دانستنی های جالب و شنیدنی از زندگی گرگ ها

1,174
زندگی گرگ ها

دانستنی های جالب و شنیدنی از زندگی گرگ ها

گرگ‌ ها یکی از خطرناک ترین موجودات زنده هستند. این موجودات جذاب با جثه‌ی متوسطی که دارند علاقه‌ی بسیاری از دوست‌داران حیوانات و علاقمندان به حیات وحش را معطوف خویش کرده‌اند. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا شما را با دانستنی های جالب و شنیدنی از زندگی گرگ ها آشنا نماییم.

دانستنی های گرگ ها

۱ – یک گرگ مذکر و یک مونث که با هم زوج میشوند معمولا تا آخرین نفس باهمند. آنها همسر و والد و مادر بسیار فداکاری هستند.

۲ – گرگ ها نمیتوانند محافظ های قابل اعتمادی باشند و جای سگ را پر کنند، چون از چیزهای غریبه میترسند و به جای پارس کردن، مخفی میشوند.

۳ – دسته‌ی گرگ‌ها مایل نیستند در یک محیط‌ بمانند. آن‌ها در هر روز نزدیک به ۲۰ کیلومتر مسافرت می‌کنند.

زندگی گرگ ها
زندگی گرگ ها

۴ – گرگ‌ها بصورت گروهی زندگی میکنند. آن‌ها برای پیوستگی با سایر کسان گروه‌شان زوزه می‌کشند. محققان متوجه شده اند که آن‌ها اغلب برای افرادی از گروه زوزه می‌کشند که وقت بیشتری را با آن‌ها می‌گذرانند.

۵ – گرگ ها روی پنجه شان میدوند، این حالت سبب میشود بتوانند راحت متوقف شوند و دور بزنند. ۴ انگشت روی پاهای پشتی و ۵ انگشت روی پاهای جلو دارند.

۶ – گرگ ها بالغ بر ۲۰۰ میلیون سلول بویایی دارند، در صورتی که انسان ها تنها ۵ میلیون سلول بویایی دارند. آنها میتوانند بوی سایر حیوانات را از فاصله ی نزدیک به ۱٫۵کیلومتری حس کنند.

۷ – گرگ ها قدرت فوق العاده ای در فک خود دارند که توان آن معادل ۱۰۰۰ تن بر متر چهارگوش است! (قدرت فک یک سگ عظیم الجثه ۵۰۰ تن بر مترمربع است).

۸ –  گرگ‌ها با برجا گذاشتن بو مثلا از راه ادرار یا مدفوع در یک راه میتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

۹ – گرگ های قرمز از معدود نژادهایی است که در معرض انقراض است و امروزه تنها ۲۰ لغایت ۸۰ قلاده گرگ قرمز وجود دارد.

زندگی گرگ ها
زندگی گرگ ها

۱۰ – توله گرگ‌ها پس از ۶ ماه از تولد به شکارچی تبدیل می‌شوند و بعد از ۲ سال بالغ به حساب می‌آیند. گرگ ها به طور متوسط بین ۴ لغایت ۸ سال در طبیعت زنده می‌ماند.

۱۱ – سگ ها غذای لذیذ ای برای گرگ ها محسوب میشوند. در جنگ بین گرگ ها و سگ ها، تنها بزرگترین سگ از نژاد قفقازی شانس زنده ماندن در مقابل گرگ ها را دارد

۱۲ – هر جایی که گرگ هست حتما کلاغ سیاه هم همان جا هست. کلاغ ها میدانند اگر گرگ ها را تعقیب کنند هیچگاه گرسنه نمیمانند، چون گرگ ها همیشه چندی از غذایشان را باقی میگذارند.

دانستنی های جالب و شنیدنی از زندگی گرگ ها نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 4

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =