در خرید آجیل شب عید به این نکات حتما توجه کنید

658
خرید آجیل شب عید

در خرید آجیل شب عید به این نکات حتما توجه کنید

خرید آجیل شب عید : آجیل یکی از خوراکی‏های پرطرفداری است که همیشه در لیست خرید عید جای دارد. آجیل، کلسترول خون را پایین می آورد و خطر بیماری‌های قلبی و عروقی را کم می کند. همچنین منبع پروتئین، ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلف است.

در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک شما را با نکات مهمی که در خرید آجیل شب عید باید رعایت نمایید آشنا می نماییم. با ما همراه باشید!

خرید آجیل شب عید

خرید آجیل شب عید
خرید آجیل شب عید

۱ – تا حد امکان آجیل عید خود را از فروشگاه های معتبر که اجناسی با کیفیت مرغوب و تازه عرضه می‌کنند، بخرید. از خرید گذری یا خرید از دست فروشان خودداری کنید.

۲ – هنگام خرید آجیل به تازگی آن توجه داشته باشید. آجیل تازه نباید هیچگونه بوی نامطبوعی داشته باشد؛ نه بوی نا، نه بوی ماندگی، نه بوی تند و نه بوی ترشیدگی.

۳ – رنگ آجیل را با دست‌تان کنترل کنید. اگر دست‌تان رنگی شد احتمال دارد آجیل‌ها را با رنگ‌های غیرمجاز یا خوراکی رنگ کرده باشند و باید از خرید آن خودداری کنید.

۴ – به ظاهر آجیل خوب دقت کنید. وجود حفره یا کپک زدگی از نشانه های کهنگی آجیل است. اگر در میان آجیل، بقایای حشرات مرده یا زنده را دیدید، بدانید که آجیل کهنه و فاسد است.

خرید آجیل شب عید
خرید آجیل شب عید

۵ – از خرید پسته هایی که پوست بسیار زرد و براق یا مغز قرمز رنگی شده دارند، خودداری کنید. دور تخمه های پررنگ را هم خط بکشید. آنها را به زور رنگ های مصنوعی به این شکل درآورده اند.

۶ – از خرید پسته‌هایی که زیادی خندان هستند، خودداری کنید؛ زیرا فروشندگان آنها را در ظرف های آب جوش می‌ریزند و سپس ناگهان در آب سرد قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند تا در اثر شوک حرارتی سر بازکنند و خندان شوند البته این شوک حرارتی، کیفیت پسته را نیز پایین می آورد.

۷ – در خرید مغز گردو باید خیلی دقت کنید که کهنه نباشد. روغن فراوان موجود در مغز گردو، در اثر کهنگی، تغییر حالت داده و طعم نامطبوع پیدا می‌کند.

۸ – اگر آجیل‌ نوروزیتان زیاد آمد و ‌خواستید آن را برای استفاده های بعدی کنار بگذارید، سعی کنید آجیل را با پوست درون ظرف های دربسته و در محلی خشک و خنک قرار بدهید.

وجود سم در آجیل شب عید

خرید آجیل شب عید
خرید آجیل شب عید

آجیل مستعد رشد انواع قارچ‌ و باکتری‌ها است و بخصوص قارچی به نام آفلاتوکسین است. تولید این سم در آجیل و خشکبار، به  ویژه پسته که در پوسته قرار دارد، در صورت عدم رعایت نکات لازم و مناسب نگهداری بسیار سریع و ظرف یک هفته تا ۱۰ روز صورت می‌گیرد.

نگهداری صحیح آجیل و خشکبار و خرید آجیل نو از مواردی است که مردم باید در آستانه سال جدید و افزایش مصرف آجیل به آن توجه کنند زیرا نگهداری نادرست این اقلام می‌تواند باعث تولید سم آفلاتوکسین، به عنوان عامل سرطان زا منجر شود.

در خرید آجیل شب عید به این نکات حتما توجه کنید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + بیست =

بررسی

فواید تخم کدو و تاثیرات شگرف آن بر سلامتی بدن

فواید تخم کدو و تاثیرات شگرف آن بر سلامتی بدن یکی از ترکیبات آجیل ، تخم کدو است که علاوه ب…