راز و رمزهای داشتن یک رابطه عاطفی موفق و هیجانی

852
راز و رمزهای داشتن یک رابطه عاطفی موفق و هیجانی

راز و رمزهای داشتن یک رابطه عاطفی موفق و هیجانی

راز و رمزهای داشتن یک رابطه عاطفی : در جامعه ما کمتر زوجی راه خوشبختی را درست یاد گرفته است . نه این که هیچ زوج خوشبختی وجود ندارد ؛ چرا اتفاقا کم هم نیستند ، اگر چه خیلی زیاد هم نیستند ؛  ولی اجازه بدهید در تعریف خوشبختی هم به توافق برسیم .

همه زوج هایی که زیر یک سقف زندگی می کنند و صدای دعواهای شان را تا به حال هیچ همسایه ای نشنیده ، لزوما خوشبخت نیستند . نه تنها خوشبخت نیستند که حتی ممکن است طلاق گرفته باشند.

راز و رمزهای داشتن یک رابطه عاطفی موفق و هیجانی
راز و رمزهای داشتن یک رابطه عاطفی موفق و هیجانی

طلاق ، از نظر مشاوران خانواده ، فقط با امضا کردن یک برگه اتفاق نمی افتد . خیلی زوج ها سال هاست طلاق گرفته اند و کنار هم دارند زندگی می کنند . شاید شما هم فقط اگر کمی چشم های تان را باز کنید و گول لبخندهای زورکی آدم ها به یکدیگر را نخورید ، متوجه حضور این زوج های «طلاق عاطفی» گرفته ، می شوید .

آنچه یک رابطه را پایدار می سازد ، چیزی فراتر از عشق و محبت است . اگر چه صداقت و احترام دو عامل مهم در روابط عاطفی است اما عوامل دیگری نیز در شادی زوج ها دخیل می باشد که ما قصد داریم در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک به راز و رمزهای داشتن یک رابطه عاطفی موفق و هیجانی بپردازیم . لطفا با ما همراه شوید .

۱ – صبوری

صبوری یکی از عواملی است که در رابطه عاطفی تاثیر زیادی دارد. تحقیقات نشان داده افرادی که قبل از ازدواج صبر می کنند تا شریک زندگی شان را به خوبی بشناسند و سپس تصمیم نهایی را می گیرند، موفق تر از کسانی هستند که با عجله رفتار می کنند و دوست دارند که تمام مراحل زندگی را به سرعت پشت سر بگذارند. این صبوری در دیگر مراحل زندگی و برای برقراری یک رابطه عاطفی موفق نیز لازم است.

۲ – تشکر کردن

تحقیقات ثابت کرده افرادی که شکرگزار شریک زندگی شان هستند ، رابطه عاطفی شادتری را تجربه می کنند . گفتن «از تو ممنونم» به رابطه عاطفی احترام  و امنیت می بخشد و باعث می شود که شریک زندگی تان هم رفتاری مشابه از خود نشان دهد.

۳ – صداقت

روابطی که هر دو طرف با یکدیگر صادق اند، دوام بیشتری دارد. تا زمانی که اعتماد میان زوجین شکل نگیرد، شادی و امنیت خاطر نیز احساس نخواهد شد.

راز و رمزهای داشتن یک رابطه عاطفی موفق و هیجانی
راز و رمزهای داشتن یک رابطه عاطفی موفق و هیجانی

۴ – تماس فیزیکی

صمیمیت میان افراد، تنها از طریق احساس شکل نمی گیرد بلکه تماس فیزیکی مانند در آغوش گرفتن یا بوسیدن نیز در بهبود رابطه موثر است. پس با کارهای ساده ای چون گرفتن دست همسرتان یا بوسیدن او، نشان دهید که چقدر دوست اش دارید.

۵ – همراه بودن

هدف شما از ازدواج کردن چیست؟ شما باید به دنبال یک همراه برای خود باشید، فردی که با انتظارات و آرزوهای شما از زندگی سازگار و در تمام لحظه ها همراه و حامی تان باشد. فردی که یک همسفر برایتان در تمام مراحل زندگی، از صعودها گرفته تا فرودهایش، است.

۶ – مهربانی

دو عامل در روابط بلند مدت و پایدار تاثیر بسزایی دارند: مهربانی و گذشت. رفتارهای محبت آمیز شما هر چند کوچک، تاثیر بلند مدت خوبی بر همسرتان خواهد گذاشت. پس بی نهایت مهربان باشید.

۷ – تجربه های مشترک

قدم زدن، کشف مکان های جدید، شام خوردن در رستورانی که به تازگی افتتاح شده است و غیره… باعث می شود که یکدیگر را بهتر درک کنید. به علاوه، تجربه های مشترک خاطرات خوشی را برای شما می سازد که تا مدت ها از یادآوری شان در کنار هم لبخند بر لبان تان خواهد نشست.

راز و رمزهای داشتن یک رابطه عاطفی موفق و هیجانی
راز و رمزهای داشتن یک رابطه عاطفی موفق و هیجانی

۸ – با هم بخندید

طبق تحقیقات انجام شده، زوج هایی که با هم می خندند یا به بیانی لحظه های خوش خود را با هم تقسیم می کنند، شادتر از دیگر زوج ها هستند. در واقع، خندندن در کنار هم حس مثبتی را به هر دو طرف منتقل می کند و موجب می شود که آنها از رابطه خود رضایت کامل داشته باشند.

۹ – حرف زدن

زوج هایی که ۵ ساعت یا بیشتر در هفته با همسرشان به طور جدی در مورد مسائل گوناگون صحبت می کنند، روابط خوبی نه تنها در زمان حال که در آینده نیز خواهند داشت.

۱۰ – رابطه زناشویی

رابطه زناشویی یکی از عواملی است که تاثیر زیادی بر رابطه عاطفی دارد. همسرانی که رابطه زناشویی موفقی دارند، شادتر از زوج هایی که نسبت به یکدیگر سرد هستند، خواهند بود.

راز و رمزهای داشتن یک رابطه عاطفی موفق و هیجانی
راز و رمزهای داشتن یک رابطه عاطفی موفق و هیجانی

۱۱ – تقسیم کار

اگر شما و همسرتان مسئولیت هایتان را با هم تقسیم کنید و نشان دهید که یاری رسان یکدیگر هستید، مطمئنا صمیمیت میان شما و به تبع شادی زندگی مشترک تان بیشتر خواهد شد.

۱۲ – عادات مشترک

زوج هایی که عادات و سرگرمی های متفاوتی از یکدیگر دارند، زمان کمتری را با هم می گذرانند و احتمال این که در مورد مسائل مختلف اختلاف نظر داشته باشند، زیاد است. بنابراین اگر می خواهید رابطه شادتری داشته باشید، به دنبال سرگرمی های مشترک مانند خرید کردن، دوچرخه سواری یا حتی تماشای تلویزیون باشید.

۱۳ – یکدلی

اگر شما همسرتان را دوست داشته باشید، مطمئنا احساسات او نیز برایتان اهمیت خواهد داشت. بنابراین ناراحتی او باید ناراحتی شما باشد. شما هیچگاه نمی توانید از تک تک احساسات همسرتان آگاه باشید اما سعی کنید که با یکدلی به او ثابت کنید که در تمام مراحل زندگی، کنارش هستید .

۱۴ – به عشق یکدیگر پایبند بودن

آیا فکر می کنید در دشوارترین شرایط باز هم عاشق یکدیگر هستید؟ آیا می توانید در صورت اشتباه و خطای طرف مقابل باز هم عاشق او باشید؟ آیا می دانید عشق درمورد خود شخص است نه درمورد کارهایی که او انجام می دهد؟ برای داشتن یک رابطه ی سالم باید به این سطح از عاشقی رسید.

 

راز و رمزهای داشتن یک رابطه عاطفی موفق و هیجانی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

بررسی

۴ رفتاری که مردان عاشق فقط برای همسرشان انجام می دهند

۴ رفتاری که مردان عاشق فقط برای همسرشان انجام می دهند ۴ رفتاری که مردان عاشق فقط برای همسر…