چالش نه به چهارشنبه سوری خطرناک به احترام آتش نشانان فداکار

1,055
چالش نه به چهارشنبه سوری خطرناک به احترام آتش نشانان فداکار

چالش نه به چهارشنبه سوری خطرناک به احترام آتش نشانان فداکار

چالش نه به چهارشنبه سوری خطرناک : در یک پنجشنبه زمستانی، به یکباره آتش به جان قدیمی ترین ساختمان بلند مرتبه تهران افتاد . پلاسکو، این ساختمان آهنی پایتخت چند ساعتی در آتش سوخت تا اینکه توان مقاومتش را از دست داد . در یک چشم برهم زدن، ساختمان به یکباره بر سر آتش نشان هایی که برای نجات جان شهروندان و اطفای حریق در محل حادثه حاضر شده بودند، فرو ریخت تا صحنه شهادت ۱۶ دلاور مرد آتش نشان رقم بخورد . آتش نشان هایی که هر کدام پشت در غول آهنی پایتخت دغدغه هایشان را رها کرده و با هدف کمک به همنوعان خود، دل به آتش زدند . این حادثه تلخ یقینا همه مردم عزیزمان را داغدار کرد و همه در غم از دست دادن این مردان شجاع سهیم شدند . اما آیا در این مواقع فقط باید بایستیم و ابراز ناراحتی کنیم ؟

چالش نه به چهارشنبه سوری خطرناک به احترام آتش نشانان فداکار
چالش نه به چهارشنبه سوری خطرناک به احترام آتش نشانان فداکار

چالش نه به چهارشنبه

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی یکشنبه شب هشتم اسفند ماه با حضور در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر از راه اندازی ” چالش نه به چهارشنبه سوری خطرناک ” خبر داد . وی بعد از پایان این اثر نمایشی بیان کرد : آتش نشانان در هیچ زمان و دوره ای دنبال پست و مقام نبودند اما همواره به میدان جنگی رفته‌اند که نمی‌دانند از آن زنده بیرون می‌آیند یا نه . اما شما مردم عزیز با هدف حفظ حرمت آتش نشانان هیچوقت ما را تنها نگذاشتید و این مایه افتخارهموطنان شما در سازمان آتش نشانی است .

ملکی ادامه داد : امسال بنا داشتیم که در آستانه فرا رسیدن جشن چهارشنبه سوری کمیپنی برای جلوگیری استفاده از مواد محترقه راه اندازی کنیم . شما مطمئن باشید ما اصلاً قصدی برای نفی جشن زیبا و باستانی چهارشنبه سوری ندارم اتفاقاً تصمیم داریم اگر وقت اجازه داد ما هم در کنار شما در این جشن حضور داشته  و در کنار خدمت رسانی ویژه ای که در این روز به خصوص داریم همراه شما شهروندان عزیز باشیم . اما با توجه به حادثه ساختمان پلاسکو و به احترام شهدای آتش نشانی که در این سانحه به شهادت رسیدند تصمیم گرفتیم کمپینی را با عنوان “به احترام آتش نشانان؛ نه ، به چهارشنبه سوری خطرناک” راه اندازی کنیم که امیدوارم با در نظر گرفتن شرایط موجود چهارشنبه سوری بی خطری داشته باشیم .

چالش نه به چهارشنبه سوری خطرناک به احترام آتش نشانان فداکار
چالش نه به چهارشنبه سوری خطرناک به احترام آتش نشانان فداکار

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت : هیچکس حتی کسانی که از مواد محترقه استفاده می‌کنند، دل خوشی از این مواد خطرناک ندارند. ما فقط به دنبال این هستیم که امسال در کنار هم یک چهارشنبه سوری سراسر شادمانه داشته باشیم و با هم بدون استفاده از مواد محترقه از این آیین زیبا لذت ببریم. به هر صورت امشب که در کنار شما عزیزان حضور دارم برای شما و همه همکاران آتش نشانم آرزوی سلامتی می‌کنم وامیدوارم با پیوستن شما مخاطبان عزیز، هنرمندان و ورزشکاران رشته‌های مختلف شاهد یک چهارشنبه سوری آرام و بی خطر باشیم.

یکی از جوان ترین آتش نشان های ایستگاه ۵۷ آتش نشانی تهران در رابطه با راه اندازی کمپین نه به چهارشنبه سوری به خبرنگاران می گوید : امیدوار هستم با کمپینی که اکنون در کشور در حال فراگیر شدن است، امسال چهارشنبه سوری کم خطری را داشته باشیم . اگر چه حادثه پلاسکو، حادثه ای بسیار تلخ بود و مردم ایران از پیر و جوان و زن و مرد را تحت تاثیر قرار داد اما این حادثه نیز بدون شک نمی تواند مانعی برای برخی افراد سودجو که اقدام به فروش مواد محترقه می کنند، شود . اینجاست که وظیفه ما روشن میشود ما باید به عنوان عضوی از این جامعه نسبت به برگزاری جشن ملی چهارشنبه آخر سال تمام جوانب انسانی را رعایت کرده و مانع از کارهایی شویم که باعث آزار و اذیت مردم میشود .

چالش نه به چهارشنبه سوری خطرناک به احترام آتش نشانان فداکار
چالش نه به چهارشنبه سوری خطرناک به احترام آتش نشانان فداکار

فراموش کاریم

متاسفانه جوانان ما خیلی فراموش کارند منظورم فراموش کردن حال و هوای ساختمان پلاسکو بود . طی روزهای اخیر چندین مورد انفجار مواد محترقه گزارش شده است . همین چند روز پیش بخاطر انفجار مواد محترقه در شهر اردبیل هفت نفر از هموطنان مان جان خود را از دست دادند . این نشان دهنده آن است که جوانان فراموش کاری داریم و آنها وعده به خانواده شهدای آتش نشان را فراموش کرده اند .

همه ساله میلیاردها تومان سرمایه کشور به دست جوانان خودمان از طریق خریداری وسایل محترقه به دور ریخته میشود و در مقابل عده زیادی از مردم دچار سوختگی و قطع عضو و حتی مرگ میشوند . آیا فرهنگ ایران زمین که قدمت چندین هزارساله دارد اینست ؟. حتما در کشورهای اروپایی دیدید که چطور در زمان عبور آمبولانس راه را بازکرده و فرهنگ خود را به رخ جهان میکشند اما ما در شب چهارشنبه سوری چه میکنیم ؟ . دیگر وقت آن رسیده است که با اراده ای قوی و برای همیشه یک تغییر را در مراسم چهارشنبه آخر سال رقم بزنیم و بجای خریداری و استفاده از وسایل محترقه و آتش زا ، آتش کوچکی روشن کرده و در کنار خانواده خود یک شب بیادماندنی داشته باشیم . فداکاری آتش نشانان شجاع ، این موقعیت را بوجود آورده تا کمی بیشتر به فکر این عزیزان زحمت کش بوده و در شب چهارشنبه سوری برای آنها خطری را بوجود نیاوریم .

چالش نه به چهارشنبه سوری خطرناک به احترام آتش نشانان فداکار
چالش نه به چهارشنبه سوری خطرناک به احترام آتش نشانان فداکار

پرویز پرستویی

هنرمندان زیادی در این چالش شرکت کرده و از آن حمایت کردند از جمله پرویز پرستویی بازیگر سینما و تلویزیون که بارها در چالش های اینچنین شرکت کرده ، در پست اینستاگرامی خود کمپین تحریم «چهارشنبه سوزی» راه انداخت . کمپین جالب پرویز پرستویی برای چهارشنبه سوری و خطاب به چینی ها نوشت : دیگر پولمان را حرام ترقه ها و جنس های گوناگون شما نمی کنیم چهارشنبه سوری جشن ماست . از امسال آتش درست می کنیم از روی آن می پریم و شادی می کنیم. از امسال قاشق زنی می کنیم و به هم شیرینی می دهیم . از امسال جشنی واقعی می گیریم. از امسال در آستانه سال نو خیابان ها را رنگارنگ می کنیم . به هم عشق می ورزیم . از امسال چهارشنبه سوری را ایرانی برگزار می کنیم . از امسال به کودکانمان خواهیم آموخت که چهارشنبه سوری جشن شادی است جشن سپاس از خدای یگانه است نه ترس و وحشت .

مجله اینترنتی بیرکلیک نیز همراه با مردم عزیزمان از کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک حمایت کرده و تمام جوانان عزیز را به برگزاری سالم و بی خطر جشن چهارشنبه آخر سال دعوت میکند .

چالش نه به چهارشنبه سوری خطرناک به احترام آتش نشانان فداکار نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 10 =

بررسی

زیباترین رسم ها در چهارشنبه سوری که فراموش شده اند

زیباترین رسم ها در چهارشنبه سوری که فراموش شده اند زیباترین رسم ها در چهارشنبه سوری : واژه…