روش کاشت آناناس در خانه به همراه آموزش تصویری

1,254

روش کاشت آناناس در خانه به همراه آموزش تصویری

از گذشته های دور از آناناس به عنوان مرهمی برای زخمها و از برگ اون هم به عنوان پانسمان استفاده میکردن .علاوه بر این آناناس منبع غنی کلسیم ،پتاسیم ،فیبرها و ویتامین های C ،B1 و A میباشد . در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با روش کاشت آناناس در خانه آشنا نماییم. با ما همراه باشید!

میوه آناناس دارای دو قسمت تاج و میوه می باشد.تاج آن دارای برگ های سوزنی شکل می باشد که همه مردم آن را دور می اندازند و فقط میوه آن را مصرف می کنند. اما بهتر است بدانید این تاج می تواند برای شما یک میوه دیگر بیاورد !

روش کاشت آناناس در خانه

یک آناناس تازه انتخاب کنید. برای انتخاب آناناس تازه دقت کنید که برگ های آن باید سبز باشند نه زرد یا قهوه ای  . پوست این میوه باید طلایی قهوه ای باشد و عطر آن هم کاملا به مشام برسد .کاملا به برگ ها توجه کنید که حشره ای نداشته باشد.

روش کاشت آناناس در خانه
روش کاشت آناناس در خانه

پس از خرید یک آناناس باید دقت کنید تاج آن را به خوبی از میوه جدا کنید . پس از جدا کردن تاج، ۴ ردیف از برگ های پایینی را کنده ، تاج را درون یک لیوان آب و در معرض نور خورشید قرار دهید. توجه داشته باشید که فقط قسمت ساقه و بدون برگ در آب قرار بگیرد.

روش کاشت آناناس در خانه
روش کاشت آناناس در خانه
روش کاشت آناناس در خانه
روش کاشت آناناس در خانه

پس از گذشت چند روز یا چند هفته ریشه های انتهایی بزرگتر شده و تاج آناناس برای کاشتن در خاک آماده می شود . بعد از اینکه ریشه های سفیدرنگ رشد مناسبی پیدا کرد و کمی بزرگ شد داخل یهک گلدان مناسب خاک خوب آماده کنید و بریزید و بهتره که خاک ترکیباتی هم از خاک برگ یا کمپوست هم داشته باشه تا رشد گیاه بهتر باشه .گیاه رو کاملا در وسط گلدان بکارید و کمی به آن آب بدهید تا خاک نشست کرده و ریشه در خاک سفت شود.

روش کاشت آناناس در خانه
روش کاشت آناناس در خانه

گلاون آناناس را در جای مناسبی که کمی هم نورگیر باشه قرار بدهید و منتظر رشد این گیاه بمانید  . گاهی گل دادن و تبدیل آن به میوه ی آناناس چندین سال طول میکشد  و در شرایط مساعد بسیار زودتر این اتفاق رخ میدهد .

نکات نگهداری

  • دمای ایده آل : ۱۸-۳۰ درجه
  • آبیاری : در فصل های گرم هفته ای یکبار و فصل های سرد هر دو هفته یکبار
  • نور : فراوان همراه با تابش حداقل ۵ ساعت آفتاب مستقیم
  • خاک مناسب : مخلطوی از خاک باغچه – کوکوپیت و خاک برگ
  • گلدان : حداقل ۲۵ سانتی متر ارتفاع

 

روش کاشت آناناس در خانه به همراه آموزش تصویری نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =