احساس تنهایی در مردان بیشتر از زنان است

714
احساس تنهایی در مردان
لینک کوتاه مطلب : http://birclick.com/arh6v

احساس تنهایی در مردان بیشتر از زنان است

امکان دارد در بار اولی که با چنین سؤالی مواجه میشویم پاسخ ما این باشد که زن ها تنهاتر از مردان هستند. اما تحقیقات ثابت میکند خلاف این باور میباشد و پژوهش های روان شناسان خبر از حقیقتی دیگر می‌دهد.با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا به دلایل احساس تنهایی در مردان بپردازیم.

احساس تنهایی در مردان

حقیقت این است که مردان بیشتر از خانم ها احساس تنهایی می‌کنند. تصور تنهایی بیشتر زنان از مردان به این دلیل است که تعداد دوستان مردان در اکثر مواقع بیشتر است؛ ولی مسئله مهم و با اهمیت این است که روابط دوستانه در دوران میانسالی کدامیک بهتر است.

بر اساس پژوهش های انجام شده، مردان از سن ۲۵ تا ۴۰ سالگی پرمشغله ترین دوره زندگی خود را تجربه می‌کنند. در گروه‌های دوستی بیشماری عضو هستند و افراد قابل توجهی و مهمی در کنار خود دارند؛ اما با گذر زمان و افزایش سن تعداد اندکی از آقایان هستند که دوست صمیمی دارند. به عبارت دیگر، بازنشستگی و درگذشت نزدیکان در نهایت منجر به تنهایی بیشتر آقاین می‌شود.

احساس تنهایی در مردان
احساس تنهایی در مردان

طبق آخرین یافته های به دست آمده از محققان، ۲۰ درصد از آقایان به دلیل دوری از دوستان و عزیزان خود احساس تنهایی می‌کنند؛ ۱۵ درصد به دلیل نبود کار، از دست دادن اعضای خانواده؛ ۲۵ درصد هم به خاطر بازنشستگی احساس غم انگیز تنهایی به سراغشان می‌آید. گروه دیگر مردان ۶۵ تا ۶۹ سال را شامل می شود. این تحقیقات ثابت میکند: توانایی دوست یابی و برقراری ارتباطات میان فردی مردان با گذشت زمان کاهش می‌یابد.

همچنین بخوانید :   تفاوت های بین روابط سالم و ناسالم در زندگی مشترک

به گفته محققان: تنها راه عبور از این احساس تنهایی افزایش توانایی های ارتباطی و حفظ پیوندهای انسانی به خصوص در زمان میانسالی است. بنابراین، به عزیزان و هر مرد میانسالی که در نزدیکی شما است بیشتر توجه کنید؛ زیرا که بی شک او بیش از دیگران درون خود احساس تنهایی می‌کند.

احساس تنهایی در مردان بیشتر از زنان است نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر
به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

اینم جالبه

دلیل ارتباط زنان متاهل با پسران مجرد و بررسی عوامل آن

دلیل ارتباط زنان متاهل با پسران مجرد و بررسی عوامل آن دلیل ارتباط زنان متاهل با پسران مجرد…