چگونه در عکس ژست بگیریم و خوش عکس باشیم

608
چگونه در عکس ژست بگیریم

چگونه در عکس ژست بگیریم و خوش عکس باشیم

آیا از عکس گرفتن متنفرید چون همیشه در عکس ها بد می افتید؟ آیا همیشه به آن دوستتان که در عکس ها عالی و بدون اشکال می افتد حسودی می کنید؟ در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک آشنا خواهیم شد چگونه در عکس ژست بگیریم و خوش عکس باشیم. با ما همراه باشید!

فتوژنیک چیست

چگونه در عکس ژست بگیریم
چگونه در عکس ژست بگیریم

در عکاسی مفهوم خوش‌عکس بودن را فتوژنیک می‌گویند، یعنی کسی که ذاتا در ژن او چيزي است که می‌توان از او عکس خوب گرفت، یعنی این مسئله در «دی ان ای»  شخص وجود دارد و این افراد چند ویژگی دارند كه معمولا تشخیص آن برای عکاسان آسان است. وقتی یک عکاس در یک جمع حضور دارد به طور ناخودآگاه علاقه‌مند است از یک شخص خاص عکس بیشتری بگیرد.

چگونه خوش عکس شویم

افرادی که خوش‌عکس نیستند باید عکس انداختن را زیاد تجربه کنند، سعی کنند در معرض دوربین قرار بگیرند، از دوربین فرار نکنند و با آن ارتباط برقرار کنند، اگر خجالتی هستند این معضل را برطرف کنند، از دیگران بخواهند تا از آنها عکس بگیرند و سعی کنند به اصطلاح با دوربین آشتی کنند ضمن اینکه نوع آرایش و پیرایش مهم است.

معمولا افراد خودشان می‌دانند که مشکل چهره‌شان چیست، پس بايد سعی کنند آن را برطرف کنند یا اینکه مقابل دوربین طوری بایستند که آن مشکل به چشم نیاید یا تا جاي ممكن کمتر دیده شود.

اين افراد بايد در مقابل آینه بایستند و با چهره خود بازی کنند تا دریابند كه صورت‌شان در کدام حالت بهتر است. نوع پوشش و لباس پوشیدن هم یک امر بسیار مهم است حتی وقتی قرار است که فقط از صورت افراد عكس (پرتره) گرفته شود، نوع پوشش تاثیر مستقیم و زیادی روی نوع رفتار و شخصیت آنها می‌گذارد و به آنها کاراکتر و شخصیت می‌دهد.

چگونه در عکس ژست بگیریم

 

ساده و ریلکس باشید

علت اصلی اینکه بعضی افراد در عکس ها خیلی خوب به نظر نمی رسند عصبی بودن آنها است! راه حل مشکل این است که فکر کردن به این که عکس شما چگونه از آب در می آید را متوقف کنید. یک نفس عمیق بکشید و آنرا خارج کنید. هیچگاه نفس خود را در سینه حبس نکنید. اگر دقت کرده باشید وقتی یکی از مهارت های عکاسان حرفه ای چهره بذله گویی آنهاست تا این فشار عصبی را کمتر کنند.

این وضعیت به شما کمک می کند تا عضلات صورت خود را شل کنید و این بدان معنی است که صورت شما در حالت عادی قرار دارد و با یک لبخند بدون تقلا به شما کمک می کند به چهره خود یک درخشش طبیعی بدهید.

سر خود را کمی به سمت بالا متمایل کنید

چگونه در عکس ژست بگیریم
چگونه در عکس ژست بگیریم

سعی کنید سرتان را کمی به عقب خم کنید و بدنتان را طوری حالت دهید که دوربین کمی بالاتر از شما یا در سطح چشمانتان قرار گیرد. این روش، غبغب را در عکس ها به کلی ناپدید می کند. همچنین می توانید یک دست را زیر چانه قرار دهید. روش دیگر این است که موقع گرفته شدن عکس، زبانتان را به سقف دهانتان بچسبانید.

به سمت راست نگاه کنید

چگونه در عکس ژست بگیریم
چگونه در عکس ژست بگیریم

مطالعاتی که در دانشگاه ویک فارست آمریکا انجام شد نشان می دهد سمت چپ صورت نسبت به سمت راست آن جذاب تر است، ظاهراً به این دلیل که سمت چپ صورت احساسات بیشتری را نشان می دهد. به همین دلیل توصیه می شود هنگام گرفتن عکس سرتان را کمی به سمت راست بچرخانید تا طرف چپ صورتتان دیده شود.

لبخند مصنوعی عامل بد عکسی هستش

چگونه در عکس ژست بگیریم
چگونه در عکس ژست بگیریم

برخی افراد خنده‌های زیبایی دارند اما برخی دیگر نه، به همین دلیل همیشه خندیدن در عکس خوب نیست. بعضی از افراد فک و دهان زیبایی ندارند یا وقتی می‌خندند لثه‌های‌شان پیدا می‌شود یا دندان‌های زیبایی ندارند این افراد باید سعی کنند یا فقط یک لبخند بر لب داشته باشند یا اصلا نخندند.

برخی افراد لبخندهای نسبتا خوبی دارند اما چهره آنها در حالت اخم و جدی خیلی زیباتر است، برای این افراد هم توصیه می‌شود که در عکس‌های‌شان نخندند. این مشخصه‌های اخم، غم، جدی و عصبی بودن در افراد متفاوت است افراد باید بهترین حالت صورت خود را پیدا کرده و تمام تلاش‌شان را کنند تا در آن پوزیشن‌ها عکس بگیرند.

مستقیماً به لنز دوربین نگاه نکنید

چگونه در عکس ژست بگیریم
چگونه در عکس ژست بگیریم

نگاه مستقیم به لنز دوربین باعث می شود چشم ها برق بزنند یا  قرمز به نظر برسند، بنابراین به نقطه ای نگاه کنید که کمی بالاتر یا پایین تر از لنز قرار گرفته باشد. اگر نمی خواهید چشم ها نیمه باز به نظر برسند، به نقطه ای کمی دور از دوربین نگاه کنید.

حرفه ای ژست بگیرید

چگونه در عکس ژست بگیریم
چگونه در عکس ژست بگیریم

اگر می خواهید عکسی تمام  قد بیندازید بدنتان را به اندازه سه چهارم فاصله تا دوربین بچرخانید، به طوری که یکی از شانه هایتان به دوربین نزدیک تر و یکی از پاها جلوی دیگری قرار بگیرد.  با این کار بدن شما لاغرتر از زمانی که دقیقاً روبروی دوربین می ایستید به نظر خواهد رسید. صاف بایستید و شکمتان را کمی جمع کنید.

کلام آخر

اگر می خواهید عکسی بی عیب و نقص بیندازید ، سعی کنید زاویه های مختلف صورت و بدن همین طور طرز لبخند و حالات صورت را امتحان کنید و ببینید کدام یک برای چهره و بدن شما مناسب تر است . این کار را می توانید مقابل آینه و یا با دوربین خودتان تمرین کنید.

چگونه در عکس ژست بگیریم و خوش عکس باشیم نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 4

  • عکس های خانوادگی شیک با انتخاب صحیح لباس

    عکس های خانوادگی شیک با انتخاب صحیح لباس

    عکس های خانوادگی شیک با انتخاب صحیح لباس عکس‌ها و پرتره‌های خانوادگی یادگاری های ایده‌آلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

بررسی

عکس های خانوادگی شیک با انتخاب صحیح لباس

عکس های خانوادگی شیک با انتخاب صحیح لباس عکس‌ها و پرتره‌های خانوادگی یادگاری های ایده‌آلی …