۶ دلیلی که باعث میشود مجرد ها تمایل به ازدواج نداشته باشند

754
تمایل به ازدواج

۶ دلیلی که باعث میشود مجرد ها تمایل به ازدواج نداشته باشند

حتما شما هم در بین اطرافیان خود دختران و پسرانی را می بینید که با وجود داشتن سن ازدواج و حتی بالاتر از آن هنوز هنوز قصد ازدواج نداشته و مجرد مانده اند. هرکدام هم علل خاص خود را برای این موضوع مطرح می کنند، از مناسب نبودن شرایط مالی تا یافتن فرد مناسب برای ازدواج. در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک شما را با ۷ دلیلی که باعث میشود مجردها تمایل به ازدواج نداشته باشند آشنا مینماییم. با ما همراه باشید!

۱ – احساس شاد و سرزندگی میکنند

همه افراد مجرد دوست ندارند در یک رابطه‌ی جدی داشته‌باشند درحقیقت، بعضی آدم‌ها عملا در تنهایی و مجردی بیش‌تر احساس راحتی و رضایت می‌کنند. به هر حال روابط همیشه به شادی وسرزندگی نمی‌انجامند، و این روزها آمار بالای جدایی زوجین این را اثبات کرده‌است. احتمال دارد عقیده افراد مجرد این باشد که به روابط بیش از حد ارزش داده شده‌است، و نمی‌خواهند برای یک رابطه سخت تلاش کنند تا در آینده فقط همه‌چیز به راحتی تمام شود. افراد مجرد می‌توانند با خودشان رابطه‌ای در سطح عمیق‌تر برقرار کنند، و این تمام چیزی است که برای خوشحال بودن نیاز دارند.

تمایل به ازدواج
تمایل به ازدواج

۲ – ادامه تحصیل

فردی که تحصیلات عالیه دارد باید از نظام خانواده و قواعد مربوط به ازدواج هم آگاهی داشته باشد. باید بررسی های مهمی در همه رشته ها راجع به کانون خانواده و روانشناختی وجود داشته باشد. افراد خصوصا کسانی که تحصیلات بالا دارند باید حداقل های زندگی زناشویی، فرزندپروری و خانواده را بدانند.

همچنین بخوانید :   آنچه باید قبل از ازدواج بدانید

کارگاه های آموزشی زیادی وجود دارد اما مردم امکان شرکت در آن ها را ندارند درنتیجه اینها باید جزئی از برنامه آموزشی دانشگاه ها باشد. تحصیل یا کار مانع ازدواج نیست، دیدگاه، فلسفه زندگی، بینش و نوع تربیت افراد عامل مشکل ساز است.

۳ – سرمایه گذاری بر روی آینده

در زندگی زناشویی، به طور قطع قادر خوهید بود روی خودتان کار کنید، اما زمانی که مجرد هستید امکان بیش‌تری برای آن دارید. پیشرفت در زندگی خود، شما را قادر می‌سازد شخصیت‌تان را بسازید و کم وکاستی هایتان را تقویت کنید، که این باعث می‌شود در آینده، اگر در نظر داشته باشید که وارد یک رابطه‌ی جدی دیگری شوید، حتما شریک زندگی بهتری باشید.

حتی اگر در زندگی شخصی خود تمایلی به یک همدم ندارید، پیشرفت در زندگی خودتان هرگز چیز بدی نیست. وقتی مجبور نیستید به کسی پاسخ بدهید، می‌توانید از این فرصت اضافی برای کار کردن روی تناسب اندام، روی یک ایده‌ی مربوط به کار کار کنید.

۴ – وابستگی به والدین

والدین هرگز نباید کودکان خود را بیش از حد وابسته به خود کنند؛ چیزی که مشکل جوانان ما بخصوص آنهایی که زمان ازدواجشان فرا رسیده است. رفتارمان نباید طوری باشد فرزندانمان بدون والدینشان نتوانند تصمیمی بگیرند؛ چیزی که بعد از ازدواج هم ممکن است ادامه پیدا کند. حتی به ازلحظ مالی هم تعداد کثیری از جوانان ما به خانواده وابسته هستند. آنها به استقلال رسیدن جوانان را با مشکل روبرو ساخته و به دنبال آن ازدواج جوانان هم به تأخیر می افتد.

تمایل به ازدواج
تمایل به ازدواج

۵ – از شرایط راضی هستند

در بعضی مواقع پیش می آید که جوانان مجرد احساس نیاز نمی‌کنند که یک فرد تازه را وارد زندگی‌شان کنند! همچنین، بر اساس تحقیقی که در مجله‌ی روابط اجتماعی و شخصی چاپ شده‌است، محققان پی‌برده‌اند افراد مجرد در قبال کسانی که زندگی مشترک دارند، زندگی اجتماعی فعال‌تری دارند. در بعضی مواقع تمام چیزی که در زندگی احتیاج دارید دوستانی فوق‌العاده و خانواده‌ای گرم و صمیمی است که در کنارشان زندگی کنید.

همچنین بخوانید :   ازدواج احساسی یا منطقی و بایدها و نبایدهای آن

۶ – نبود شرایط ازدواج

کسی میتواند قصد ازدواج داشته باشد که به بلوغ جسمانی، فرهنگی و عاطفی و همچنین استقلال فکری و مالی رسیده باشد. امروزه تعداد کمی از جوانان ما در این حد مناسب هستند. معیارها، اهداف و ملاک های ازدواج در جامعه امروز ما به طور اساسی تغییر یافته و عدم تمایل به ازدواج هم نتیجه همین موانع است. دقیقا واضح نیست که مجردها ما بر اساس معیار عقل تصمیم می‌گیرند یا احساس؟ حتی بسیاری از مجردهایی هم که ازدواج می‌کنند برای فرار از محیط خانه پدری است؛ چیزی که در ازدواج به شدت نهی می شود.

۶ دلیلی که باعث میشود مجرد ها تمایل به ازدواج نداشته باشند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 5 =

بررسی

پیش شرطهای ازدواج موفق چه چیزهایی هستند

پیش شرطهای ازدواج موفق چه چیزهایی هستند پیش شرطهای ازدواج موفق : پیش شرطهای ازدواج موفق شا…