۸ توصیه برای افزایش بازدهی کولر آبی در گرمای تابستان

617
افزایش بازدهی کولر آبی

۸ توصیه برای افزایش بازدهی کولر آبی در گرمای تابستان

با نزدیک تر شدن فصل تابستان و با گرم تر شدن هوا استفاده مجدد از کولرهای افزایش یافته است. بسیاری از افرادی که از کولرهای آبی استفاده میکنند سرویس و راه اندازی کولرهای آبی را خودشان انجام می دهند و عده ای هم ترجیح می دهند کار را به دست متخصصان این کار بسپارند. با این حال، به شما ۸ توصیه برای افزایش بازدهی کولر آبی داریم که در ادامه این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک مطرح می شود. با ما همراه باشید!

افزایش بازدهی کولر آبی

۱ – هر چه قدر فرایند کانال کشی کولرهای آبی پر پیچ و خم و طولانی باشد، کاهش فشار هوا در مسیر کانال بیشتر شده و افزایش فشار هوا نیز به انرژی بیشتری نیاز دارد، به همین خاطر باید در کوتاه ترین مسیر ممکن کانال کشی در نظر گرفته شود.

۲ – هر سالی که میگذرد پوشال های کولر آبی باید عوض شود. تمیز کردن کولر و رفع مشکلات آن، بازدهی کولر را بهبود می بخشد و از هدر رفتن سرمای کولر نیز جلوگیری مینماید.

۳ – حتما ۵ تا ۱۰دقیقه قبل از استفاده کردن از کولر، پمپ آب را روشن کنید.

۴ – بدلیل این که کولرهای آبی به طور کامل با هوای بیرون کار می کنند، میبایست کولر را خارج از مکانی که می خواهیم خنک کنیم بر روی پشت بام یا کنار پنجره نصب شود. اطراف کولر بهتر است از سه طرف باز باشد و مجاور لوله فاضلاب و هواکش آشپزخانه نباشد و کولر آبی نباید بر روی پایه های لرزان نصب شود.

همچنین بخوانید :   آیا نوشیدن بیش از حد آب برای بدن مضر است
افزایش بازدهی کولر آبی
افزایش بازدهی کولر آبی

۵ – در فصل های سرد سال نباید کولر را با پوششهای برزنتی، نایلونی و … پوشاند، بخاطراین که در این صورت هوای گرم داخل خانه، باعث پوسیدگی بدنه کولر می شود. برای مانع شدن از خروج هوای گرم، دریچه کولر را میتوانید از داخل اتاق ببندید.

۶ – بهترین مکان برای نصب کولر آبی در پشت بام و مکانی که  زیر سایه و در مسیر وزش باد است می باشد.

۷ – برای افزایش بازدهی کولر آبی، در نظر داشته باشید توان کولر باید متناسب با فضای محیطی که در آن استفاده میکنیم و شرایط آب و هوایی (از دید دما و رطوبت) محل، انتخاب شود. کولرهایی که بزرگ تر هستند تنها سبب اتلاف انرژی می شوند.

۸ – درصورتی که کانال های کولر، خارج از ساختمان قرار دارد، ضروری است با استفاده از عایق کاری با پشم شیشه یا عایق دیگری، از هدر رفتن سرما، در اثر تابش مستقیم خورشید به کانال ها جلوگیری شود. در این خصوص تعبیه یک سایه بان کوچک ساده بر روی کانال ها هم تأثیر بسزایی دارد.

۸ توصیه برای افزایش بازدهی کولر آبی در گرمای تابستان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 4

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

بررسی

سم زدایی بدن با نوشیدنی آب گرم با لیمو و زردچوبه

سم زدایی بدن با نوشیدنی آب گرم با لیمو و زردچوبه سم زدایی بدن با نوشیدنی آب گرم با لیمو و …