۶ قدم برای شناسایی زمان طلاق یا ادامه دادن

579
6 قدم برای شناسایی زمان طلاق یا ادامه دادن

۶ قدم برای شناسایی زمان طلاق یا ادامه دادن

شناسایی زمان طلاق یا ادامه دادن : زمانهایی در زندگی زناشویی اتفاق می افتد که آنقدر غصه دارتان می کند که به طلاق فکر می کنید . اگر طلاق بگیرید زندگیتان بهتر می شود یا بدتر ؟ بچه ها چطور با این موضوع برخورد می کنند ؟ بهترین زمان برای اینکه به همسرتان بگویید که طلاق می خواهید چه موقع است؟

وقتی مشکلی در زندگی زناشوییتان پیش می آید این افکار و سوال ها به ذهنتان هجوم می آورند . گاهی اوقات وقتی آن مشکل حل می شود ، فکر طلاق ناخودآگاه از بین می رود . اما اگر این افکار ناپدید نشدند و مداوم فکرتان را مشغول کردند چکار باید کرد ؟

وقتی مداوم به طلاق و نتایج آن فکر میکنید ، باید زندگی و رابطه تان با همسرتان را به خوبی ارزیابی کنید . یک قدم عقب بروید و ببینید چرا چنین احساسی پیدا کرده اید و چه مدت است که این افکار و احساسات شما را مشغول کرده است؟ آیا چیز خاصی در زندگیتان باعث شده فکر کنید که طلاق تنها راه نجات و تنها تصمیم درست برای شماست؟

در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم ۶ قدم برای شناسایی زمان طلاق یا ادامه دادن را معرفی نماییم . لطفا همراه ما باشید .

چطور بفهمیم که وقت طلاق رسیده است یا نه ؟ 

همه ما انسانیم، رشد می کنیم ، نیازهایمان تغییر می کنند و گاهی اوقات روزگار زوج هایی که زمانی عاشق و معشوق بودند را از هم جدا می کند . فهمیدن اینکه کی وقت طلاق رسیده است کار سختی است . قدمهای زیر به شما برای گرفتن این تصمیم بزرگ کمک می کند .

همچنین بخوانید :   تاثیر طلاق بر فرزندان و نکاتی که باید رعایت شوند
6 قدم برای شناسایی زمان طلاق یا ادامه دادن
6 قدم برای شناسایی زمان طلاق یا ادامه دادن

قدم ۱ – احساس می کنید به شما ظلم شده است 

بدانید که وقت رفتن رسیده است و اگر احساس می کنید که در زندگی زناشویی به شما ظلم می شود ( چه فیزیکی و چه فکری ) یا سلامت عمومی شما به خاطر رفتار همسرتان به خطر افتاده است از دیگران کمک بگیرید . اعتیاد به موادمخدر و الکل، کتک زدن، فحاشی، اعتیاد به قمار و مشکلات زیاد بخش دیگر با گذشت زمان روز به روز بدتر می شوند . اگر احساس می کنید که همسرتان می تواند روزی بهبود پیدا کرده و به وضعیت عادی برسد، با همه وجود از او حمایت کنید اما نه با جنگ و دعوا . در غیر اینصورت باید به این نتیجه برسید که طلاق سالمترین راه ممکن برای شماست .

قدم ۲ – شک و شبهه در ذهن

اگر دلیل شما برای جدایی هیچگونه از موارد سوءاستفاده که در بالا عنوان شد نیست،  نزد مشاور خانواده بروید. بسیاری از متخصصین می گویند اگر یک زوج با صداقت سعی کنند با مشاوره خانواده زندگیشان را حفظ کنند اما هنوز هم بعد از یک سال برای جدایی شک و شبهه در ذهنشان باشد، ممکن است در آن زمان به این نتیجه برسند که طلاق بهترین راه برای هر دو آنهاست.

6 قدم برای شناسایی زمان طلاق یا ادامه دادن
6 قدم برای شناسایی زمان طلاق یا ادامه دادن

قدم ۳ – دلیل ادامه دادنتان فرزندانتان هست

از خودتان بپرسید که آیا به خاطر فرزندانتان به زندگی زناشوییتان ادامه می دهید یا خیر. با اینکه بسیاری از زوج های مشکل دار به خاطر فرزندانشان به زندگی با هم ادامه می دهند اما انرژی منفی ، جنگ و دعواهای پدر و مادر و ناخوشنودی کلی والدین به بچه ها هم سرایت خواهد کرد . با اینکه خیلی ها با این نظر موافق نیستند اما اگر بچه هایتان تنها دلیل با هم بودن شما هستند بهتر است بدانید که پدر و مادر خوشبخت اما جدا از هم بسیار سالمتر از پدر و مادر ناخوشنود زیر یک سقف است.

همچنین بخوانید :   راهکارهایی برای تضمین موفقیت و خوشبختی در ازدواج مجدد

قدم ۴ – بی میلی به حل مشکلات

نگاهی دقیق به خودتان بیندازید و رفتارهای خودتان را در مشکل بسنجید . از همسرتان هم بخواهید که همین کار را بکند و فکر کنید که چه چیزهایی باید تغییر کند و صادقانه بپذیرید که آن تغییر ممکن است یا نه. اگرهر دو شما بتوانید اشتباهات خودتان را تشخیص داده اید اما برای التیام بخشیدن به رابطه تان میلی به قدم برداشتن ندارید، بهترین راه برایتان جدایی است.

6 قدم برای شناسایی زمان طلاق یا ادامه دادن
6 قدم برای شناسایی زمان طلاق یا ادامه دادن

قدم  ۵ – داشتن زخم های غیر قابل درمان

زخم هایی را پیدا کنید که قابل التیام نیستند. ببینید چطور این آسیب ها پدید آمده اند و چرا قابل درمان نیستند. گاهی اوقات خیانت، دروغگویی، بی اعتنایی، سوءاستفاده، اعتیاد و از این قبیل را می تواند کلامی بخشید اما قلبتان برای همیشه شکسته می ماند و دیگر نمی تواند اعتماد کند. احساس گناه، عصبانیت، خشم و بی اعتمادی هیچوقت از بین نمی روند و سرپوش گذاشتن بر آنها برای حفظ زندگی فقط هر دو شما را بیچاره تر خواهد کرد.

قدم ۶ – ادامه دادن فقط از روی عادت هست نه احساس

اجازه بدهید که آسیب ببینید، بترسید، احساس افسردگی کنید و حتی تنها شوید. اما اجازه ندهید ترس از این احساسات تنها دلیل شما برای ادامه زندگی با همسرتان باشد. گاهی ماندن در رابطه های ناسالم فقط به این دلیل که به آن عادت کرده اید راحت به نظر می رسد اما هرچه مدت بیشتری در یک زندگی ناکام بمانید خودتان را عمیق تر در آن چال می کنید. خودتان را رها کنید و بدانید که بعد از فرونشستن طوفان هم شما و هم همسرتان خواهید توانست دوباره از زندگی لذت ببرید، حتی اگر اینبار جدا از هم باشد.

همچنین بخوانید :   تمایل پسران مجرد برای ازدواج با زنان مطلقه از کجا ناشی می شود

۶ قدم برای شناسایی زمان طلاق یا ادامه دادن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

بررسی

ژنتیکی بودن طلاق تا چه میزان حقیقت دارد

ژنتیکی بودن طلاق تا چه میزان حقیقت دارد آیا طلاق ارثی است؟ آیا ژنی وجود دارد که موجب بروز …