ایده هایی برای انتخاب لباس مناسب مصاحبه کاری

214
لباس مناسب مصاحبه کاری

ایده هایی برای انتخاب لباس مناسب مصاحبه کاری

تاثیر گذاری تیپ شما بسیار مهم است. قبل از اینکه حتی بنشینید و با مصاحبه گر شروع به صحبت کنید قضاوت های اولیه درباره تیپ شما توسط او انجام شده است. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا شما را با ایده های انتخاب لباس مناسب مصاحبه کاری و استخدام آشنا نماییم. با ما همراه باشید!

راهنمای پوشیدن لباس آقایان

از آقایان انتظار می‌رود تصویری از خودشان ارایه کنند که نشان دهد به همان اندازه که به گرفتن شغل اهمیت می‌دهند، به ظاهرشان هم اهمیت می‌دهند. شلوارهای یکدست با رنگهای آبی تیره و خاکستری و بلوزهای با آستین بلند به رنگ سفید بهترین لباسها برای زمان مصاحبه هستند. رنگهای روشن و خیلی تند برای زمان مصاحبه توصیه نمیشوند. در صورت تمایل کمربند و گاهی اوقات کراوات هم به سلیقه ی شخصی میتواند به این لباسها اضافه شود.

لباس مناسب مصاحبه کاری
لباس مناسب مصاحبه کاری

مو ها باید اصلاح شده و به خوبی ‌شانه شده باشند. مردها باید یا صورتی تراشیده یا ریش یا سیبیل مرتب را انتخاب کنند. ناخن‌ها هم باید تمیز و کوتاه شده باشند. بهتر است از کفشهای چرمی یا ورنی استفاده کنید تا ظاهر بهتری داشته باشد. آقایان بهتر است هیچ نوع جواهری را استفاده نکنند البته به جز ساعت استفاده از دستبندهای رنگی و فانتزی برای زمان مصاحبه چندان مناسب نیست.

استفاده از ادکلان بسیار خوب است اما دقت کنید که نباید تند و زننده باشد ترجیحا از ادکلانهایی با رایحه ملایم استفاده کنید. یک کیف کوچک از رزومه و مدارک و مهارت هایی که داشتید را همراه خود ببرید.

همچنین بخوانید :   راهنمای خرید کت چرم کلاسیک برای فصل پاییز

راهنمای پوشیدن لباس خانم ها

تصویری که هرکسی در مصاحبه‌ی کاری می‌خواهد از خودش به نمایش بگذارد، نشان از اعتماد به نفس و تمرکز کاری است. برای خانمها مانتو های تیره و یا مشکی پیشنهاد میشود زیرا که رنگ مشکی رسمی تر است. حتما باید نوع مانتویی که میپوشید رسمی باشد، مدل های فانتزی برای زمان مصاحبه خوب نیست.

لباس مناسب مصاحبه کاری
لباس مناسب مصاحبه کاری

خانمها ترجیحا از صندل های تابستانی در زمان مصاحبه استفاده نکنند کفش ها هر چقدر پوشیده تر باشند رسمی تر هستند. رنگ روسری و شال ترجیحا باید از رنگهای ملایم باشد مثل آبی آسمانی یا صورتی ملایم یا سفید. برای خانم ها هم توصیه شده که از زیور آلات در زمان مصاحبه استفاده نکنند زیرا که تمرکز و حواسشان هنگام صحبت کردن از بین خواهد رفت.

نکات کلی

  • هرگز نباید در زمان مصاحبه آدامس بجویید
  • گوشی همراهتان را یا سایلنت یا خاموش کنید
  • از خوردن و آشامیدن در زمان مصاحبه خودداری کنید

 

ایده هایی برای انتخاب لباس مناسب مصاحبه کاری نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 6 =

بررسی

راهنمای خرید کت چرم کلاسیک برای فصل پاییز

راهنمای خرید کت چرم کلاسیک برای فصل پاییز کت چرم یکی از انواع پوشاک مردانه است که هم کلاسی…