با رعایت این نکات در فصل گرما راحت روزه بگیرید

323
در فصل گرما راحت روزه بگیرید

با رعایت این نکات در فصل گرما راحت روزه بگیرید

روزه داری به معنی خودداری از خوردن و آشامیدن و سایر کارهایی است که روزه را باطل می کند و در ضمن تمرینی برای افزایش قدرت فیزیکی و روحی انسان است. اما چگونه می توانیم با پروا به شرایط خویش روزه بگیریم؟ چگونه این عمل را ساده تر اتمام دهیم؟ در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با نکاتی آشنا نماییم که چگونه در فصل گرما راحت روزه بگیرید. با ما همراه باشید

بدن هر شخص عکس العمل متفاوتی نسبت به روزه اثر می دهد. فلذا بهتر است از چند روز پیش از روزه دریافت بدن خود را حاضر کنید.

آماده سازی بدن

  • اگر از لحاظ فیزیکی در شرایط خاصی به سر می برید، پیش از شروع ایام روزه داری با پزشک خود صحبت کنید لغایت مبادا برای سلامتی شما مضر باشد.
  • برای این که بدن فرد روزه دار آماده روزه گرفتن باشد، از چند هفته یا چند روز شروع به آماده سازی بدن خود نمایید. به عنوان نمونه به تدریج غذاهای حاوی شکر را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
  • قبل از روزه گرفتن، فرد روزه دار میبایست بدن خود را تقویت کند. اگر تن شما در شرایط ایده آلی این کار را آغاز کند، بهتر دوام خواهد آورد. بنابراین قبل از روزه دریافت مقدار زیادی آب بنوشید، غذاهای تندرست و مغذی مصرف و از خوردن داروهای مضر امتناع کنید.
در فصل گرما راحت روزه بگیرید
در فصل گرما راحت روزه بگیرید

تقویت اراده

احتمالا در طول روز احساس گرسنگی و تشنگی می کنید اما این پایان کار نیست زیرا روزه نه تنها بر بدن روزه دار که بر روحیه فرد نیز اثر خواهد گذاشت. احتمال دارد در روزهای اول، هنگامی که بدن فرد روزه دار نیاز به خوراک دارد و اسید ترشح می کند شما حالتی همراه با عصبانیت و ناراحتی را تجربه کنید اما هر زمان که این شرایط  در شما ایجاد میشود، از خودتان بپرسید که چرا روزه میگیرید و به اهدافتان بیندیشید.

  • اگر از روزه گرفتن اهداف معنوی و مذهبی دارید کوشش کنید به نیت خویش بیاندیشید یا حتی متون مذهبی را که شما را به روزه تشویق مینمایند بخوانید که باعث دلگرمی می شود. با افرادی که عقیده ای مانند با شما دارند صحبت و همفکری نمایید چون که در این مسیر به شما کمک خواهند کرد.
  • جنبه سلامت و بهداشیتی روزه گرفتن را در ذهن خود داشته باشید. با روزه داری تمام سموم از تن بیرون شده و در واقع شما این فرصت را به بدن خود می دهید که قبل از غذا خوردن دوباره، بدن سیستم گوارش را تطهیر و تصفیه کند. توصیه می کنیم درباره جنبه های پزشکی آن اغلب مطالعه کنید.
همچنین بخوانید :   بايدها و نبايدهای تغذيه ای در ماه مبارک رمضان
در فصل گرما راحت روزه بگیرید
در فصل گرما راحت روزه بگیرید

نکات طلایی

  • قبل از این که شروع به باز کردن روزه بپردازید، فرد روزه دار میبایست بدن خودش را هیدراته کند. یک یا دو لیوان آب میتواند مفید است.
  • روزه تان را با غذاهای سنگین باز نکنید. با نخوردن غذا در طول روز، معده شما جمع می شود پس آمادگی استجابت غذاهای پرحجم را ندارد. بهتر است با غذاهای سالمی مثل سبزیجات و پروتئین پیش درآمد کنید.
  • اگر روزه تان را با غذاهای جامد و سنگین باز کنید، بدنتان فرآوری می کند و حتی احتمال دارد موجب مشکلات گوارشی شود و تا زمانی که غذاها به طور کامل هضم شوند ممکن است احساس دل درد داشته باشید.
با رعایت این نکات در فصل گرما راحت روزه بگیرید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 3 =

بررسی

۶ راهکار طلایی تقویت اراده برای ایستادگی در مقابل وسوسه های شیطان

۶ راهکار طلایی تقویت اراده برای ایستادگی در مقابل وسوسه های شیطان پروردگار متعال انسان را …