با این تکنیک در عرض ۶۰ ثانیه به خواب میروید

491
با این تکنیک در عرض 60 ثانیه به خواب میروید

با این تکنیک در عرض ۶۰ ثانیه به خواب میروید

همه انسانها به خواب کافی در طول شبانه روز نیاز دارند و اهمیت این موضوع بر کسی پوشیده نیست . هنگام خواب نیروهای از دست رفته بدن بازیافت می‌شوند و طی آن مواد سمی و زاید که در اثر متابولیسم در سلول‌های بدن برجای مانده‌اند از بین می‌روند . سپس سلول‌ها انرژی و توانایی بازیافت شده خود را برای مدت زمان بیداری ذخیره می‌نماید تا انسان بتواند با نشاط و توانایی کافی فعالیت‌های خود را طی روز از سر گیرد . اما در برخی مواقع بدن به دلایل گوناگون نمیتواند به خواب رفته و استراحت کافی را داشته باشد . از مهمترین این دلایل میتوان به استرس و مشغله ذهنی اشاره کرد که مانع از به خواب رفتن فرد میشود . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم تکنیکی به شما معرفی کنیم که بوسیله آن در عرض ۶۰ ثانیه به خواب میروید پس همراه ما باشید .

با این تکنیک در عرض 60 ثانیه به خواب میروید
با این تکنیک در عرض ۶۰ ثانیه به خواب میروید

تکنیک ۴ -۷ – ۸ 

دکتر اندرو وِیل، دانش آموخته دانشگاه هاروارد و ابداع کننده این روش، می‌گوید که روش او در واقع یک تکنیک تنفسیِ ضد استرس است . روش ۴-۷-۸ به مهارت خاصی نیاز ندارد و به سادگی می‌توان آن را اجرا کرد . کافی است این سه قانون را به یاد بسپارید .

  • اول اینکه باید به مدت ۴ ثانیه از راه بینی تنفس کنید
  • سپس نفستان را به مدت ۷ ثانیه حبس کنید
  • در آخر نیز عمل بازدم را مستقیما از راه دهان به مدت ۸ ثانیه انجام دهید

این روش باعث آزاد شدن مواد شیمیایی آرام بخش در مغز شده و ضربان قلب را کاهش می‌دهد و بدن آماده خواب می‌شود . در واقع دم و بازدم متناوب بر میزان آدرنالین ترشح شده در بدن اثر گذاشته و ضربان قلب را کاهش می‌دهد . ممکن است در اوایل کار کمی اذیت شوید، اما به سرعت این مشکل از بین می‌رود . کافی است ثانیه‌ها را به خاطر داشته باشید . با آرامش این تکنیک را چند بار تکرار کنید . در ابتدا ممکن است تعداد تکرار زیاد باشد مثلا ۱۰ بار ، ولی به تدریج که به آن تسلط پیدا کردید دفعات تکرار کمتر شده و سریعتر به خواب خواهید رفت .

همچنین بخوانید :   تو نیستی که ببینی چگونه عطر تو در عمق لحظه ها جاریست
با این تکنیک در عرض 60 ثانیه به خواب میروید
با این تکنیک در عرض ۶۰ ثانیه به خواب میروید

نکات مهم برای داشتن خوابی آرام

 

دوش گرفتن

حمام کردن با آب ولرم پیش از خواب تاثیر همه ی اضطراب های روز را از عضلات می زداید و خوابی خوش را برای شما به ارمغان می آورد .

مطالعه

مطالعه ی داستان های بلند اثری آرام بخش برای خوب خفتن دارد . مجله و روزنامه در این زمینه اثری معکوس دارد . چرا که می تواند در بر دارنده ی اخباری باشد که با برنامه ریزی کار روزانه ی شما برخورد داشته باشد .

دنیای خیال

امشب هنگامی که به بستر می روید به دنیای خیال خود وارد شوید . تصور کنید در یک جزیره ی استوایی بر ساحل آفتابی دراز کشیده اید . در آسمان بالای سر شما پاره ابری ا ست . صدای برخورد آرام امواج به ساحل را می شنوید و گرمی ماسه ها و خورشید را احساس می کنید .

با این تکنیک در عرض 60 ثانیه به خواب میروید
با این تکنیک در عرض ۶۰ ثانیه به خواب میروید

اسانس آرام بخش

از دیر باز بسیاری از مردم را عقیده بر این است که اسانس اسطوخودوس ، مرزنگوش و بهارنارنج آرام بخشند . شواهد علمی نیز این این نظر را اثبات می کند . رایحه ی این اسانس ها در تولید سروتونین و ماده ی شیمیایی مورد نیاز بدن موثرند . این اسانس ها را با ماساژ یا به شکل چکاندن قطره ای بر روی یک شیئ داغ استشمام کنید و ببینید چه قدر در ایجاد آرامش موثرند .

در ساعتی مشخص بیدار شوید

بدون توجه به ساعتی که به بستر می روید برای برخاستن از بستر خواب برنامه ی منظمی تنظیم کنید . برنامه ای که هر روز خود را ملزم به رعایت آن بدانید.هرچه برنامه ی شما منظم تر باشد ،خواب شما نیز منظم تر خواهدشد .

همچنین بخوانید :   مضرات هولناک تماشای زیاد تلویزیون را بشناسید

با این تکنیک در عرض ۶۰ ثانیه به خواب میروید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 18 =

بررسی

۱۰ سوالی که قبل از خواب هر روز باید از خودتان بپرسید

۱۰ سوالی که قبل از خواب هر روز باید از خودتان بپرسید ۱۰ سوالی که قبل از خواب هر روز باید ا…