اعتصاب غذا چه عوارض و تأثیری بر روی بدن دارد

781
اعتصاب غذا

اعتصاب غذا چه عوارض و تأثیری بر روی بدن دارد

اعتصاب غذا در زمانی رخ میدهد که فردی اعتراض به وضعیت موجود و غالباً در زندان‌ها رخ می‌دهد. یک تیم خبره پزشکی بر روی دگرگونی ها بدن افراد در زمان اعتصاب غذا مطالعه کرده‌اند. در زمان اعتصاب غذا چه اتفاقی برای بدن فرد اعتصاب کننده رخ داده و  این که متخصصان پزشکی برای رویارویی با آن چه کاری انجام می‌دهند؟ با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا شما را با عوارض اعتصاب غذا بر روی بدن آشنا نماییم.

 

عوارض اعتصاب غذا

افرادی که قبل از شروع اعتصاب غذا از سلامت جسمی خوبی برخوردا هستند با آغاز آن، طی ۷ تا ۸ هفته‌ی اول، کمتر خطر مرگ آنها را تهدید میکند ولی کسانی که قبل از شروع سوء تغذیه دارند ممکن است طی سه هفته ابتدایی جان خود را از دست بدهند. اگر فرد اعتصاب کننده از نوشیدن مایعات نیز سرباز زند تحلیل بافت بدنی اش بسیار سریع اتفاق می‌افتد و شانس وقوع مرگش بین ۸ تا ۱۵ روز بیشتر است، مخصوصاً اگر در ماه‌های گرم سال باشد.

درد گرسنگی همیشگی نیست. در شروع اعتصاب غذا، درد گرسنگی معمولاً پس از سه یا چهار روز از بین می‌رود. بعد از چهار روز بدن آغاز به استفاده از پروتئین ماهیچه‌ ها می‌کند تا زمانی که گلوکز و قند سوخت و ساز سلول‌ها را تأمین نماید. مقدار الکترولیت‌های مهم مانند پتاسیوم به سطح خطرناکی می‌رسد و بدن فرد معتصب چربی و ماهیچه‌های خویش را نیز از دست می‌دهد.

پس از دو هفته افرادی که اعتصاب غذا کرده‌اند احتمالش بسیار زیاد است که ایستادن برای‌ شان سخت باشد؛ همچنین ممکن است دچار سرگیجگی و بی‌ حالی شدید شده و هماهنگی حرکات‌شان ناچیز شود، ضربان قلب‌شان پایین بیاید و حس میکنند هوا سردتر شده است.

همچنین بخوانید :   از عوارض مصرف بیش از حد نمک چه می دانید
اعتصاب غذا
اعتصاب غذا

کمبود ویتامین B1 پس از ۲ یا ۳ هفته به یک خطر جدی تبدیل شده و می‌ تواند منجر به مشکلات عصبی دربرگیرنده سستی تشخیص، کاهش دید و ضعف در حرکت شود. پس از یک ماه گرسنگی کشیدن یا زمانیکه بیش از ۲۰ درصد از وزن بدن کم میشود مشکلات شدید و همیشگی پزشکی بوجود می‌آید. احتمال دارد نوشیدن آب بسیار سخت شود، حس شنوایی و بینایی از کار بیفتد، نفس کشیدن دشوار شده و اعضای درونی بدن از فعالیت بیفتند.

اعتصاب غذای بالای ۴۰ روز به احتمال فراوان به دلیل مشکلات قلبی یا عفونت شدید موجب مرگ فرد اعتصاب کننده شود. به همراه آسیب‌ های جسمی که در پرتو اعتصاب غذا پدید می آیند، تغییرات روانی نیز باعث رفتارهای تکانشی و پرخاشگرانه می‌شوند. این رفتار پرخاشگرانه سبب می‌شود شانس اینکه شخص الی سر رسید مرگ به اعتصاب ادامه دهد بالا برود.

حتی پس از پایان اعتصاب غذا، خوردن خوراک و مایعات می‌تواند خطرات جدی برای فرد اعتصاب کنندهداشته باشد چون دگرگونی ها سوخت و ساز بدن در حین اعتصاب، می‌توانند خیلی عمیق باشند. در این شرایط مایعات و مواد غذایی باید با دقت و کنترل زیادی وارد بدن شخص اعتصاب کننده شود.

منبع : What Happens on a Hunger Strike

اعتصاب غذا چه عوارض و تأثیری بر روی بدن دارد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 11 =

بررسی

۷ غذای سمی و کشنده اما بسیار رایج در ایران

۷ غذای سمی و کشنده اما بسیار رایج در ایران ۷ غذای سمی و کشنده : یکی از بزرگ ترین پیشرفت ها…