طرز تهیه کباب بناب اصل غذای مخصوص آذربایجان

2,133
طرز تهیه کباب بناب اصل

طرز تهیه کباب بناب اصل غذای مخصوص آذربایجان

کباب بناب نوعی از کباب کوبیده منسوب به بناب شهری در آذربایجان است. این کباب از گوشت تازه و چربی دار گوسفند در اندازه های بسیار بزرگتر از کباب کوبیده درست می شود. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با طرز تهیه کباب بناب اصل آشنا نماییم. با ما همراه باشید!

مواد لازم کباب بناب

مواد لازم مقدار
گوشت گوسفند پر چرب یک کیلو گرم
پیاز دو عدد
نمک و فلفل به مقدار لازم

طرز تهی کباب بناب اصل

برای تهیه کباب بناب ابتدا پیازها را پوست بگیرید و بشورید و روی تخته آشپزخانه با چاقو هر کدام را نصف کنید و هر نصف پیاز را ابتدا عمودی برش دهید و سپس افقی.به این مدل برش زدن مدل نگینی میگویند. پس از اینکه هر چهار تا نصف پیاز را نگینی خرد کردید با استفاده از یک ساطور(اگر در دسترس دارید)یا یک چاقو تیز پیاز ها را ساطوری کنید البته دقت داشته باشید که نباید به حدی ساطوری شود که آب پیازها در بیاید به دلیل اینکه اگر قصد داشتیم بسیار ریز شود از رنده استفاده میکردیم .

طرز تهیه کباب بناب اصل
طرز تهیه کباب بناب اصل

پس از ساطوری کردن پیاز یک کیلو گوشت گوسفندی را دو بار با چرخ گوشت چرخ کنید و در کاسه ای بزرگ بریزید و کم کم پیاز را به گوشت اضافه کنید و نمک و فلفل سیاه را روی گوشت بپاشید دقت داشته باشید زیاد از حد نمک نریزید. گوشت و پیاز را ورز دهید تا خوب پیاز به خورد گوشت برود و با گوشت کاملا آمیخته شود وقتی که مواد با هم انسجام پیدا کردند و گوشتها از هم جدا نمیشد روی کاسه یک سلفن یا پلاستیک بکشید و به مدت ۱تا۲ ساعت اجازه دهید تا گوشت استراحت کند.

پس از گذشت استراحت گوشت سلفن رو از روی کاسه بردارید و سیخ ها را در جلو دستتان بگذارید و یک کاسه آب گرم را نیز کنار دستتان بگذارید و ابتدا دست راستتان را در آب گرم بزنید و اندازه یک کوفته از گوشت را بردارید و در دستتان به گوشت حالت بدید و سیخ را در دست چپ نگه دارید .

سیخ را در گوشت فرو کرده سپس آرام آرام گوشت را در سیخ پخش و پهن کنید تا یک دست شود. در آخر با انگشت اشاره و انگشت کناریش  با فاصله شیارهایی در گوشت ایجاد کنید ،ممکن است سیخ در بین شیارهای ایجاد شده مشخص شود هیچ اشکالی ندارد با حرارتی که در آتش است این نقاط به یکدیگر میچسبند.

قبل از قرار دادن سیخها بر روی آتش ذغالها باید سرخ  شده باشند و بطور مساوی در همه جای منقل توزیع شده باشند. بعد از قرار دادن سیخها بر روی آتش ذغال ها را باد نزنید و بعد از گذشت یک دقیقه سیخ را بر گردانید تا طرف دیگر آن یک دقیقه رو به آتش باشد و گوشت بهم بچسبد و دیگر شانسی برای ریختن وجود نداشته باشد.

طرز تهیه کباب بناب اصل
طرز تهیه کباب بناب اصل

هر چند دقیقه یکبار سیخها را برگردانید و به هیچ وجه آتش را باد نزنید و منتظر سیاه شدن کبابها نباشید و سعی کنید با چاقو از ته سیخ قدری از کباب را جدا کرده و بچشید، برای اینکه متوجه شوید کباب پخته است. بهتر است کبابها را قبل از خشک شدن و هنگامی که هنوز آبدار هستند از روی آتش بر دارید داخل نان گذاشته سیخها را خارج نموده و بلا فاصله قدری سماق به آنها بپاشید و سپس بهمراه برنج ،کره، ماست چکیده، پیاز و ریحان نوش جان کنید.

طرز تهیه کباب بناب اصل غذای مخصوص آذربایجان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

بررسی

کباب شاه پسند برای آقایان مشکل پسند

کباب شاه پسند برای آقایان مشکل پسند کباب شاه پسند برای آقایان مشکل پسند : برای افرادی که ع…