دلایل عرق سوز شدن بدن و راه های درمان عرق سوزی

585
دلایل عرق سوز شدن

دلایل عرق سوز شدن بدن و راه های درمان عرق سوزی

عرق سوز شدن كه با نام علمی «میلیاریا» شناخته میشود زمانی اتفاق می افتد که راه های خروج عرق بسته شود و عرق بدن نمي‌تواند به سطح پوست دست یابد. به همين خاطر در زیر پوست می‌ماند و التهاب پوستی خفیف ايجاد مي‌كند. قابل ذکر است در مناطقی که آب‌وهوای مرطوب دارد به خصوص در فصل گرما عرق سوز شدن در ميان مردم شایع‌تر است.در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک به بررسی دلایل عرق سوز شدن بدن و راه های درمان عرق سوزی میپردازیم.با ما همراه باشید!

دلایل عرق سوز شدن

اين مشکل در نوزادان، کودکان و افراد مسن بیشتراز ديگران دیده مي‌شود. همه ‌انسانها طي مدت زمان طولانی كه حرکت بدنی ندارند و بخشی از پوستشان در معرض جریان هوا نباشد احتمال اینکه در معرض عرق سوز شدن قرار بگيرند بیشتر است زيرا که راه های خروج عرق نمی‌توانند تنفس کنند تا پوست سرد شود. در زمان ورزش شدید هم احتمال عرق‌سوز شدن شدت می‌گيرد.

همچنين در زمانی كه لباس نامناسب مانع چرخش جریان هوای کافی و مناسب در بدن شود. کشاله ران، زیرسینه، صورت، گردن، پشت، شکم، چین‌های آرنج و باسن، قسمت هایی هستند که بیشترین شانس عرق سوز شدن دارند. احساس خارش داشتن، التهاب های قرمز روی پوست و احساس خشن بودن پوست، رایج ترین نشانه های عرق سوز شدن هستند. اين علائم در کودکان و بزرگسالان مشابه هم است.

دلایل عرق سوز شدن
دلایل عرق سوز شدن

روی هم رفته در تمامي ‌افراد با هر سن يا جنسيتي، مسیر هوا در مناطقي از بدن مانند چین‌های گردن، زیر بغل یا کشاله ران  كه پوست با پوست دائما در مجاورت هم است، کم است و عرق نمی‌تواند تبخیر شود. دلایل ديگري هم باعث بسته شدن منافذ عرق و در پی آن عرق سوزشدن می‌شوند. به عنوان مثال، استفاده بیش از حد از کرم‌ها و لوسیون‌ها كه سبب مسدود شدن مجرای خروج عرق می‌شود، زیاد لباس پوشیدن به خصوص در فصل سرما و پوشيدن لباس تنگ هم مانع تبخیر عرق از سطح پوست بدن می‌شود.

اگر منافذ عرق، عفونی شوند عرق سوز شدن به اين راحتي قابل حل نخواهد بود و نیاز به اقدامات دارویی دارد. درد، افزایش التهاب و قرمزی پوست نشانه های عفونت هستند كه علت اصلی آن تجمع باکتری‌ها در غدد عرق، میباشد.

درمان عرق سوزی

براي جلوگیری از عرق سوز شدن میبایست پوست را در معرض گذر هوا قرار دهید. با این عمل، منافذ عرق کمتر بسته می‌شوند. همچنين به تن کردن لباس‌های گشاد و نخی، مرتب وتمیز نگه داشتن پوست و حمام کردن منظم، استفاده از دستگاه‌های تهویه هوا براي خنك نگه داشتن پوست ، استفاده از لوسیون کالامین و به بهره گیری از کرم‌های ویتامین A و C برای درمان عرق سوز مفیدند و به عنوان درمان‌هاي خانگی عرق سوز استفاده میشود.

 

دلایل عرق سوز شدن بدن و راه های درمان عرق سوزی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + چهار =

بررسی

۵ دشمن پوست که باید آنها را شناخت و مقابله نمود

۵ دشمن پوست که باید آنها را شناخت و مقابله نمود ۵ دشمن پوست که باید آنها را شناخت و مقابله…