آیا دیدن تلویزیون از نزدیک باعث ضعیف شدن چشم میشود

311
دیدن تلویزیون از نزدیک

آیا دیدن تلویزیون از نزدیک باعث ضعیف شدن چشم میشود

“کور میشی اینقدر نزدیک تلویزیون نشستی”.مادرانمان به طور قطع در دوران کودکی خود بارها این جمله را به ما گفته اند. اما آیا این جمله حقیقت دارد و دیدن تلویزیون از نزدیک چشم را ضعیف می‌کند؟با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا به بررسی صحت این قضیه بپردازیم.

تماشای تلویزیون از نزدیک

زیاد تلویزیون دیدن برای چشم میتواند خطرناک باشد ولی مقدار فاصله چشم با صفحه‌ی تلویزیون تأثیری بر روی عملکرد چشم‌ها نمی‌گذارد. ریشه‌ی این سخن به سال ۱۹۶۰ برمی‌گردد که کمپانی جنرال الکتریک تلویزیون‌های رنگی تازه ای را روانه‌ی بازار کرد که درصد تابش آن‌ها بیش از حد بود. این پزتو در حد ۱۰۰ هزار برابر مقداری بود که از سوی مراجع سلامت، استاندارد تشخیص داده شده بود. جنرال الکتریک در نهایت این نسل تلویزیون‌ها را جمع‌آوری و تعمیر کرد اما بدنامی آن تا به امروز باقی مانده است. از آن دوره به بعد تلویزیون‌های تولید شده پرتو مضری تولید نکرده‌اند.

نگاه کردن بیش از حد تلویزیون باعث خستگی و کوفتگی چشم می‌شود علی الخصوص وقتی که فاصله کمی با تلوزیون داشته باشیم و با زوایای نامناسب تلویزیون ببینیم به خاطر این دلایل باید پس از تلویزیون دیدن‌های بلند مدت به چشمانمان استراحت دهیم. کوفتگی چشم‌ها نیز با یک خواب آرام شبانه برطرف می‌شود.

آنچه که گفته میشود اگر کودکان از نزدیک تلویزیون تماشا کنند باعث نزدیک‌بینی فرزندمان میشود حقیقت ندارد ولی کودکانی که نزدیک‌بین هستند احمال دارد برای دید بهتر ناچار به تلوزیون نزدیک شوند. اگر کودکتان طبق روال گذشته نزدیک تلویزیون می‌نشیند بهتر است با تست بینایی‌ از سلامت چشم‌های فرزندتان مطمئن شوید.

همچنین بخوانید :   عوارض مالیدن چشم ها در هنگام خستگی از کار
دیدن تلویزیون از نزدیک
دیدن تلویزیون از نزدیک

تلویزیون تماشا کردن برای مدت زمان طولانی در طول شبانه روز می‌تواند دردسرهای دیگری بهمراه داشته باشد. کودکانی که بیش از ۳ ساعت در روز تلویزیون نگاه می‌کنند احتمال دارداضافه وزن پیدا کنند و شروع به تقلید عملکردهای شخصیت‌های کارتونی کنند. همچنین این مشکل می‌تواند موجب بدبینی فرزندانتان به جهان واقعی شود. کارکترهای تلویزیونی اغلب رفتارهای ناشایستی از خود نشان می‌دهند و ممکن است تأثیر بدی بر روی شرایط جنسیتی کودکان گذاشته و کلیشه‌های نژادی را بدتر نمایند.

با این حال تلویزیون تماشا کردن برای کودکان امری است جدایی ناپذیر و از نظر محققان الزاما تأثیر منفی بر روی کودکان ندارد اما بهتر است به تلویزیون به عنوان یک سرگرمی برای کودکان نگاه شود نه اینکه برای فرار از نگهداری و آرام نگهداشتن، به طور مداوم آن‌ها را پای تلویزیون بگذاریم.

آیا دیدن تلویزیون از نزدیک باعث ضعیف شدن چشم میشود نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 4 =

بررسی

سریال های نوروزی ۹۷ در تلویزیون

سریال های نوروزی ۹۷ در تلویزیون هر ساله نزدیک عید نوروز ، سازندگان سریال های تلویزیونی در …