دلایل کاهش میل جنسی زنان که باید جدی گرفته شوند

371
دلایل کاهش میل جنسی

دلایل کاهش میل جنسی زنان که باید جدی گرفته شوند

اختلال میل جنسی در خانم ها خیلی پیچیده تر از آقایان است اما بسیاری از آنها به راحتی و اغلب بدون مداخله های درمانی و صرفا با دادن اطلاعاتی قابل حل هستند. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با دلایل کاهش میل جنسی آشنا نماییم. با ما همراه باشید!

تمایلات جنسی در زنان بیشتر ریشه در عوامل بیولوژیکی و روانی دارد. وقتی خانمی با مشکل کاهش میل جنسی به کلینیک مراجعه می کند، علاوه بر تمام جنبه های جسمی باید به عوامل روانی، بیولوژیک، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، طرز فکر، اعتقادها و دیدگاه هایش نسبت به روابط زناشویی نیز توجه شود.

دلایل کاهش میل جنسی

 

۱ – ارگاسم

براي خانمي که تجربه ارگاسم ندارد يا به اصطلاح دچار «آنورگاسمي» است، بر اهميت اين موضوع تاکيد بسياري مي‌شود. روابط‌ زناشویی به لذت، احساس، اشتیاق و رهایی نیاز دارد. یقینا زنان از رابطه‌زناشویی فقط رسیدن به اوج‌لذت یا ارگاسم را نمی‌خواهند اما بدون رسیدن به چنین اوجی، میل‌جنسی‌ شان کاهش می‌یابد و روند تحریک‌ شد نشان کندتر خواهد شد

۲ – یائسگی

شایع ترین علت کاهش میل جنسی یائسگی است چون میل جنسی رابطه بسیار نزدیکی با سطح هورمون های زنانه و حتی هورمون های مردانه دارد زیرا در بدن همه زنان مقداری هورمون مردانه وجود دارد. در زنانی که به علت بیماری تخمدان ها خارج می شوند، ترشح هر دو هورمون قطع می شود اما در بدن بانوان با یائسگی طبیعی، اندکی هورمون مردانه باقی می ماند ولی تراوش دو هورمون کم میشود. افسردگی و بیماری ام اس دو انگیزه شایع بعد از یائسگی هستند که بیماران را به دلیل کاهش رغبت جنسی به مطب پزشک می کشانند.

همچنین بخوانید :   از یائسگی زودرس با این روش ها پیشگیری کنید
دلایل کاهش میل جنسی
دلایل کاهش میل جنسی

۳ – استرس و اضطراب

به دلیل مسائل کاری ,مسائل مالی ,مسائل تحصیلی ,مسائل خانوادگی , و دیگر مسائل مهم در حیات .وقتی استرسی در زندگی وجود داشته باشه… کمتر خانمی پیدا میشه که انجام مقاربت رو راه حلی برای آنها بداند

۴ – درد

خشکي، درد زمان آميزش، گرفتگي عضلات واژن، درد هنگام تحريک‌شدن، درد کليتوريس و دردهاي بعد از شفا سرطان مي‌توانند رابطه‌زناشويي را مختل کنند.

۵ – آسیب های فردی

برداشت منفی از تصویر بدنی نقش موثری در شکل گیری این نارسایی دارد. معمولاً زنان بیش از مردان درگیر این انگار هستند و فکر می کنند از نظر اندامی، جذابیت های لازم را برای همسرشان ندارند. علاوه بر این، پیشینه سوءاستفاده هیجانی یا جنسی، ابتلا به مرض های روانی مثل افسردگی و اضطراب، خوف از بارداری یا شنیده شدن صدا حین برقراری رابطه جنسی از سایر مواردی است که باعث بی میلی جنسی در نسوان می شود.

۶ – نگرانی از وابسته شدن

چون پس از انجام مقاربت, یک حالت صمیمیت و تقرب خاصی بین هر دو سو برپا میشود… ممکنه برخی از خانمها از ترس اینکه نکنه به خوبی با این مسئله کنار بیان… از انجام مقاربت طفره میرن و اون مسئله مایه کاهش میل جنسی اونها شده.

دلایل کاهش میل جنسی
دلایل کاهش میل جنسی

۷ – عوامل فیزیولوژیکی

پایین بودن سطح تستوسترون، ابتلا به بیماری هایی مانند سوءتغذیه، تیرویید، دیابت، تنگی عروق و همچنین به کارگیری قرص های ضدبارداری، ضدافسردگی، ضدفشارخون و شیردهی می توانند از عوامل مؤثر در برپایی نابسامانی بی میل جنسی در زنان باشند. در صورتی که متوجه می شوند، مبتلا به نارسایی بی میلی است، بهتر است این مساله را جدی بگیرند. بروز این نارسایی می تواند منجر به کم شدن روابط عاطفی و صمیمیت در حیات مشترک شود و عواقب جبران ناپذیری را در حیات مشترک بر جای بگذارد و حتی امکان دارد به قهر و انفصال بین زوجین منجر شوند.

دلایل کاهش میل جنسی زنان که باید جدی گرفته شوند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

بررسی

دلایل افزایش وزن بعد از یائسگی و راهکارهای مقابله با آن

دلایل افزایش وزن بعد از یائسگی و راهکارهای مقابله با آن یکی از شایع ترین شکایت‌هایی که اغل…