باورهای غلط در بدنسازی که مانع پیشرفتتان است

422
باورهای غلط در بدنسازی

باورهای غلط در بدنسازی که مانع پیشرفتتان است

به هر کجا که نگاه کنید، با منابع مختلف اطلاعاتی درمورد متدها و روش های بدنسازی و فیتنس روبه رو می شوید. طبقه بندی این متدها به عنوان قانون هایی برای فیتنس، کاری بس چالش انگیز است، اما برای رسیدن به هدفتان، باید این روش ها را امتحان کنید. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با باورهای غلط در بدنسازی که مانع پیشرفتتان است آشنا نماییم. با ما همراه باشید!

باورهای غلط در بدنسازی

 

برنامه دوستتان برای شما نتیجه ای مشابه خواهد داشت

باورهای غلط در بدنسازی
باورهای غلط در بدنسازی

این تصوری بسیار متداول بین بدنسازان است که دائماً از دوستان ورزشکارشان در مورد برنامه ها و رژیم های غذاییشان پرس و جو می کنند. و فکر می کنند که اگر آنها هم همان راه را پیش بگیرند، نتیجه ای مشابه و یکسان دارد. البته ممکن است خیلی هم دور از واقعیت نباشد.

ممکن است برنامه بسیار خوبی بوده باشد و شما حتی نتایج مثبتی هم ار آن بگیرید، اما به یاد داشته باشید که شرایط جسمی و روحی هر انسانی متفاوت است. و عکس العمل بدن شما در مقابل تمرینات مختلف شبیه به دوستتان نیست. پس بهترین کار این است که ابتدا نیاز های بدن خود را تشحیص داده و بعد تمریناتی مناسب برای آن انجام دهید. ممکن است تعداد دفعات تکرار هر تمرین را کاهش یا افزایش دهید و به این صورت برنامه متفاوتی خواهید داشت. مهم این است که بهترین برنامه را که مناسب شماست به کار گیرید.

دراز نشست برای کوچک کردن سایز و آب کردن چربی‌های شکم

اول اینکه، در ورزش لاغری موضعی نداریم و هنگامیکه چربی سوزی می‌کنیم به صورت هماهنگ و از تمام نقاط بدن کم می‌شود. دوم اینکه، دراز نشست هم مانند سایر فعالیتهای بدنسازی جزو دسته بی‌هوازی است که در این دسته ورزشها بدن از ذخائر گلیکوژن مصرف می‌کند و برای چربی آب کردن باید ورزشهای هوازی طولانی مدت حدود ۴۰ دقیقه صورت داد.

هرچه زمان بیشتری در باشگاه بگذرانید، نتیجه ی بهتری خواهید گرفت

باورهای غلط در بدنسازی
باورهای غلط در بدنسازی

اگر فکر می کنید با تبدیل باشگاه به خانه ی دومتان نتیجه ی بهتری خواهید گرفت، کاملاً در اشتباهید. تمرینات بیش از حد رشد ماهیچه ها را متوقف می کند و به جای اینکه بدن شروع به دوباره سازی بافت های ماهیچه ای کند، آن ها را از بین میبرد. به یاد داشته باشید که باید تلاش کنید تا زیرکانه تر ورزش کنید، نه سخت تر.

زمانی را که در باشگاه می گذرانید، خوب تلاش کنید. اما بعد به ماهیچه هایتان فرصت استراحت کردن دهید تا بزرگتر و قوی تر شوند. اگر تمریناتتان بیش از یک ساعت طول می کشد، شاید بین ست ها زمانتان را بیهوده تلف می کنید و یا اینکه خیلی پرتلاش ورزش نمی کنید.

تمرین زدگی وجود ندارد،تا جای که میتوانید تمرین کنید

فقط به خاطر اینکه رسیدن به تمرین زدگی سخت می‌باشد،دلیل بر این نیست که باید دیوانه وار تمرین کرد.بدن میتواند مقدار زیادی تحمل نسبت به فشار داشته باشد ولی‌ این امر به این معنی‌ نیست که بدن نیازمند این همه فشار برای رشد است. هوشمندانه تمرین کنید روی پیشرفتتان تمرکز کنید.هدف از تمرین این نیست که بدن را ناتوان کنیم،بلکه باید آن را هر جلسه به چالش بکشانیم.

شما می توانید چربی را به عضله تبدیل کنید

چربی ها نمی توانند به عضله تبدیل شوند. این از نظر بیولوژیکی ممکن نیست ; چربی باید بسوزد و مصرف شود و عضلات باید ساخته شوند که این دو فرآیند مجزا است.

اگر کسی هیکل خوبی دارد، حتماً حرفهایش نیز کاملاً صحیح است

باورهای غلط در بدنسازی
باورهای غلط در بدنسازی

گرچه گاهی اوقات قبول حرفهای یکی از هم باشگاهی هایتان فقط چون هیکل خودش عالی است به نظرتان کار درستی می آید، اما عجله نکنید. قبل از هر چیز در مورد حرفهای او تحقیق کنید چون بعضی افراد ذاتاً به خاطر ژن خوبی که دارند خوش هیکل هستند، و هیکلشان هیچ ربطی به نوع و چگونگی تمرینات آنها ندارد. علاوه بر آن، هر انسان با دیگری متفاوت است.

تمریناتی که برای یک نفر جواب میدهد ممکن است برای دیگری نتیجه بخش نباشد. نیمی از کار شما این است که ابتدا تشخیص دهید که برای بدنتان چه تمریناتی مفید است. پس به حرف همه اطمینان نکنید، و روی حرف ها اوئل تحقیق کرده و بعد قبولشان کنید.

استفاده از نوشابه های انرژی زا برای قبل از تمرین

بر خلاف تبلیغات، این نوشابه‌ها به شما انرزی نمی‌دهند و از درصد بالائی شکر و طعم دهنده‌ها و اسید کربنیک تشکیل شده‌اند برای کسب انرژی قبل از تمرین از کربو هیدراتهای استفاده کنید تا یک انرژی پایدار و مناسبی در طول تمرین داشته باشید.

نیازی نیست تمرینات پا انجام دهید

باورهای غلط در بدنسازی
باورهای غلط در بدنسازی

این روزها وقتی به باشگاه می روید به نظر می رسد که همه در حال کار کردن روی بازوهایشان هستند و کسی روي ران و پاهایش کار نمی کند. معمولاً آقایان از تمرینات پا صرف نظر می کنند و بیشتر روی بالاتنه شان کار می کنند. آن ها تصور می کنند که وقتی صبح ها می دوند و یا هنگام دوچرخه سواری به اندازه کافی روی پاهایشان کار کرده اند.

واقعیت این است که کار کردن روی پاهایتان باعث رشد بالاتنه تان نیز خواهد شد. عضله های پا بسیار بزرگ هستند، و زمانی که تحریک می شوند مقدار زیادی تستوسترون (اولین هورمون آنابولیسم مخصوص رشد عضله ها) در بدن ترشح می کنند. بنابراین شما می توانید حتی در روز هایی که روی بالاتنه تان کار نمی کنید به آنها فایده برسانید.

همچنین، داشتن پائین تنه ای قوی برای ادامه تمریناتتان بسیار لازم است. و اگر نه، مثل اینمی ماند که بخواهید خانه ای بدون پایه یا فونداسیون بسازید. پس تمرین پا را نادیده نگرفته و عقب نیندازید.

دم عضلات برابر است با رشد عضلات

باورهای غلط در بدنسازی
باورهای غلط در بدنسازی

شما به واسطه خیلی چیزها میتوانید به دم عضلانی برسید.ارنج خود را قفل کرده و در حالتی که دستانتان با زمین موازی است برای چند دقیقه به همین حالت بمانید.عضلات شما دم خواهد کرد.آیا این حرکت عضله‌ ساز است؟خیر.

سعی‌ کنید در محدوده تکرار‌های رایج به تمرینات خود ادامه دهید.این کلید موفقیت بلند مدت شماست.رسیدن به دم عضلانی توسط وزنه‌های سبک توهمی بیش نیست.اگر شما به میزان وزنه تمرینی خود اضافه نکنید بدن شما خیلی سریع به این وضعیت عادت می‌کند.

نیازی به خوردن نیست فقط به مکمل نیاز دارید

مکمل ها اسمشان رویشان است ، فقط برای تکمیل رژیم غذاییتان هستند. شما به غذای خوب نیاز دارید. اگر با مکمل ها زنده اید یا بیش از حد به آنها تکیه کرده اید، در معرض خطر از دست دادن مواد مغذی حیاتی ای که برای رشد به آنها نیاز دارید، قرار می گیرد و در نهایت به طرز چشمگیری مانع موفقیت شما خواهد شد.

 

باورهای غلط در بدنسازی که مانع پیشرفتتان است نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 5 =

بررسی

دانستنی هایی مفید درباره مکمل پمپ عضله

دانستنی هایی مفید درباره مکمل پمپ عضله درصورتی که در رشته بدنسازی فعالیت داشته باشید و یا …