دارو های ضروری در سفر های نوروزی کدام ها هستند

361
دارو های ضروری در سفر

دارو های ضروری در سفر های نوروزی کدام ها هستند

بسیاری از ما، در طول سفر با وسایل نقلیه‌ی مختلف، دچار مشکلات متعددی می‌شویم که باعث می‌شوند خاطره‌ی خوشایندی از سفر نداشته باشیم. همین مسئله سبب می‌شود که داروهای مختلف، یکی از اقلام ضروری چمدان‌های سفر ما باشند. از قرص‌های خواب‌آور گرفته تا پد‌های مخصوص بیماری حرکت یا ماشین‌گرفتگی. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با دارو های ضروری در سفر مخصوصا سفرهای نوروزی آشنا نماییم. با ما همراه باشید!

دارو های ضروری در سفر

دارو های ضروری در سفر
دارو های ضروری در سفر

همراه داشتن جعبه کمک های اولیه که شامل باند، گاز استریل، محلول آنتی سپتیک مانند الکل یا ایزوپروپیل الکل (البته بهتر است، پدهای الکلی که ایمنی بیشتری دارند و خطر آتش گرفتن ندارند، جایگزین محلول آنتی سپتیک شوند)، محلول بتادین رقیق شده با سرم شستشو و چسب زخم در داخل وسیله نقلیه ضروری است.

  • داروهای ضد اسهال : حدود ۳۰ درصد مسافران، دچار بیماری های ناشی از غذا و اسهال می شوند.
  • آنتی هیستامین ها (ضدحساسیت ها) : برای درمان آلرژی ها، آنتی هیستامین را در جعبه کمک های اولیه قرار دهید.
  • ضد تهوع و سرگیجه : برای جلوگیری از تهوع و سرگیجه ناشی از دست اندازهای جاده ای، این داروها پیشنهاد می شوند.
  • داروی ضد درد و تب بر : استامینوفن و یا ایبوپروفن را همراه خود داشته باشید.
  • داروی مسهل و ضدیبوست : تغییر در برنامه غذایی و مصرف غذاهای مختلف باعث ایجاد یبوست می شود.
  • پماد ضدقارچ : عفونت قارچی پوست مانند کرم حلقوی ( Ringworm) و پای ورزشکار از جمله عفونت های شایع مناطق گرم در بین مسافران می باشد، پس این کرم و یا پمادها در سفر مهم می باشد.
  • پماد ضدباکتری : برای جلوگیری از عفونی شدن بریدگی و یا خراش پوست، پماد ضدباکتری توصیه می شود.

 

داروهای خواب‌آور

دارو های ضروری در سفر
دارو های ضروری در سفر

بسیاری از مسافران، زولیپدم (zolpidem) را ترجیح داده و به عنوان یکی از بهترین داروهای خواب‌آور می‌شناسند چرا که با مصرف آن، در مقصد، احساس گیجی نخواهند کرد. ضمنا کمتر از سایر داروهایی که به این منظور مصرف می‌شوند مانند دیازپام و آلپرازولام، اعتیاد‌آور است.

مکلیزین و دیمن هیدرینات، داروهای مربوط به بیماری حرکت هستند که به عنوان خواب‌آور نیز استفاده می‌شوند. آنتی هیستامین‌ها مانند Sominex و Benadryl دارای دیمن هیدرامین HCl هستند که خواب‌آلودگی، ایجاد می‌کنند.

ملاتونین، تنها یک قرص خواب‌آور نیست بلکه هورمونی است که به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود و به تنظیم چرخه‌ی خواب و بیداری در بدن کمک می‌کند. در واقع این هورمون علاوه بر اینکه نقش آرام‌بخش دارد، زمان خواب و بیداری ما را نیز کنترل می‌کند. ملاتونین به عنوان ساعتی در بدن فعالیت می‌کند. با افزایش سن، سطح ملاتونین در بدن کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل است که پدربزرگ‌ها تمام طول شب بیدارند!

روی تمام داروها برچسب بزنید

دارو های ضروری در سفر
دارو های ضروری در سفر

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که داروها را در ظرف اصلی خودشان نگه‌داری کنید تا هنگام مصرف، دچار اشتباه نشوید. این کار، همچنین باعث می‌شود که از گم شدن قرص‌ها و افتادن آنها در کیف، جیب یا جایی که ممکن است بچه‌ها یا حیوانات به آنها دسترسی پیدا کنند، جلوگیری کنید.

نام عمومی داروها را بشناسید

نام‌های تجاری و برند‌ها در کشورهای مختلف، متفاوت اند. بنابراین، باید نام عمومی تمام داروهای خود را بدانید تا در صورت لزوم بتوانید آن را در کشور دیگر تهیه کنید. برچسب داروها را مطالعه کنید. برچسب بیشتر داروها دارای اطلاعات مفیدی درباره‌ی موارد منع مصرف و اثرات جانبی آن دارو است. پس به دقت، برچسب یا بروشور داروها را مطالعه کنید.

 

دارو های ضروری در سفر های نوروزی کدام ها هستند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =