با روش صحیح سرخ کردن پیاز و سبزیجات آشنا شوید

577
با روش صحیح سرخ کردن پیاز و سبزیجات آشنا شوید

با روش صحیح سرخ کردن پیاز و سبزیجات آشنا شوید

سرخ کردن پیاز و سبزیجات : امروزه انواع صیفی‌جات، سبزی، کدو و بادمجان در تمام فصول یافت می‌شود، ولی در فصل سرما ممکن است سبزی‌ها یخ زده بوده یا گل و لای فراوانی داشته باشد.

بنابراین خیلی از خانم‌ها مایلند در پاییز که سبزی‌ها هنوز سبز و باطراوت است به فکر سرمای زمستان هم باشند. حتما در میان دوستان و آشنایان، خانم‌هایی را می‌شناسید یا خودتان از این گروه افراد هستید که وقتی فریزرشان را باز می‌کنید، هر طبقه مخصوص نوعی از مواد غذایی است.

مواد غذایی تمیز و بسته‌بندی شده که روی هر بسته هم نام و نشانی نوشته‌ شده تا اشتباهی صورت نگیرد. بادمجان‌ها و کدوهای سرخ شده در بسته‌های آماده درون فریزر است و همین‌طور گوشت و مرغ و دیگر مواد غذایی که همگی مرتب و منظم در جای خودشان قرار گرفته‌اند.

با روش صحیح سرخ کردن پیاز و سبزیجات آشنا شوید
با روش صحیح سرخ کردن پیاز و سبزیجات آشنا شوید

برعکس این مورد هم دیده می‌شود؛ خانم‌هایی که اگر در فریزر آنها را باز کنید، بوی بدی به مشام می‌رسد. به هر طبقه که سر بزنید، بسته‌های مواد غذایی که بعضی از آنها پاره هم شده، به طور نامنظم روی هم انباشته شده و وقتی می‌خواهند غذایی تهیه کنند و نیاز به مواد فریزری دارند، باید کلی کیسه را بیرون بریزند تا یک بسته سبزی یا مرغ پیدا شود؛ امیدوارم شما از این دسته نباشید.در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک برای شما روش سرخ کردن سبزیجات به طور سالم را آورده ایم پس با ما همراه باشید و با روش صحیح سرخ کردن پیاز و سبزیجات آشنا شوید .

شیوه سرخ كردن سالم

سرخ كردن سالم ، ‌روش پختی است كه به شما اجازه می‌دهد طعم سبزیجات سرخ شده را داشته باشید بدون اینكه لازم باشد از روغن داغ شده استفاده كنید. در واقع به دلیل آگاهی از مضرات حرارت دادن روغن ، ما سعی می‌كنیم دستوراتی را تهیه كنیم كه در آنها نیازی به این كار نباشد . شما متوجه خواهید شد كه در دستوراتی هم كه از روغن استفاده می‌كنیم ، آن را در آخر اضافه می‌كنیم .

با روش صحیح سرخ کردن پیاز و سبزیجات آشنا شوید
با روش صحیح سرخ کردن پیاز و سبزیجات آشنا شوید

در این روش ما با پیاز شروع می‌كنیم ، چون پیاز از خود روغن آزاد می‌كند و می‌توان آن را بدون اضافه كردن روغن ، سرخ كرد. اضافه كردن مقدار كمی آب ، به پیاز اجازه می‌دهد كه شروع به روغن انداختن كند. زمانی كه پیاز روغن بیندازد ، آب نیز بخار شده است ، بنابراین شما طعم بهتری خواهید داشت. ما استفاده از یك ماهیتابه نچسب را برای این كار به شما پیشنهاد می‌كنیم . با این حال من دریافته ام كه اگر شما چنین ماهیتابه ای ندارید ، یك ماهیتابه ضدزنگ از جنس فولاد نیز می‌تواند مناسب باشد.  شما فقط باید از حرارت كمتری استفاده كنید.

اگر پیازهای شما شروع به چسبیدن به ماهیتابه كرد ، نگران نباشید .فقط همچنان هم بزنید . وقتی آب را به غذا اضافه كنید ، پیازهایی كه به ماهیتابه چسبیده اند ، جدا خواهند شد .این كار طعم بهتری هم به غذای شما خواهد داد . چنانچه به نظر رسید كه در حال سوختن هستند ، خیلی راحت فقط شعله را كم كنید و به پختن ادامه دهید .

با روش صحیح سرخ کردن پیاز و سبزیجات آشنا شوید
با روش صحیح سرخ کردن پیاز و سبزیجات آشنا شوید

چطور سبزیجات را سالم سرخ كنیم ؟

سرخ كردن غذای خود را با گرم كردن ۱ قاشق سوپخوری عصاره های غذایی بر روی حرارتی ملایم ، در یك قابلمه نچسب شروع كنید .به محض اینكه عصاره شروع به جوشیدن كرد ، پیازها را اضافه كنید و مرتب به هم بزنید . بعد از ۵ دقیقه وقتی پیاز ها پختند شما می‌توانید بقیه مواد مثل سیر یا زنجبیل تازه را اضافه كنید . وقتی این مواد با هم به مدت ۱ دقیقه حرارت داده شدند، سبزیجات را اضافه كنید . این روش امكان داشتن سبزیجات سرخ شده و خوشمزه را بدون حرارت دادن روغن فراهم می‌كند.

با روش صحیح سرخ کردن پیاز و سبزیجات آشنا شوید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

بررسی

راهنمای انتخاب روغن برای انواع پخت و پز و آشپزی

راهنمای انتخاب روغن برای انواع پخت و پز و آشپزی انتخاب مناسبترین روغن جهت آشپزی یکی از دغد…