راه های گسترش کسب و کار کوچک توسط مدیران موفق

473
راه های گسترش کسب و کار کوچک

راه های گسترش کسب و کار کوچک توسط مدیران موفق

رشد و شوکافایی کسب و کارها با بالا بردن بهره‌وری در سازمان حقیقتی است که قابل چشم‌پوشی نیست. بهره وری یک کسب و کار علاوه بر انجام درست و به موقع کارها احتیاج به وجود اصول دقیقی است. درنتیجه افراد دارای کسب و کار میبایست با ایجاد انگیزه در پرسنل و در نظر گرفتن قواعد مشخصی به افزایش کارایی کسب و کار خود کمک کنند. در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک به راه های گسترش کسب و کار کوچک میپردازیم. با ما همراه باشید

بالا بردن کارایی در کسب و کار شامل بهبود کارایی تک تک پرسنل و مدیران آن است. بادر نظر داشتن این‌که در کسب و کارهای کوچک امکان کنترل و تغییر طرح نسبتا ساده‌تر است. استفاده از روش‌های بهبود و افزایش کارایی نیز ساده‌تر خواهد بود.

راه های گسترش کسب و کار کوچک
راه های گسترش کسب و کار کوچک

چه عاملی باعث کاهش انگیزه میشود

مفهوم انگیزه این است که علاقه مندی به انجام کاری در گرو توانایی فرد که ثمره آن تامین نیاز می‌باشد. از این جهت کاهش انگیزه در کارکنان می‌تواند کسب و کارها را با مشکلات جدی مواجه کند. دلایل مختلفی در کاهش انگیزه موثر هستند که مهمترین آن‌ها عبارتند از: نداشتن چشم‌انداز مشخص سازمانی، نداشتن امکان برای رشد و ترفیع شغلی، سیستم ارتباطی ناکارآمد، احساس عدم قدرانی و … .

یک مدیر کارآمد با ایجاد انگیزه در پرسنل و کمک به کم کردن بی‌نظمی در انجام کارها نه تنها میتواند بر بهبود کارآمدی موثر باشد بلکه به رشد و توسعه کسب و کار خود نیز کمک کند. بهتر است بدانید که کاهش زمان تلف شده و کنارگذاشتن عادت‌های بد از اساسی تذین عوامل بهبود بهره‌وری کارکنان هستند.

راه های گسترش کسب و کار کوچک
راه های گسترش کسب و کار کوچک

تکنولوژی همخوان با کسب و کار

متاسفانه تعداد زیادی از مدیران بهره گیری از کامپیوتر و اینترنت در کسب و کار خود را بهره گیری از تکنولوژی می‌دانند. در صورتی که کامپیوتر و اینترنت بخش جدایی ناپذیر ساطمان کسب و کارها در قرن اطلاعات است. امروزه استفاده از فناوری نیازمند استفاده از نرم‌افزارها و امکاناتی است که علاوه بر افزایش کارایی به رشد و توسعه کسب و کار نیز منجر شوند. به همین خاطر استفاده از نرم‌افزارهای اختصاصی و آموزش تکنیک های لازم به کارکنان یکی از مهمترین عوامل موثر در رشد و توسعه‌ی کسب و کارهای امروزی میباشد.

حرفه ای انجام دادن امور

کسب و کارهایی در دوره بازاریابی مدرن موفق می‌شوند که با تخصصی کردن امور مهارت پرسنل خود را افزایش دهند. هر چند هنوز هم چند وظیفگی در کسب و کارهای نه چندان بزرگ رایج است. اما این کار سبب کاهش تمرکز و ایجاد اختلال در بهره‌وری و رشد سازمان می‌شود. پژوهش های انجام شده نشان میدهد که حتی کارکنان باهوش نیز هنگام انجام چندین کار به صورت همزمان تمرکز کافی ندارند و همین حالت باعث کاهش کیفیت انجام کار می‌شود. لذا تخصصی کردن کارها و کسب مهارت تخصصی پرسنل با افزایش تمرکز و کارایی آن‌ها علاوه بر تقویت هوش هیجانی کارکنان موجب رشد و پیشرفت کسب و کارها نیز می‌شود.

راه های گسترش کسب و کار کوچک
راه های گسترش کسب و کار کوچک

بهره گیری از کار تیمی

شاید بشود گفت که انجام کارها بصورت تیمی یکی از موثرترین روشهای افزایش کارایی کسب و کارها در دوره مدرن است.چون که در کار تیمی کنار هم قرار گرفتن استعدادها و تکنیک های مختلف و انفجار فکری سبب افزایش بهره وری در انجام کارها می‌شود. همین خلاقیت نیز به خودی خود می‌تواند با ایجاد یک فرصت رقابتی منحصر به فرد به پیشرفت کسب و کارها کمک کند. همچنین کارهای تیمی اغلب سبب جلب اعتماد مشتری می‌شوند و آسودگی خاطر بیشتری را برای مخاطبان ایجاد می‌کنند. چون که نقاط ضعف و قوت یک یک اعضای تیم سبب ایجاد نوعی تعادل مفید می‌شود که این تعادل نیز در مرحله‌ی بعدی به بهبود کارایی کسب و کار کمک خواهد کرد.

راه های گسترش کسب و کار کوچک توسط مدیران موفق نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

بررسی

انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر با ۵ متد بهره وری

انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر با ۵ متد بهره وری انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر با ۵ متد…