باورهای غلط درباره کاشت مو و مراقبت های آن

447
باورهای غلط درباره کاشت مو

باورهای غلط درباره کاشت مو و مراقبت های آن

اکثر مردم تصورات و ذهنیت های اشتباهی از کاشت مو برای خود ساخته اند و زمانی که کاشت مو انجام میدهند و آنچه در واقعیت از کاشت مو خود می بینند از تصور های ذهنی آنها خیلی دور است. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با باورهای غلط درباره کاشت مو آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

انواع مو

باورهای غلط درباره کاشت مو
باورهای غلط درباره کاشت مو

به طور کلی در انسان ۳ نوع مو تشخیص داده شده است. یک نوع مو(lanugo) که روی پوست جنین را می‌پوشاند و بسیار ظریف، نرم و بدون رنگدانه است و معمولا تا ماه هشتم بارداری هم می‌ریزد.

نوع دوم مو (Vellus) موهای کوچک، نرم با قطر کمتر از۰۳/۰ میلی‌متر و با طول یک سانتی‌متر است که معمولا بدون رنگدانه بوده، ریشه سطحی داشته و در قسمت فوقاتی درم قرار دارد.

نوع سوم مو (Terminal) موهای بزرگ‌ترند، قطر بیشتر از ۶/۰ میلی‌متر دارند و طولشان هم بیشتر از یک سانتی‌متر است. اغلب حاوی رنگدانه هستند و ریشه‌هایشان هم در قسمت زیرجلدی قرار دارد.در زمان بلوغ این موها در برخی از نواحی بدن مانند زیربغل، صورت و سرتحت‌تاثیر هورمون‌های آندروژنیک به موهای ترمینال تبدیل می‌شوند.

باورهای غلط درباره کاشت مو

 

افراد کاملا طاس هم می توانند مو بکارند

باورهای غلط درباره کاشت مو
باورهای غلط درباره کاشت مو

اگر سه ناحیه جلوی سر، بالای سر و فرق سر همزمان طاس باشند، طاسی کامل و درجه هفت محوب می شود. این افراد معمولا بانک موی کافی هم ندارند و پشت سرشان یک نوار نازک شبیه نعل اسیب مو دارند و نمی توانند کاندید مناسب برای کاشت مو محسوب شوند. برای چنین افرادی کلاه گیس توصیه می شود.

از موی نواحی دیگر (به جز پشت و اطراف سر) هم می توان به عنوان منطقه دهنده استفاده کرد

موهای مناطق مختلف بدن دارای تفاوت های ساختاری و اساسی با یکدیگرند؛ بنابراین نمی توان از موی هر ناحیه از بدن به جای موی سر استفاده کرد و بهترین مو برای کاشت در مناطق طاس سر، موی ناحیه مشخصی از پشت و اطراف سر است.

هرچه تعداد گرافت های پیوند زده شده در یک جلسه بیشتر، بهتر

باورهای غلط درباره کاشت مو
باورهای غلط درباره کاشت مو

اگرچه بهتر است کاشت مو در هر جلسه بیشتر باشد تا احتمال ایجاد اسکار در بخش دهنده کم شود و هر پروسه انتقال مو نتیجه طبیعی تری بدهد، اما جلسات طولانی مدت خطر رشد کمتر از حد مطلوب را ایجاد می کنند. جلسات طولانی همچنین ممکن است پزشک را مجبور کند تا مو ها را در مناطقی پیوند بزند که ایده آل نیستند. مهم است که با یک پزشک متخصص در مورد دلیل ریزش موی خود گفتگو کنید. در مورد اینکه آیا عمل پیوند برای شما مناسب است یا خیر و در صورتی که پاسخ مثبت بود، در مورد این موضوع که چه تعداد گرافت برای پیوند موی شما لازم است نیز مشورت کنید.

موهایی را که اندکی کم پشت شده می توان باکاشت مو پرپشت ترکرد

باورهای غلط درباره کاشت مو
باورهای غلط درباره کاشت مو

در کاشت مو از طریق ایجاد یک شکاف بسیار ظریف یک گرافت وارد پوست می شود. این سوراخ ( با اینکه بسیارظریف است ) به هر حال فضایی را اشغال می کند. اگر منطقه ای که می خواهیم در آن کاشت مو انجام دهیم کاملا طاس باشد هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد. ولی اگر بخواهیم در لابه لای موهای موجود ( به خصوص اگر این موها ضخیم و با کیفیت باشند ) کاشت انجام دهیم لازم است که فضای کافی درلابه لای موها وجود داشته باشد تا بتوان آن شکاف را ایجاد کرد.

درحقیقت تا زمانی که بیشتر از ۴۰ تا ۵۰ درصد از تراکم موها کاسته نشده است به دلیل ناکافی بودن فضا ( خالی از مو ) در بین موهای موجود فرد نمی توان در لابه لای آنها شکاف ایجاد کرد و اگر هم به اجبار این کار را انجام دهیم اولا ممکن است به ریشه موهای اطراف آسیب وارد شود و ثانیا حتی اگر آسیبی به ریشه موهای اطراف وارد نشود این ریشه ها مزاحم ریشه موی کاشته شده خواهند شد و بنابراین حین درآمدن موی کاشته شده به احتمال زیاد کیست مویی و جوش های چرکی بد فرم ایجاد می شود.

با کاشت موی طبیعی از ریزش موهای موجود فرد (موهایی که در حال حاضر وجود دارند) هم جلوگیری خواهد شد.

باورهای غلط درباره کاشت مو
باورهای غلط درباره کاشت مو

مشخص است که کاشت مو برای وضعیت فعلی طاسی بیمار انجام شده و درمان دیگری جز تجویز داروهایی مثل ماینوکسیدیل و فیناستراید (اگر اثر کنند) برای ریزش موهای موجود فرد نمی توان انجام داد .

ریزش یا عدم ریزش موهای فرد در آینده در رابطه با وضعیت ژنتیکی وی بوده و ارتباطی با کاشت موی فعلی ایشان ندارد. لازم به ذکراست که اگر کاشت مو توسط افراد فاقد صلاحیت علمی برای انجام این کار حساس انجام شود احتمال آسیب رسیدن به موهای موجود فرد وجود داشته و ممکن است این موها دچار ریزش شوند ولی در هر حال ریزش موی ژنتیکی وی تحت الشعاع قرارنمی گیرد و سیرخود را طی می کند.

می توان مو را از شخص دیگری گرفت و پیوند زد

به دلیل عدم تطابق خصوصیات بافتی و سیستم ایمنی ما بین انسان ها درصورت استفاده از موهای شخص دیگر این موها پس زده می شوند و به اصطلاح نمی گیرند.

عمل کاشت مو دردناک است

باورهای غلط درباره کاشت مو
باورهای غلط درباره کاشت مو

این عمل، سرپایی و با روش بی حسی موضعی انجام می شود و تنها درد بیمار درد تزریق ماده بی حسی در ابتدای عمل است. درحقیقت ممکن است در طول عمل شما خواب باشید.

عمل کاشت مو را بهتر است تا جوان هستید انجام دهید.

به طور کلی شانس موفقیت در پیوند مو و رضایت بیمار در افراد مسن بیشتر از جوانان است. وقتی موها شروع به ریزش می کنند، در جوانی هنوز الگوی ریزش مشخص نیست و امکان گسترش آن در آینده زیاد است. همچنین نمی توان دوام بخش های دهنده را تعیین کرد.

بعد از عمل، محل برداشت موها در پشت سر خالی خواهد ماند

البته موهای جدیدی به جای موهای برداشته شده درنمی آید ولی تکنیک برداشت به گونه ای است که به طور معمول محل برداشتن مو در پشت سر مشخص نیست و این محل در زیر خواب موهای پشت سر مخفی خواهد شد.

باورهای غلط درباره کاشت مو و مراقبت های آن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 4 =

بررسی

ثابت نگه داشتن حالت موهای فر با چند ترفند ثابت

ثابت نگه داشتن حالت موهای فر با چند ترفند ثابت lانتخاب مدل و رنگ لباس تاثیر فراوانی در تیپ…