دلایل درد در اولین رابطه زناشویی زوجین چیست

721
دلایل درد در اولین رابطه زناشویی

دلایل درد در اولین رابطه زناشویی زوجین چیست

معمولا اولین رابطه در شب زفاف زوجین دردی متوسط وجود دارد که می تواند در برخی از موارد به علت شرایط پزشکی مثل نقص مجاری ادرار و یا کیستهای تخمدان شدید شود. این گونه رنج ها در نخستین رابطه جنسی در شب زفاف می تواند منشا هیجانی از قبیل حس گناهکاری، استرس، اضطراب و …. داشته باشد. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا به تشزیح دلایل درد در اولین رابطه زناشویی زوجین بپردازیم. با ما همراه باشید!

دلایل درد در اولین رابطه زناشویی

 

دردهای واژینالی

زمانی که یک زن برای اولین بار رابطه جنسی را با همسر خویش تجربه می کند در اکثر مواقع با انگیزه از بین رفتن پرده بکارت در شب زفاف درد متوسط یا شدیدی را احساس خواهد کرد، به خصوص اگر به علت استرس و یا عدم آمادگی کافی مجرای واژینال وی به اندازه کافی ترشح مخاطی نداشته و به حالت خشک باقی باقیمانده باشد.

دلایل درد در اولین رابطه زناشویی
دلایل درد در اولین رابطه زناشویی

پرده بکارت عضوی ماهیچه ای است که در ابتدای واژن میباشد و عمدتا در اولین یا دومین رابطه جنسی از بین می رود. در برخی از بانوان این پرده شکل گرد داشته و ممکن است در اثر رابطه جنسی اصلا آسیبی نبیند و خونریزی رخ ندهد. در زنانی که دارای این گونه پرده بکارت هستند، گاه پیش آمده است که به خاطر بافت ماهیچه ای کلفت ان، تا مدتها پس از اولین رابطه جنسی همواره درد مقاربت مشاهده می شود.

یکی از علل رایج دردهای واژینال، خشکی واژن است. به طور معمول در آستانه رابطه جنسی و تحریک شدن خانم ها، مجرای واژن ترشحات مخاطی را تولید کرده تااین که  برقراری رابطه جنسی تسهیل شود، ولی در پرتو استرس و حالات عصبی مشاهده شده است تولید این ترشحات، با خلل مواجه گردد.

همچنین بخوانید :   تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان

دردهای هیجانی

وجود درد شدید در اولین رابطه جنسی می تواند برآمده از علل هیجانی از قبیل ترس و گناه و … باشد که باعث ثلب آرامش آنها در حین رابطه جنسی می گردد. اگر به خاطر این حالت عدم تسکین برای زنان غیر قابل کنترل شود مبتلا خشکی واژن شده و رابطه جنسی دلخواه برپا نمی گردد.

دلایل درد در اولین رابطه زناشویی
دلایل درد در اولین رابطه زناشویی

درد در مردان

هر چند که درد در مردان در زمان مقاربت جنسی چندان رایج نیست، اما مردانی هستند که در نخستین رابطه جنسی خویش در شب زفاف تجربه درد شدید می کنند. از عوامل رایج این مساله بیماری های دستگاه تناسلی مردانه و یا آفت و اختلال در بافتی است که روی آلت مردانه را می پوشاند. همچنین در مردانی که ختنه نشده اند(البته در بین ما مسلمانان  نزدیک  دیده نمی شود)، اگر پوست ختنه گاه خیلی سفت و استوار باشد می تواند در اثناء مقاربت دشوار ایجاد کند.سایر علل درد در مردان در حین رابطه جنسی می تواند ناشی از گزند ابزار بیگانه مردانه، درماتیتهای پوستی و یا پسوریازیس(دا الصدف) باشد.

درمان درد های رابطه جنسی

زنانی که در هنگام رابطه جنسی دچار درد و مشکل می شوند، لازم است که از مواد و محلولهای لیز کننده مجرای واژن (که البته توسط متخصص تجویز می شود) بهره‌گیری کنند. در ضمن زنانی که تجربه دردهای شدید شکمی و یا لگنی می کنند باید بدست کار آزموده زنان و وضع حمل تحت ارزیابی و رسیدگی و تست قرار بگیرند و در پایان زنان و مردانی که بنابر علل هیجانی و یا عاطفی، دچار دردهای مقاربتی می گردند، لازمست که نزد مشاور، روان شناس یا سکس تراپیست مراجعه داشته باشند .

همچنین بخوانید :   این دو کلمه در زندگی زناشویی معجزه میکند

دلایل درد در اولین رابطه زناشویی زوجین چیست نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 3 =

بررسی

برای رسیدن به خوشبختی با همسرتان یکسو شوید

برای رسیدن به خوشبختی با همسرتان یکسو شوید رسیدن به خوشبختی : برای اینکه یک زندگی خوشبخت و…