها و امثال آن که موجب بدگواری می‌شوند، کمک می‌کنند. روغن نارگیل همچنین به جذب سایر موادمغذی مثل ویتامین‌ها، موادمعدنی و آمینواسیدها کمک می‌کند.

همچنین بخوانید :   بهترین ورزش های خانگی برای تناسب اندام و کاهش وزن

اثرات روغن نارگیل بر کلسترول

مطالعات متعدد حکایت از اثرات مفید روغن نارگیل بر کلسترول و بیماری‌های قلبی عروقی دارند. بنابر گفته‌ محققان، سرکوب تیروئید باعث افزایش کلسترول می‌شود و فرد را در معرض خطر ابتلا به سرطان، عفونت‌ها، و بیماری های قلبی قرار می‌دهد. با این وجود، در صورت ترمیم هورمون تیروئید، می‌توان کلسترول را تا حد نرمال پایین آورد. همانگونه که قبلاً ذکر شد، روغن نارگیل به متعادل کردن تیروئید و نرمال کردن سطح کلسترل کمک می‌کند. روغن نارگیل، در صورتی که با یک رژیم غذایی متعادل مصرف شود، میزان کلسترول کاهش می‌دهد.

کاهش وزن و تنظیم کلسترول با روغن نارگیل
کاهش وزن و تنظیم کلسترول با روغن نارگیل

چرا روغن نارگیل جامد است ؟

برخلاف سایر روغن‌ها، روغن نارگیل نقطه جوش بالایی دارد –حدوداً ۲۴ تا ۲۵ درجه سلسیوس و ۷۶ تا ۷۸ درجه فارنهایت. درنتیجه در دمای اتاق به صورت جامد است و فقط زمانی آب می‌شود که دما بالا رود. از اینرو، اگر یک بطری روغن نارگیل خریدید و متوجه شدید جامد است نباید فکر کنید که مشکلی دارد. روغن نارگیل به همین شکل است. و دقت کنید که آن را نباید در یخچال نگهداری کنید.

چطور از روغن نارگیل استفاده کنیم ؟

اگر از روغن نارگیل برای مصارف موضعی استفاده می‌کنید، مخصوصاً برای مراقبت از موها، فقط کافی است که روغن را با گذاشتن آن زیر نور خورشید یا آب گرم، ذوب کنید. همچنین می‌توانید کمی روغن‌نارگیل را در ظرفی ریخته و حرارت دهید (از مایکروفر استفاده نکنید). بعد روغن را به کف دست‌ها مالیده و روی موهایتان بمالید.

اگر می‌خواهید از آن برای مصارف خوراکی استفاده کنید، آن را جایگزین کره یا روغن‌های گیاهی کنید. به خاطر داشته باشید که لازم نیست به طور کامل فقط از روغن نارگیل استفاده کنید زیرا با اینکار از فواید روغن‌ها و محصولات لبنی دیگر محروم خواهید شد.

همچنین بخوانید :   این مواد غذایی باعث انسداد رگ ها میشوند

آیا می‌توان از روغن نارگیل در آشپزی استفاده کرد ؟

بله، در اکثر مناطق استوایی مردم از روغن نارگیل برای آشپزی استفاده می‌کنند.

سعی کنید از روغن نارگیل در یک دستورغذای دیگر استفاده کنید. شاید کمک کند. اگر بعد از خوردن روغن نارگیل حالت‌تهوع پیدا می‌کنید، نباید خودتان را مجبور به خوردن آن کنید زیرا ممکن است بدنتان به روغن نارگیل هم مثل هر ماده‌غذایی دیگر حساسیت داشته باشد.

کاهش وزن و تنظیم کلسترول با روغن نارگیل نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

بررسی

تغییراتی در شیوه آشپزی که از چاق شدن شما جلوگیری می‌کند

تغییراتی در شیوه آشپزی که از چاق شدن شما جلوگیری می‌کند برخی اشتباهات بسیار ساده در زمان آ…