رابطه جنسی قبل از ازدواج چه تاثیری در زندگی زناشویی دارد

1,145
رابطه جنسی قبل از ازدواج

رابطه جنسی قبل از ازدواج چه تاثیری در زندگی زناشویی دارد

رابطه جنسی قبل از ازدواج : یک تحقیق جدید نشان داد که زوج‌هایی که برای برقراری رابطه‌جنسی تا زمان ازدواج خود صبر می‌کنند، بعدها رضایت ارتباطی و جنسی بالاتری نسبت به آنهایی که نزدیکی جنسی را قبل از ازدواجشان تجربه می‌کنند، دارند. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم بررسی کنیم رابطه جنسی قبل از ازدواج چه تاثیری در زندگی زناشوی دارد. با ما همراه باشید!

رابطه ‌جنسی قبل از ازدواج

رابطه جنسی قبل از ازدواج
رابطه جنسی قبل از ازدواج

محققان این تحقیق دریافتند که زوج‌هایی که تا زمان ازدواجشان برای ایجاد رابطه‌جنسی صبر کرده بودند، ۲۲ درصد ثبات ارتباطی، ۲۰ درصد رضایت ارتباطی، ۱۵ درصد کیفیت ارتباط جنسی و ۱۲ درصد گفتگو و ارتباط کلامی بهتر و بالاتری را گزارش داده بودند. اطلاعات مربوط به این تحقیق که در طول دو سال بر روی ۲۰۳۵ زوج متاهل انجام گرفت در مجله روانشناسی خانوادگی در ایالات متحده امریکا به چاپ رسید.

اگر رابطه جنسی قبل از تعهد و رسمی شدن رابطه ایجاد شود، می‌تواند موجب بروز سردرگمی و گرفتار شدن زودرس در رابطه شود. درحالیکه محدود کردن رابطه جنسی در ارتباط شفافیت بیشتری برای دو طرف می‌آورد .

خطر رابطه جنسی قبل از ازدواج

نگرانی از بارداری و بیماری

رابطه جنسی قبل از ازدواج
رابطه جنسی قبل از ازدواج

برای خیلی از جوانانی که فعالیت جنسی خود را آغاز کرده‌اند، ترس از بارداری یا ابتلا به بیماری‌های مقاربتی یک استرس احساسی جدی به شمار می‌رود. خیلی از نوجوانان را می‌بینیم که بعد از اولین تجربه جنسی خود با نگرانی و استرس بسیار پیش دکتر می‌روند و می‌خواهند که ‌آزمایش ایدز برای آنها انجام شود. برای خیلی‌ها همین مسئله کافی است که دیگر سراغ اینگونه روابط نروند.

عذاب‌وجدان

عذاب‌وجدان شکلی از احساس پشیمانی است حسی قوی از انجام کاری که از نظر اخلاقی نادرست است. عذاب‌وجدان اگر بعنوان نشانه‌ای برای زنده‌ بودن هوشیاری خود و دلیل خودداری از انجام دوباره ‌آن رفتار در آینده قلمداد کنید، می‌تواند یک تجربه سالم اخلاقی باشد.

احتمال عذاب‌وجدان گرفتن دخترها درمورد اولین تجربه جنسی بیشتر از پسرهاست و اگر این تجربه تحت‌تاثیر موادمخدر یا الکل صورت گرفته باشد، این عذاب‌وجدان شدیدتر خواهد شد. هم پسرها و هم دخترها اگر اولین رابطه‌جنسی‌شان با فردی عادی صورت گرفته باشد، می‌گویند که عذاب‌وجدان گرفته‌اند.

ارتباط با والدین

رابطه جنسی قبل از ازدواج
رابطه جنسی قبل از ازدواج

رابطه جنسی می‌تواند تاثیرات منفی بر ارتباط فرد با افراد دیگری به جز کسی که با او رابطه دارد هم داشته باشد. اکثر والدین می‌گویند دوست ندارند فرزندانشان درگیر روابط‌ جنسی شوند.  با بیرون رفتن از آن استاندارد موجود، بین آنها و نوجوانانشان درگیری ایجاد خواهد شد. نوجوانان بسیاری که رابطه‌جنسی دارند هر کاری می‌کنند که والدینشان از آن بی‌خبر بمانند زیرا می‌دانند که چقدر ناراحتشان خواهد کرد.

وجود پرده بکارت راهی برای تشخیص نداشتن رابطه جنسی نیست

باور غلط بعدی این است که دختری که پرده بکارت دارد، ازدواج می کند و در مراسم شب زفاف خونریزی دارد و این نشان دهنده نداشتن رابطه جنسی او پیش از ازدواج است. این تصور در شرایطی است که وجود پرده بکارت دلیل ۱۰۰ درصدی نداشتن تجربه جنسی و عدم آن دلیل قطعی داشتن این تجربه نیست.

چه بسا افرادی هستند که پرده بکارت را ترمیم می کنند و افرادی بر اثر ورزش های شدیدی مانند اسب سواری یا به شکل مادرزادی (که به ندرت اتفاق می افتد) پرده بکارت نداشته باشد. از طرفی پرده بکارت اشکال مختلفی دارد و ممکن است از نوعی باشد که محسوس نباشد.

تصور نکنید « برای من خیلی دیر شده است »

رابطه جنسی قبل از ازدواج
رابطه جنسی قبل از ازدواج

نوجوانان و جوانان بسیاری که وارد روابط‌جنسی شده‌اند دچار این اشتباه می‌شوند که دیگر برای آنها دیر شده و نمی‌توانند تغییری در زندگی خود ایجاد کنند. اما واقعیت این است که همه ما، در هر سنی که باشیم، در هر نقطه‌ای از زندگی‌مان برای تصمیم‌گیری آزادیم.

نوجوانان به داستان‌های واقعی از زندگی دیگرانی نیاز دارند که قبلاً روابط‌جنسی داشته اما شروعی تازه برای خود رقم زده‌اند. رابطه‌جنسی می‌تواند منبع لذت و شادکامی باشد. اما مشخص است که می‌تواند منبع درد و زخم‌های عمیق هم شود. فرق آن رابطه‌ای است که در آن شکل می‌گیرد. رابطه‌جنسی اگر در یک رابطه‌ متعهد و عاشقانه باشد که از قدیم به آن ازدواج می‌گفته‌ایم، حس لذت‌، خوشبختی، معنا و مفهوم به زندگی می‌دهد.

رابطه جنسی قبل از ازدواج چه تاثیری در زندگی زناشویی دارد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 13 =

بررسی

مشکلات رابطه جنسی قبل از ازدواج و عواقب آن

مشکلات رابطه جنسی قبل از ازدواج و عواقب آن مشکلات رابطه جنسی قبل از ازدواج و عواقب آن : را…