پیام نوروزی دونالد ترامپ با دو روز تأخیر منتشر شد

682
پیام نوروزی دونالد ترامپ

پیام نوروزی دونالد ترامپ با دو روز تأخیر منتشر شد

به گزارش مجله اینترنتی بیرکلیک «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه در پیامی به تمام کسانی که در دنیا عید نوروز را جشن می‌گیرند تبریک گفته و برای آنها بهترین آرزو را داشت. پیام نوروزی دونالد ترامپ به شرح زیر می باشد :

این هفته مایلم بهترین آرزوهایم را برای همه کسانی که در سراسر دنیا مناسبت باستانی و فوق العاده نوروز را جشن می‌گیرند، ارسال کنم. میلیونها نفر با پیشینه ایرانی، عراقی، ترکی، آسیای جنوبی و آسیای مرکزی در این روزها با خانواده‌هایشان جمع می شوند تا ورود بهار را جشن بگیرند.

نوروز به فارسی به معنی روز نو است؛ مناسبتی است برای جشن گرفتن آغازهایی جدید؛ حسی که به طور ویژه برای بسیاری از ایرانیانی که در دهه های اخیر به کشور ما آمدند تا شروعی تازه در سرزمینی آزاد داشته باشند، پر معناست.

برای سالیان بسیار من از دوستی خوبی با ایرانی-آمریکایی‌ها، یکی از موفق ترین گروههای مهاجران در تاریخ معاصر کشورمان، لذت برده‌ام. آنها از پیشینه های مذهبی گوناگونی هستند، از جمله؛ مسلمان، کلیمی، مسیحی، زرتشتی و بهایی، اما همه آنها علاقه مشترکی برای میراثشان دارند.

مشهور است که کورش کبیر، رهبر امپراطوری باستانی پارس، گفته است ؛ آزادی، کرامت و ثروت همه با هم شکل دهنده بزرگترین شادی بشریت هستند. اگر تو آن سه را به مردمت بدهی، عشق آنها برای تو هرگز نخواهد مرد.

رئیس جمهوری آمریکا در پایان پیام نوروزی خود گفت “من به عنوان نماینده مردم آمریکا برای مردم ایران و همه کسانی که در سراسر جهان عید نوروز را جشن می‌گیرند آزادی، کرامت و ثروت آرزو می‌کنم.”

گفتنی است این پیام با دو روز تأخیر منتشر شده و گویای تصمیم‌گیری آنی و غیرقابل پیش‌بینی رئیس‌جمهور جدید آمریکاست. کمی پیش‌تر، برخی ناظران سیاسی با اشاره به صادر نشدن پیام تبریک نوروزی خطاب به ایرانیان از جانب ترامپ، تحلیل‌های گوناگونی در این رابطه ارائه کرده بودند.

 

پیام نوروزی دونالد ترامپ با دو روز تأخیر منتشر شد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 15 =

بررسی

تبریک نوروزی سال ۹۷ تیم مجله اینترنتی بیرکلیک

تبریک نوروزی سال ۹۷ تیم مجله اینترنتی بیرکلیک تبریک نوروزی سال ۹۷  : سال نو می‌شود، زمین ن…