فواید مصرف آب بصورت ناشتا که باید بدانید

315

فواید مصرف آب بصورت ناشتا که باید بدانید

شاید برخی افراد فکر کنند که شبها موقع خواب بدن بصورت کلی در حال استراحت بوده و کاری انجام نمیدهد درحالیکه یکی از مهمترین کارهای بدن که برای حفظ حیات ضروری است در این زمان انجام میگیرد . یکی از عملکردهای مهم بدن پاکسازی درونی است . زمانیکه خواب شروع میشود بدن این پاکسازی را شروع کرده و سلول های آسیب دیده را ترمیم میکند تا مواد سمی بدن دفع شوند . به همین دلیل است که آب نقش بسیار مهمی در زمان بیدار شدن از خواب دارد . نوشیدن یک لیوان بزرگ آب در صبح دفع مواد زائد را که طی شب توسط فعالیت دستگاه لنفی از دیگر مواد جدا شده اند را تسهیل می کند . برای آگاهی از فواید مصرف آب بصورت ناشتا با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید .

فواید مصرف آب بصورت ناشتا که باید بدانید
فواید مصرف آب بصورت ناشتا که باید بدانید

فواید مصرف آب بصورت ناشتا

بسیاری از افراد هنگام صبح تمایل به مصرف دیگر نوشیدنی ها دارند در حالی که بهترین مایعی که توصیه می شود آب است زیرا خواص بی شماری برای بدن دارد . بیشتر ما بعد از بیدار شدن از خواب ، اول تلفن همراهمان را چک می‌کنیم و سپس قبل از انجام هر کار دیگری مستقیم سراغ چای یا قهوه می‌رویم . اما به تازگی مشخص شده است که نوشیدن یک لیوان آب در شروع روز فواید زیادی برای سلامت دارد و شما می‌توانید هنوز هم بعد از نوشیدن آب، قهوه و چای بنوشید .

دفع مواد سمی

بسیار مهم است تا برای دفع مواد سمی و زائدی که در کلیه ها تصفیه شده اند، عملکرد سیستم لنفاوی تحریک گردد که نوشیدن کافی آب می تواند مؤثر باشد. در این صورت مواد زائد جمع شده در کلیه ها از بین می روند زیرا دفع مواد سمی از طریق ادرار تحریک می شود . اگر می‌خواهید از سرما خوردگی یا آنفولانزا پیشگیری کنید، باید دستگاه لنفاوی را خوب آبرسانی کنید . دستگاه لنفاوی بخش مهمی از سیستم ایمنی بدن است و نوشیدن آب در صبح بصورت ناشتا از جمع شدن خون جلوگیری می‌کند و مانع از دست رفتن مایعات می‌شود .

همچنین بخوانید :   طرز تهیه حلوای زعفرانی و مجلسی خانگی
فواید مصرف آب بصورت ناشتا که باید بدانید
فواید مصرف آب بصورت ناشتا که باید بدانید

بهبود عملکرد دستگاه گوارش

اگر بعد از بیدار شدن از خواب آب بنوشید،‌ دستگاه گوارش را تحریک کرده اید زیرا به دفع مواد سمی کمک می شود، حرکات روده ها تسهیل می گردد و برای دریافت مواد غذایی و انجام فعالیت گوارشی آماده می شود . همچنین نوشیدن نیم‌لیتر آب در روز می‌تواند سوخت و ساز بدن را تا ۳۰ درصد بیشتر کند .

کاهش مشکلات معده

مصرف آب بصورت ناشتا سوزش معده و سوء هاضمه را تسکین می‌دهد . نوشیدن آب پس از بیدار شدن، اسید معده را که در هنگام دراز کشیدن و خواب شبانه به مری برگشته است می‌شوید . علاوه بر این، آب اسید معده را از دهان و دندان‌ها نیز پاک می‌کند .

پیشگیری از سنگ کلیه

یکی از راههای پیشگیری از سنگ کلیه مصرف آب بصورت ناشتا میباشد . نوشیدن آب، در صبح‌ها قبل از خوردن هر چیز، مواد رسوبی که در کلیه منجر به تشکیل سنگ کلیه می‌شود را رقیق می‌کند . اما اگر می‌خواهید به کلی با سنگ کلیه مبارزه کنید، باید روزی نیم گالن آب بنوشید  .

فواید مصرف آب بصورت ناشتا که باید بدانید
فواید مصرف آب بصورت ناشتا که باید بدانید

رفع سردرد

از فواید دیگر مصرف آب اینست که از سردرد جلوگیری می‌کند . یکی از دلایل سردرد بی‌آبی بدن است . صبح‌ها، با نوشیدن یک لیوان آب پس از بیدار شدن از خواب از سردردهایی که در طول روز ممکن است سراغتان بیاید پیشگیری کنید . اما یادتان نرود که در طول روز هم آب بنوشید .

گرچه فواید نوشیدن آب در حالت ناشتا بسیار است اما باید دقت کنید که تنها این مقدار کافی نخواهد بود . در واقع ، باید حتما در طول روز حداقل دو لیتر آب نوشیده شود تا خواص این ماده حیاتی ادامه یابد . مصرف بیش از حد آب نیز توصیه نمی شود زیرا برای عملکرد صحیح کلیه ها مضر خواهد بود . گرچه آب برای بدن عالی است اما زیاده روی در مصرف آن می تواند رطوبت بیش از حد و نارسایی کلیه ها را در پی داشته باشد .  برای اینکه مطمئن باشید مصرف آب در طول روز کافی بوده است باید وزن بدن را بر ۳۰ تقسیم کنید تا مقدار آب به لیتر مشخص شود. شخصی که ۵۰ کیلو وزن دارد باید روزانه ۲ لیتر آب بنوشد .

همچنین بخوانید :   8 توصیه برای افزایش بازدهی کولر آبی در گرمای تابستان

فواید مصرف آب بصورت ناشتا که باید بدانید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − نه =

بررسی

برنامه سم زدایی ذهن در ۵ دقیقه برای شروع روز خوب

برنامه سم زدایی ذهن در ۵ دقیقه برای شروع روز خوب برنامه سم زدایی ذهن در ۵ دقیقه : زندگی دن…