رفع مشکل کم شدن حجم حافظه فلش مموری

750
کم شدن حجم حافظه فلش مموری

رفع مشکل کم شدن حجم حافظه فلش مموری

یکی از این مشکلات عجیب بعضی مواقع گریبان گیر فلش مموری ها میشود مشکل کم شدن حجم ذخیره سازی اطلاعات فلش مموری است یعنی اگر فضا ذخیره سازی داده فلش شما ۴ گیگابایت باشد تنها ۷۵۳ مگابایت آن در دسترس و قابل استفاده خواهد بود! در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم به رفع مشکل کم شدن حجم حافظه فلش مموری بپردازیم. با ما همراه باشید!

رفع مشکل کم شدن حجم حافظه فلش مموری از طریق تعریف مجدد فضا

برای تعریف مجدد پارتیشن (درایو) فلش مموری جهت ریکاوری فضای از دست رفته فلش که عملا از بین نرفته است و تنها کاربر قابلیت دسترسی به آن را ندارد ، باید مجددا پارتیشن جدید ایجاد و توسط کاربر به ویندوز معرفی شود ، قبل از شروع ابتدا فلش مموری خود را به درگاه USB متصل کنیم. سپس در Start Menu عبارت Disk Management تایپ کنید.

کم شدن حجم حافظه فلش مموری
کم شدن حجم حافظه فلش مموری

حال گزینه Create and format hard disk partitions آن را انتخاب کنید. در پنجره Disk Management شما در روبروی بخش Disk 0 تمامی درایو های لیست شده ویندوز را مشاهده خواهید کرد و در زیر آن به احتمال زیاد با نام Disk 1 باید نام درایو های USB متصل به سیستم خود را مشاهده کنید.

اگر شما حجم از دست رفته در فلش مموری خود داشته باشید باید قسمتی را به عنوان Unallocated Space در بخش Disk 1 مشاهده کنید. پارتیشن ناقص فلش مموری و فضای Unallocated Space آن را از سیستم حذف کنید و مجددا در Windows Disk management پارتیشن جدید ایجاد کنید.

کم شدن حجم حافظه فلش مموری
کم شدن حجم حافظه فلش مموری

پارتیشن ناقص فلش مموری و فضای Unallocated Space آن را از سیستم حذف کنید و مجددا در Windows Disk Management پارتیشن جدید ایجاد کنید. و سپس پیغام اخطار Yes کنید ، اینکار را برای بخش Unallocated Space نیز تکرار کنید ، پس از حذف پارتیشن ها کل فضا فلش مموری به صورت Unavailable Space نمایش داده میشود.

حالا برای بازیابی حجم فلش کم شده با کلیک راست روی فضا Unavailable Space و انتخاب گزینه New simple volume روند ایجاد پارتیشن جدید را با طی کردن مراحل Wizard انجام دهید و سپس یک پارتیشن جدید برای فلش خود ایجاد کنید. اغلب مراحل Wizard با کلیک بر روی Next انجام میشود.

رفع مشکل کم شدن حجم حافظه فلش مموری نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =