ایده هایی برای دکوراسیون دفتر کار به سبک مدیران موفق

548
دکوراسیون دفتر کار

ایده هایی برای دکوراسیون دفتر کار به سبک مدیران موفق

دکوراسیون دفتر کار و محل کار در افزایش و بهبود راندمان کار تاثیر بسزایی خواهد داشت. در طراحی و اجرای دکوراسیون دفتر کار مدرن چندین ملاک مد نظر قرار می گیرد که با توجه به این گزینه ها بهره وری و کیفیت کار در محیط کار افزایش می یابد. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با یکسری از ایده های نوین برای دکوراسیون دفتر کار آشنا نماییم. با ما همراه باشید! برای یک مدیر بسیار مهم است که اشراف کامل به محیط کار کارمندان داشته باشد در صورتی که انها احساس راحتی کنند و در شرایط کنترل کامل کار نکنند.

دکوراسیون دفتر کار

 

رنگ مناسب

دکوراسیون دفتر کار
دکوراسیون دفتر کار

برای دفتر كار عموماً استفاده از رنگ های روشن و الهام بخش پیشنهاد می شود. به این منظور می توایند از تركیب رنگی خنثی نظیر سفید و كرم با تركیبی از تنالیته های رنگی مرکبات (پرتقالی و لیمویی) استفاده كنید. همچنین رنگ های مورد علاقه شخصی تان (مانند سرخابی و یا بنفش) را نیز هرگز فراموش نكنید.

روی ميزتان گلدان بگذاريد

دکوراسیون دفتر کار
دکوراسیون دفتر کار

اصلا خجالت نكشید. به محض اینكه به عنوان كارمند یك اداره انتخاب شدید با خودتان گل و گلدان به سر كار ببرید. اصلا هم به این فكر نكنید كه دیگران درباره شما چه قضاوتی می‌كنند. از قضا همین قضاوتی كه شما از آن واهمه دارید، جلوی رئیس و بالادستی‌ها پیغام خوبی دارد. شاید به‌نظرتان برسد كه دیگران می‌گویند شما دارید بار خودتان را می‌بندید اما رئیس‌تان جور دیگری به این داستان نگاه می‌كند.

دكور چیدن با گل‌ها در محل كار به رئیس اداره این‌طور القا می‌كند كه شما از كارتان لذت می‌برید و می‌خواهید برای مدتی طولانی این پست را در اختیار داشته باشید. استفاده از گل‌های آپارتمانی در محل كار نه فقط به شادابی و طراوت محیط كمك می‌كند بلکه می‌تواند فضای خشك و رسمی آنجا را هم كمی صمیمانه‌تر نشان دهد. فقط یادتان باشد گل‌ها باید همیشه شاداب باشند. گلدان خشكیده و پلاسیده گوشه اتاق بیشتر پیامی منفی به بیننده القا می‌کند.

قفسه

دکوراسیون دفتر کار
دکوراسیون دفتر کار

وکلا ، پزشکان، دانشجویان، و حتی كارمندان موارد زیادی برای مطالعه و جمع بندی در اختیار دارند. به همین دلیل مرتب كردن پرونده های مختلف برای آنها مهم است. اگر در اتاق كار هر چیز جای مخصوص به خودش را داشته باشد ذهن تمركز بیشتری پیدا می كند و فرد راحتتر به كارهای روزانه خود رسیدگی می كند.

روی دیوار و میز استیكر نچسبانید

دکوراسیون دفتر کار
دکوراسیون دفتر کار

 خیلی از كارمندان اداره‌ها دوست دارند خودشان را پركار نشان دهند. آنها معمولا برای نشان دادن حجم فعالیت‌های روزمره‌شان نشانه‌های خاصی دارند؛ یكی زونكن‌ها را روی هم سوار می‌كند و كنار دستش می‌گذارد و آن یكی روی صفحه مانیتور روبه‌رویش برچسب رنگی با نوشته‌های یادآوری می‌چسباند. شاید برای خود شخص این ساماندهی عجیب كارها با چسباندن استیكرها مناسب باشد اما برای ارباب‌رجوع و حتی رئیس اداره این مساله اصلا نشانه خوبی به حساب نمی‌آید.

برچسب‌های رنگی روی در و دیوار یعنی شما آدمی هستید كه زیاد از عهده مدیریت كارها برنمی‌آیید؛ البته برچسب‌ها لزوما نشان‌دهنده بی‌نظمی شما نیست چراكه اگر آدم بی‌نظمی بودید، هیچ‌وقت از آنها استفاده نمی‌كردید. اما از آنجا كه در طراحی‌های اتاق كار امروزی بیشترین مساله روی بازخورد و واكنش‌ها معطوف می‌شود، ممكن است چسباندن این برچسب‌ها كمی ناخوشایند به نظر برسد. شاید بهتر باشد این برچسب‌ها را در صفحه مانیتورتان – با برنامه استیكر ویندوز- داشته باشید تا روی در و دیوار اتاق كار!

از همه چیز جفت داشته باشید

وسایل را به صورت جفت انتخاب کنید. با این کار می توانید نظم را به منزل خود دعوت کنید. استفاده از وسایل تزئینی جف (مانند صندلی، گلدان، شعله های دیواری و دکوری های دیواری) در چیدمان و تزئین منزل مناسب است.

یك عكس خانوادگی در دفترتان داشته باشید

دکوراسیون دفتر کار
دکوراسیون دفتر کار

در فضای محل كارتان حتما از یك قاب عكس كوچك با تصویری از خودتان یا خانواده‌تان استفاده كنید. خیلی از ما از گذاشتن تصویر خانواده‌مان در جلوی چشم دیگران ترس داریم. ما فقط این كار را در فیلم‌های خارجی دیده‌ایم؛ تصویری از مادر و پدری خندان در كنار فرزندان‌شان اما هیچ وقت به این فكر نكرده‌ایم كه داشتن یك تصویر از خانواده خوشحال برای خوب شدن حال كارمند داستان ما نیست. آنها تصویر فامیل را روی میز می‌گذارند تا با چیدمان خاص عكس‌ها به ارباب‌رجوع حس راحتی و امنیت دهند.

ظرف شكلات همخوان با اتاق انتخاب كنید

دکوراسیون دفتر کار
دکوراسیون دفتر کار

روی میز كار حتما یك كاسه پر از شكلات داشته باشید یا همیشه روی میزتان ظرفی حتی كوچك از شیرینی قرار دهید. البته تازگی‌ها خیلی‌ها روی میز كنفرانس محل كارشان یك آشپزخانه واقعی راه می‌اندازند؛ بساط قهوه، شیر، شكر و بیسكویت‌های رنگ به رنگ و حتی لیوان‌های ردیف چیده شده و پارچ آب. شاید همه اینها برای یك پذیرایی مناسب باشد و دلخواه اما واقعیت این است كه ارباب‌رجوع به اتاق پذیرایی نیامده بلكه به اتاق كار پا گذاشته است.

پس پذیرایی از مهمان را به مسوول این كار بسپارید و در نهایت فقط به داشتن یك ظرف شكلات همخوان با رنگ اتاق و دكوراسیون اكتفا كنید. داشتن ظرف شكلات هم فقط برای القای یك پیام است، نه پذیرایی؛ اینكه شما آدم برونگرایی هستید.

ایده هایی برای دکوراسیون دفتر کار به سبک مدیران موفق نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 7 =