طرز تهیه خوراک خوشمزه راسته با سس خردل

261
طرز تهیه خوراک خوشمزه راسته با سس خردل

طرز تهیه خوراک خوشمزه راسته با سس خردل

طرز تهیه خوراک خوشمزه راسته : برای پخت انواع غذا لازم است که قسمت‌های مختلف گوشت را بشناسیم. به این دلیل که می‌تواند در مزه نهایی غذای شما تأثیر زیادی داشته باشد. برای اینکه غذایتان خوشمزه‌تر شود بهتر است بدانید که هر قسمت گوشت گوساله یا گوسفند برای چه کاری و برای چه غذایی مناسب است.

به طور مثال برای کباب کوبیده قلوه گاه، برای استیک فیله و برای خورشت‌ها مغز ران، برای آبگوشت و یا چرخ‌کرده گوشت سر دست مناسب است.

در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک طرز تهیه خوراک خوشمزه راسته با سس خردل که با راسته گوساله تهیه می‌شود و بسیار لذیذ است و طعم خوبی به خوراکمان می‌دهد را برای شما آورده ایم. البته می‌توانید این غذا را با فیله یا ران گوساله هم درست کنید. البته بافیله بهتر است و با ران گوشتتان کمی ضمخت‌تر می‌شود.

طرز تهیه خوراک خوشمزه راسته با سس خردل
طرز تهیه خوراک خوشمزه راسته با سس خردل

مواد لازم :

مواد لازم مقدار
گوشت راسته گوسفند با استخوان دنده حدود ۷۰۰ گرم
سس خردل ۲ ق غ
روغن زیتون کاملا خالص ۳ قاشق غذا خوری
سرکه بالزامیک ۱ ق غ
آرد سوخاری ساده بدون ادویه یک سوم پیمانه
روغن زیتون ۳ ق غ
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
فلفل سیاه به مقدار لازم
رزماری یا ترخون ییک چهارم ق چ

طرز تهیه خوراک راسته :

اول چربی و گوشت اضافی را از قسمت پائین استخوانهای راسته جدا کنید تا کمی از استخوانها دیده شود، البته به شرطی که قصاب چیزی باقی گذاشته باشد، فر را با دمای  ۲۰۰ درجه سانتیگراد گرم کنید و راسته را بعد از مالیدن ۲ قاشق روغن زیتون کمی فلفل و نمک روی فویل داخل سینی فر در طبقه وسط فر به مدت ۳۰ دقیقه بگذارید تا کمی رست شود.

طرز تهیه خوراک خوشمزه راسته با سس خردل
طرز تهیه خوراک خوشمزه راسته با سس خردل

حالا سس قهوه ای را آماده میکنیم، رزماری،خردل و سرکه بالزامیک و کمی نمک را مخلوط می کنیم کنار می گذاریم.

در یک ظرف دیگری هم آرد سوخاری ساده که ادویه نداشته باشد را با  یک قاشق باقی مانده روغن زیتون، نمک و فلفل سیاه مخلوط کرده. با قاشق طوری مخلوط کنید که روغن کاملا جذب آرد سوخاری شود.

گوشت را از فر در بیارید و اول سس قهوه ای را روی آن بمالید و سپس ترکیب آرد سوخاری را روی سس بریزید و با پشت چنگال روی سطح گوشت فشار می دهیم و دوباره سینی را داخل فر میگذاریم ولی این بار دمای فر را کم کرده روی ۱۰۰ درجه گذاشته و حالا بسته به اینکه گوشت را در چه حد پخته دوست داریم سه انتخاب داریم :

Rare ( خون دار)  مدت ۵ دقیقه
Rare-Medium ( نیم پز) مدت ۱۰ دقیقه
Well Done ( کاملا مغز پخت) مدت ۲۰ دقیقه

بعد از اینکه گوشت را از فر در آوردید از بین استخوانها برشهای مرتبی بزنید و هر قطعه استخوان را به همراه تکه گوشت متصل به آن جدا کنید و به همراه سبزیجات پخته یا پوره سیب زمینی میل کنید.

طرز تهیه خوراک خوشمزه راسته با سس خردل نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =