چهره های ورزشی ایران که زیر پرچم آمریکا قسم خورده اند

725
چهره های ورزشی ایران

چهره های ورزشی ایران که زیر پرچم آمریکا قسم خورده اند

یک گشت کوتاه در صفحه اینستاگرام تعداد زیادی از چهره های ورزشی ایران در ایام تعطیلات لیگ و قبل از شروع شدن تمرینات تیم ها نشان می داد که در این مدت آقایان فوتبالیست در سفرهایشان به خارج از کشور حسابی استراحت کرده و خودش گذرانده اند.

در این میان اما تعدادی از چهره های ورزشی مجبور به خوش گذرانی شده و به اجبار مقصد سفرشان را ینگه دنیا و گشت و گذار در خیابان های نیویورک و کالیفرنیا تعیین کرده اند . این افراد، فوتبالیست هایی هستند که اقامت کشور آمریکا را دارند و حالا برای معتبر نگه داشتن گذرنامه آمریکایی شان باید حداقل سالی یک بار در آمریکا حضورداشته باشند. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با چهره های معروفی که توانسته اند گرین کارت دریافت کنند آشنا نماییم. با ما همراه باشید!

شرایط دریافت گذرنامه آمریکا

چهره های ورزشی ایران
چهره های ورزشی ایران

برای دریافت گذرنامه آمریکایی هر فرد می‌باید به طور مداوم پنج سال در این کشور حضور داشته باشد یا حداقل هر شش ماه یکبار به آمریکا سفر کند. پس از این پنج سال فرد مورد نظر می تواند برای دریافت حق شهروندی آمریکا اقدام کند. طبق قوانین جاری کشور آمریکا آنهایی که پس از پنج سال قصد دارند «سیتی‌زن» آمریکا شوند می‌بایست زیر پرچم این کشور قسم بخورند که در هر شرایطی حتی زمان جنگ زیر پرچم آمریکا باشند.

جدا از سوگند باید به ۳۰ تا ۴۰ سوال هم پاسخ دهند، مثل پرسیدن چند سوال کتبی انگلیسی، اینکه اولین رییس‌جمهور آمریکا کیست، چند نفر عضو مجلس سنا هستند، استقلال آمریکا در چه سالی صورت گرفت، آمریکا چند ایالت دارد و سوالات دیگری مطرح می‌شود و زمانی که سوگند انجام ‌شد و سوالات پاسخ داده شدند، برگه‌ای به فرد مذکور به عنوان جواز داده می‌شود تا با مراجعه به اداره گذرنامه، گذرنامه اصلی را دریافت کند.

البته این در حالی است که پیش از دریافت گذرنامه اصلی، گذرنامه‌ای سفید در اختیار افرادی که گرین‌کارت دارند قرار داده می‌شود تا برای سفر به کشورهای مختلف مشکلی نداشته باشند.

افشین پیروانی

چهره های ورزشی ایران
چهره های ورزشی ایران

حضور در جام جهانی ۹۸ فرانسه با آن نسل طلایی فوتبال ایران هم بهانه ای شد برای اینکه بیشتر ملی پوشان آن زمان شهروند آمریکا شوند و سالی چند بار به این کشور سفر کنند. البته پیروانی مدعی است که از طریق فوتبال گرین کارتش را نگرفته و به قول خودش اولین فوتبالیستی است که توانسته شهروند آمریکا شود.

کاپیتان و سرمربی اسبق پرسپولیس در این خصوص می گوید: من از ارتباط های ورزشی استفاده نکردم و به دلیل اینکه همسرم در آنجا تحصیل می کرد توانستم گرین کارت بگیرم. زمانی که جام جهانی رفتیم من گرین کارت داشتم. تقریبا ۱۵ سالی می شود.بعد از آن بود که بقیه فوتبالیست ها برای شهروند شدن در آمریکا اقدام کردند.

امیر قلعه نویی

چهره های ورزشی ایران
چهره های ورزشی ایران

هرچند امیر قلعه نویی سال هاست گرین کارت آمریکا را دریافت کرده، اما موضوع اقامت آمریکایی او زمانی بیشتر از همیشه مطرح شد که او خبرنگاران را متهم به اجنبی پرستی کرد. همین لقب دادن قلعه نویی به خبرنگاران کافی بود تا مانور دادن روی اقامت آمریکای ژنرال مطرح شود. او که خودش به زندگی کردن در کنار اجنبی ها علاقه دارد.

قلعه نویی از اولین گروه فوتبالی هایی است که برای گرفتن اقامت آمریکا اقدام کرد و حالا گذرنامه آمریکایی دارد. قلعه نویی طی سال های اخیر سفرهای ۱۵ روزه پرتکراری به آمریکا داشته و به واسطه همین سفرها موفق شده گرین کارت آمریکایی اش را دریافت کند.

احمدرضا عابدزاده

چهره های ورزشی ایران
چهره های ورزشی ایران

برخلاف تعدادی از فوتبالیست ها که علاقه ای به علنی کردن اقامت آمریکایی شان ندارند، احمدرضا عابدزاده از فوتبالیست هایی است که درباره اقامت آمریکا و داشتن گرین کارتش خیلی راحت صحبت می کند. او زیاد به آمریکا سفر می کند و و حتی مدت طولانی در این کشور زندگی کرده است. عابدزاده که چند بار برای انجام فعالیت های فوتبالی در ایران اقداماتی انجام داده بود، وقتی با بی مهری مواجه شده، بلافاصله ایده هایش را در آمریکا پیاده کرده.

علی دایی

چهره های ورزشی ایران
چهره های ورزشی ایران

علی دایی سال هاست که گرین کارت آمریکا دارد و تا به حال چند بار خبرهای جدی درباره کوچ ناگهانی او به آمریکا شنیده شده است. حتی گفته می شد یکی از بازی های دوستانه تیم ملی ایران در زمان مربیگری دایی، به این خاطر که همزمان با زمان حضور او در آمریکا برای کارهای اداری شده بود، لغو شده است. او در سال دو بار به ینگه دنیا می رود و دوستانش می گویند دلخوری های فوتبالی او باعث شده که چندباری تصمیم بگیرد برای همیشه به آمریکا برود.

محمد محمدی

چهره های ورزشی ایران
چهره های ورزشی ایران

محمد محمدی، دروازه بان سابق استقلال و پرسپولیس هم از چهره های است که مدت ها برای از بین نرفتن امتیاز اقامتش در آمریکا به این کشور رفت و آمد داشت. با این حال محمدی توانست دوره پنج ساله برای تثبیت اقامت و دریافت گذرنامه آمریکایی خود و خانواده اش را با موفقیت پشت سر بگذارد.

او در طول فعالیت فوتبالی اش در ایران، سختی ها و هزینه ها دو بار سفر در سال به آمریکا را به جان خرید و بلافاصله بعد از پایان دوران فوتبالش برای همیشه به آمریکا مهاجرت کرد. او در حال حاضر در اورنج کانتی آمریکا زندگی می کند و شرایطی هم برای ادامه فعالیت های فوتبالی اش در این کشور فراهم کرده است. او در آمریکا مدرسه فوتبالی راه انداخته و از این راه بیزینس مورد علاقه اش را دنبال می کند.

سعید معروف

چهره های ورزشی ایران
چهره های ورزشی ایران

در بین غیرفوتبالی ها سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال هم از مهم ترین چهره هایی است که گرین کارت آمریکا گرفته است. او حتی در سفر تیم ملی والیبال به آمریکا هیچ اقدامی برای گرفتن ویزا انجام نداد و همراه تیم برای گرفتن ویزای سفر به سفارت آمریکا نرفت. چون یک دو سال است گرین کارتش را گرفته و برای ورود به آمریکا نیازی به ویزا ندارد.

وحید طالب لو

چهره های ورزشی ایران
چهره های ورزشی ایران

وحید طالب لو هم از چهره هایی است که ظاهرا برای دریافت گرین کارت اقدام کرده است. او پیش از شروع فصل و در ابتدای حضور پرویز مظلومی در استقلال، همراه با خانواده اش سفری به آمریکا داشت که این سفر از سوی برخی نزدیکانش اقدام برای دریافت گرین کارت آمریکا عنوان شد.

آرش برهانی

چهره های ورزشی ایران
چهره های ورزشی ایران

شنیده ها در مورد برهانی حاکی از این است که او اقدامات لازم برای اقامت در آمریکا را انجام داده و حتی برنامه ریزی اش بر سپری کردن دوران بازنشستگی در آمریکاست. او حتی در تعطیلات پیش از لیگ امسال سفری به آمریکا داشت و در صفحه اینستاگرامش مدام عکس هایی را از حضورش در آمریکا منتشر می کرد.

چهره های ورزشی ایران که زیر پرچم آمریکا قسم خورده اند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − نه =

بررسی

بیوگرافی علی کریمی اسطوره صداقت در دنیای فوتبال

بیوگرافی علی کریمی اسطوره صداقت در دنیای فوتبال علی کریمی یکی از بازیکنان ارزشمند فوتبال ک…