زنانی که در سن بالا مادر میشوند فرزندان باهوش تری دارند

931
زنانی که در سن بالا مادر میشوند
لینک کوتاه مطلب : http://birclick.com/4Z629

زنانی که در سن بالا مادر میشوند فرزندان باهوش تری دارند

کودکانی که از مادران مسن‌ تر متولد می‌شوند قابلیت های تفکری بالاتری دارند در حالیکه ۳۰ تا ۴۰ سال قبل خلاف این مطلب صحت داشته بود. امروزه زنان در سن بالاتری مادر میوشوند و فررزند نخست خود را به دنیا می آورند و بطور متوسط کودکانی که اول متولد شده اند نتایج بهتری در آزمون‌ های شناختی که توانایی های تفکر کودک را اندازه‌گیری می‌کنند کسب می کنند. شاید دلیلش این اتفاق این باشد که نسبت به بچه‌ های دوم و سوم توجه بیشتری از پدر و مادر خود دریافت می‌کنند. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک بررسی می نماییم که چرا زنانی که در سن بالا مادر میشوند فرزندان باهوش تری دارند. با ما همراه باشید!

مادر مسن تر، فرزند باهوش تر

آلیس گویسیس مؤلف این تحقیق می‌گوید «توانایی شناختی به نوبه خود از اهمیت والایی برخوردار است، ولی اهمیت بیشتر آن در این است که معیاری برای حدس کامیابی فرد در زمینه‌های تحصیلی، کاری و سلامت بعدها می باشد.». در گذشته مادران مسن‌ تر فرزند سوم یا حتی چهارم خود را به دنیا می‌ آوردند که از نظر انرژی و منابع آن‌ها را تحت مضیقه و سختی ها و دشواری های گوناگونی قرار می‌داده است.

امروزه مادرانی که سن بیشتری دارند نسبت به مادرانی که سن کمتری دارند مزییت و پوئن هایی دارند. آنها بیشتر تحصیل کرده‌ تر هستند و شانس اینکه کار مناسبی داشته باشند بیشتر و احتمال سیگاری بودن‌ شان کمتر است که این عوامل در رشد جنین انسان آثار مخربی دارد. در سالهای ۱۹۵۸ تا ۱۹۷۰ کودکان ۱۰ لغایت ۱۱ ساله  از مادران ۲۵ تا ۲۹ ساله در مقایسه با مادران ۳۵ تا ۳۹ ساله امتیاز بالاتری در امتحان شناختی کسب کردند درحالیکه این نتایج در سنه ۲۰۰۱  نتایج کاملا متفاوت و عکسی داشته است.

همچنین بخوانید :   5 عادت خطرناکی که روزانه آنها را انجام می‌دهیم

منبع : Kids Born to Older Moms Score Higher on Thinking Tests

زنانی که در سن بالا مادر میشوند فرزندان باهوش تری دارند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر
به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − سه =

اینم جالبه

میوه ها و غذاهایی برای تغذیه نوزاد ۶ ماهه

میوه ها و غذاهایی برای تغذیه نوزاد ۶ ماهه تغذیه نوزاد ۶ ماهه : بهترین زمان شروع تغذیه تکمی…