کاهش وزن در خواب راحت ترین راه کاهش وزن

342
کاهش وزن در خواب

کاهش وزن در خواب راحت ترین راه کاهش وزن

تصور اینکه امکان داشته باشه با خوابیدن لاغر شد و کاهش وزن داشت چه بسا در ابتدا موضوعی غیر قابل باور باشد اما گفتنی است که نتیجه ی تحقیقات علمی بر روی صدها فرد به قصد حذف اضافه وزن و چاقی روش کم کردن وزن در خواب را با نتایجی پذیرفتنی ثابت کرده است. با مجله اینتزنتی بیرکلیک همراه باشید تا شما را با راه های کاهش وزن در خواب آشنا نماییم. با ما همراه باشید!

کاهش وزن در خواب

اگرچه این بحث کمی عجیب به نظر می رسد اما بر پای تحقیقات جدید محققان دانشگاه هاروارد، خواب می تواند بر روی وزن شما کارایی داشته باشد. برای گسترش این مطالعه، محققان عادت خواب بیش از ۱۳۳۰۰۰ زن تندرست را تحت رسیدگی کامل قرار دادند. این پژوهش نشان داد زنانی که خواب بهتری داشتند ۴۵ درصد نسبت به سایر کسان کمتر به بیماری دیابت نوع ۲ دچار می شدند.

کاهش وزن در خواب
کاهش وزن در خواب

زمانی که ضرب آهنگ شبانه روزی شما آشفته می شود، بدن افراد هورمون گرلین بیشتری ترشح خواهد کرد. این هورمون رئیس افزایش اشتها در انسانها است و می تواند مایه ایجاد پرخوری و در پایان افزایش وزن شود. با افزایش وزن، خطر ابتلا به مرض دیابت گونه ۲ افزایش پیدا می کند. درحالی که نداشتن یک خواب آرام و خوب می تواند سطح هورمون لپتین که رئیس دانستن سیری در بدن است را کم کند. همچنین محرومیت از خواب نیز فاکتور دیگری است که می تواند مایه افزایش وزن در افراد گردد. مطالعات اتمام شده در کلینیک مایو ثابت میکند زمانی که افراد ۸۰ دقیقه از خواب شبانه روزی خویش را کم می کنند، ۵۵۰ کالری بیشتر از سایر بیماران دریافت خواهند کرد.

همچنین بخوانید :   کاهش وزن و تنظیم کلسترول با روغن نارگیل

راه های کاهش وزن در خواب

۱ – برای سوزاندن کالری بیشتر در حین خواب در درازا روز وزنه بلند کنید. یک پوند (۴۵۰ گرم) ماهیچه در یک شبانه‌روز حدود ۴۸ کالری می‌سوزاند درحالیکه یک پوند چربی فقط ۸ کالری می‌سوزاند. با آغاز یک برنامه‌ی وزنه زدن در روز و افزایش حجم ماهیچه‌ها می‌توانید از سوزاندن کالری در حین خواب اطمینان حاصل نمایید.

۲ – با کاهش دمای اتاق می‌توانید کالری زیادتری بسوزانید. بدن انسان در حات سرما انرژی زیادتری برای گرم ماندن مصرف می‌کند. با افت دمای اتاق در شب سوخت و ساز تن شما افزایش می‌یابد که کالری زیادتری از شما مصرف می‌کند.

۳ – از صرف کردن کربوهیدرات‌ها از شش ساعت قبل از خواب اجتناب کنید. زمانیکه بدن افراد کربوهیدرات کمی دارد شروع به سوزاندن چربی‌ها می‌کند تا زمانی که انرژی فرآوری نماید. اگر هیچ کربوهیدراتی در سیستم بدن شما پیش از خواب وجود نداشته باشد تن شما چربی بیشتری برای انرژی می‌سوزاند.

۴ – قبل از خواب چای سبز میل نمایید چون که در حین خواب وزن کم میکنید و کالری زیادتری بسوزانید. چای سبز سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد.

کاهش وزن در خواب
کاهش وزن در خواب

۵ – از هفت ساعت بیشتر بخوابید. خوابیدن بیش از هفت ساعت نه تنها کمک می‌کند کالری زیادتری بسوزانید حتی در حین روز نیز سوخت و ساز تن شما را بالا نگه می‌دارد. مشخص است که در حال بیداری معمولاً نمی‌توانید دور خوردن را خط بکشید درحالیکه در خواب انجام  این عمل آسانتر است.

۶ – مطمئن شوید پیش از خواب آرامش کامل دارید. آرامش باعث می‌شود که سطح کورتیزول بدن شما افت کند که در سوزاندن انرژی تاثیر زیادی دارد.

منبعHow to Burn More Calories While Sleeping

کاهش وزن در خواب راحت ترین راه کاهش وزن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − هفت =

بررسی

تغییراتی در شیوه آشپزی که از چاق شدن شما جلوگیری می‌کند

تغییراتی در شیوه آشپزی که از چاق شدن شما جلوگیری می‌کند برخی اشتباهات بسیار ساده در زمان آ…