افزایش طبیعی تستوسترون در مردان بدون نیاز به دارو و تزریق

1,071
افزایش طبیعی تستوسترون

افزایش طبیعی تستوسترون در مردان بدون نیاز به دارو و تزریق

تستوسترون، قوی‌ترین آندروژن یا هورمون مردانه در بدن است. این نام کاملا متناسب است، زیرا آندروژن‌ها مسوول حجیم شدن عضلات، ‌استحکام استخوان‌ها، کلفت‌شدن صدا و الگوی رشد مویی هستند که مشخصه مردان است. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با راه های افزایش طبیعی تستوسترون در مردان بدون نیاز به دارو و تزریق آشنا نماییم.

بر طبق آمار بسیاری از کسانی که داروهای تستوسترون مصرف می کنند میزان تستوسترون بدنشان را چک نمی کنند به عبارت دیگر طبق گفته یکی از پزشکان این “وحشتناک” است. هیچ مردی نباید داروی تستوسترون مصرف کند مگر در مواردی که میزان تستوسترونشان پایین باشد و یا علائم آن را داشته باشند.

بسیاری از مردان از این موضوع بی اطلاع هستند که روشهای جایگزینی تستوسترون باعث متوقف کردن ترشح طبیعی این هورمون در بدن می شود و در نهایت سلولهای تولید کننده این هورمون از کار می افتند. اگر مردی بعد از مصرف یک ماه و یا کمی بیشتر از یک ماه بطور ناگهانی مصرف تستوسترون را قطع کند احساس وحشتناکی به او دست می دهد بدین معنا که سطح انرژی بدنش پایین می آید میل جنسیش کم می شود و احساس افسردگی می کند. این علائم باعث می شوند شخص دوباره به سمت مصرف تستوسترون برود.

افزایش طبیعی تستوسترون

 

بالا بردن مصرف روی (ZINC)

افزایش طبیعی تستوسترون
افزایش طبیعی تستوسترون

زینک یا روی یکی از مهم ترین عناصر اثر بخش در تولید تستوسترون طبیعی در بدن مردان است چرا که از تبدیل تستوسترون به استروژن (هورمون زنانه ) جلوگیری میکند ،با تولید انزیمی به نام ارومایتاس ازین عمل جلوگیری می کند .عکس عمل نیز در بدن توسط روی اتفاق می افتد یعنی هورمون های زنانه را به مردانه تبدیل میکند و باعث تولید اسپرم های سالم تر نیز می شود ،یعنی تبدیل استروژن به تستوسترون به صورت طبیعی ،منابع طبیعی برای جذب زینک یا روی در مواد غذایی عبارت اند از جگر، غذاهای دریایی، حبوبات و دانه های روغنی، تخم مرغ.

ویتامین A

افزایش طبیعی تستوسترون
افزایش طبیعی تستوسترون

وجود این ویتامین برای عملکرد طبیعی اندام های تناسلی ضروری است. بسیاری از میوه هایی که تولید تستوسترون را در این دسته تقویت می کنند عبارتند از: سیب، ذغال اخته، طالبی، آناناس و مرکبات. سایر منابع ویتامین A شامل ماهی (باز هم سالمون)، سبزیجات برگ دار (اسفناچ) و سبزیجات کمرنگ مثل گوجه فرنگی، فلفل قرمز، و کدو زرد یا همان کدو رشتی می شود.

چربی های سالم

افزایش طبیعی تستوسترون
افزایش طبیعی تستوسترون

اگر میخواهید در زمینه ی تولید طبیعی تستوسترون بدن تان قدمی بردارید انتظار چربی صفر در بدن را نیز از ذهن دور کنید چرا که استروئید ها و در کل هورمون های مردانه قطعا برای تولید به لیپید ها یا همان چربی ها نیاز دارند مخصوصا چربی های دارای امگا ۳ که بالاترین نرخ در تولید تستوسترون را دارا می باشند .منابع چربی خوب : دانه های روغنی ،ماهی های چرب مانند تن و سالمون ،اواکادو ،زیتون و کره بادام زمینی طبیعی. البته منظور از خوردن چربی افراط در مصرف نیست چرا که ممکن است از طرف دیگر قدرت عضلانی و شکل ان را از دست بدهید میزان مصرف در حد نیاز روزانه نه کمتر نه بیشتر .پس درنظر داشته باشید با رژیم سخت غذایی بدون چربی انتظار ترشح تستوسترون طبیعی در بدن را نیز نداشته باشید.

خواب کافی داشته باشید

افزایش طبیعی تستوسترون
افزایش طبیعی تستوسترون

مردانی که خواب کمتری دارند، نسبت به مردانی که ۶ تا ۸ ساعت می‌خوابند تستوسترون کمتری دارند. و بر اساس تحقیقی در دانشگاه کارولینای شمالی، زمانی که خواب کافی ندارید، سطح تستوسترون شما می‌تواند تا ۴۰ درصد کاهش پیدا کند! در مجموع، سطح تستوسترون بدن شما در صبح ۳۰ درصد بیشتر از شامگاه است، به همین دلیل ممکن است شما صبح‌ها شهوتی‌تر باشید!

در واقع، از دست دادن نعوظ، یا میل جنسی در صبحگاه، می‌تواند نشانه‌ی این باشد که تستوسترون شما در حال کاهش است، پس شما نیاز دارید تا شب‌ها ۶ تا ۸ ساعت بخوابید. چرا که زمانی که خواب هستید، بدن شما تستوسترون بیشتری تولید می‌کند، و هرچه بهتر بخوابید، تستوسترون بیشتری تولید خواهد شد.

روزانه ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیگرم ویتامین سی مصرف کنید

افزایش طبیعی تستوسترون
افزایش طبیعی تستوسترون

اگر شما در حال حاضر دوران پر استرسی را می‌گذرانید، می‌توانید مصرف روزانه ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیگرم ویتامین سی را شروع کنید. چرا که ویتامین سی کورتیزول، و آنزیم آروماتاز که تستوسترون را به استروژن تبدیل می‌کند، را کاهش می‌دهد، در نتیجه تستوسترون بیشتری تولید خواهد شد.

از این مواد غذایی دوری کنید

افزایش طبیعی تستوسترون
افزایش طبیعی تستوسترون

موادغذایی و نوشیدنی های زیر با تولید تستوسترون در بدن مقابله می کنند: غذاهای سرخ کردنی، قند و کافئین، غده آدرنال را بیش از حد تحریک کرده و باعث می شود کمی تستوسترون تولید کند. تحریک بیش از اندازه آدرنال باعث خستگی آدرنال شده و این به آن معنا است که دیگر نه تستوسترون و نه هیچ چیز دیگر تولید نخواهد کرد.

افزایش طبیعی تستوسترون در مردان بدون نیاز به دارو و تزریق نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + شش =