دلایل ازدواج مجدد مردان متاهل چیست و چگونه قابل پیشگیری است

788
دلایل ازدواج مجدد مردان متاهل

دلایل ازدواج مجدد مردان متاهل چیست و چگونه قابل پیشگیری است

رسم چند همسری از جمله رسم‌هایی است که تاریخی به قدمت تاریخ بشر دارد، تا آنجا که بشر به یاد دارد از اقوام ابتدایی گرفته تا ملل متمدن این رسم وجود داشته است. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با دلایل ازدواج مجدد مردان متاهل آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

به گفته کارشناسان، از مهم‌ترین علل گرایش مردان به داشتن همسر دوم به ویژه در مردانی با موقعیت اقتصادی خوب، تنوع‌طلبی است، اختلالاتی از جمله؛ نبود پیوند عاطفی قوی میان زوجین، سرد مزاجی خانم‌ها،نداشتن فرزند پسر  هم از دیگر علل گرایش مردان به داشتن همسر دوم است.

دلایل ازدواج مجدد مردان متاهل

دلایل ازدواج مجدد مردان متاهل
دلایل ازدواج مجدد مردان متاهل

تنوع‌طلبی

بعضی از زنان با مشکل سردمزاجی مواجه بوده و به دنبال درمان آن هم نیستند که این موضوع باعث سردی رابطه بین زوجین خواهد شد. دختران و پسران باید بسیاری از مهارت‌های زندگی را از سنین پایین آموزش ببینند تا در زندگی زناشویی دچار مشکلات کم‌تری شوند. مسائلی هم‌چون شناخت مردان و زنان نسبت به عواطف و احساسات همدیگر، مسائل جسمانی و هم‌چنین مطالعه در این زمینه باعث کم‌شدن مشکلات در زندگی آینده آن‌ها می‌شود.

زوجین باید پیش از عقد به مشاوره‌های خانواده رجوع کنند تا از مهارت‌های زندگی و پیش از ازدواج برای پیشگیری از بسیاری مشکلات برخوردار شوند. خانواده باید در چهار چوب خود همه کارکردهایش را انجام بدهد، اگر یکی از این کارکردها دچار نقص شود گرایش مرد به بیرون از خانواده بیشتر خواهد شد. زوجین باید به نیازهای یکدیگر بیشتر توجه کنند و به شخصیت همدیگر احترام گذاشته و هم‌چنین به درستی همدیگر را بشناسند تا بتوانند پله‌های ترقی را در زندگی به خوبی طی کنند.

احساس نیاز

مردها یه سری نیازهایی در زندگی دارند که هر گونه خللی که در نیازهای آن ها به وجود آید گرایش به همسر دیگر پیدا می‌کنند. مردها یک سری نیاز عاطفی، جسمی، جنسی و اجتماعی دارند و به دنبال مکمل خود می‌گردند. وقتی طلاق در جامعه افزایش داشته باشد جامعه برای رفع نیاز، چند همسری را تقویت می‌کند.

افراط و تفریط‌ های زنانه

خانم‌هایی که در زندگی به صورت افراط و تفریط عمل می‌کنند این نیاز را در مردان به وجود می‌آورند که مرد به سمت دو همسری برود. خانواده باید مکانی آرام، گرم، عاطفی و مناسب برای زوجین و فرزندان باشد تا بخوبی همه بتوانند در کنار هم زندگی و رشد پیدا کنند. احساسات و هیجانات بیش از حد، گاهی اوقات مرد را به سمت دو همسری گرایش می‌دهد که برخی از الگوهای تربیتی نیز در این امر می‌تواند تاثیرگذار باشد.

نکاتی که مردان باید بدانند

دلایل ازدواج مجدد مردان متاهل
دلایل ازدواج مجدد مردان متاهل

دلایل تصمیم به ازدواج مجدد را به زن اول تان بگویید

اگر مرد بتواند با همسر اولش صحبت کند و نقایص یا مشکلاتی را که باید برطرف شود، با او مطرح کند شاید دیگر به ازدواج مجدد نیاز نباشد. ولی اگر مسئله با گفت و گو حل نشد یا اصلا حل شدنی نبود، مثلا زنی بچه دار نمی شود و مرد به خاطر داشتن فرزند تصمیم به ازدواج مجدد می گیرد، باز هم باید آن مشکلات را به همسرش بگوید و اعلام کند که فقط به این دلیل تصمیم دارم با یک زن دیگر ازدواج کنم و به هیچ عنوان دوست ندارم که زندگی الانم نابود شود.

زندگی با هوو در یک منزل

هیچ وقت زن اول و دوم نمی توانند در یک خانه و زیر یک سقف زندگی کنند چون در این حالت ریشه اختلافات خیلی گسترده می شود. همسر اول و دوم را اصلا نمی شود در یک طبقه از خانه مدیریت کرد. بنابراین مرد باید قدرت مالی برای تامین مسکن و نفقه هر ۲ همسرش را داشته باشد. البته اگر هر ۲ خانه، در یک آپارتمان هم نباشد بهتر است، زندگی همسر اول و دوم در یک منزل، زندگی را به میدان جنگ تبدیل می کند و باعث رقابت و حسادت زیادی بین همسران می شود.

هیچ زنی، هوو دوست ندارد

مهم ترین فلسفه ازدواج به دست آوردن آرامش و امنیت است. باید بپذیریم که یک دختر با ازدواج به دنبال کسب امنیت و آرامش است، آرزویی که با حضور یک زن دیگر در کنار همسرش از بین می رود. حالا چه دلایل شوهرش برای ازدواج مجدد منطقی باشد چه غیر منطقی، آن چه مهم است این که معمولا هیچ زنی دوست ندارد شوهرش به فکر ازدواج دوم بیفتد.

دلایل ازدواج مجدد مردان متاهل چیست و چگونه قابل پیشگیری است نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − چهار =