نکات طلایی برای اصلاح صحیح و آسان صورت آقایان

433
اصلاح صحیح و آسان صورت آقایان

نکات طلایی برای اصلاح صحیح و آسان صورت آقایان

ماشین ریش تراش و تیغ مناسب، ابزارهای اصلاح صورت آقایان به شمار می روند. اما برای یک اصلاح صحیح و کامل و همچنین پیشگیری از بروز صدمه های ناخواسته در هنگام اصلاح با تیغ، پیش زمینه هایی لازم است. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با نکات طلایی برای اصلاح صحیح و آسان صورت آقایان آشنا نماییم. با ما همراه باشید!

پوست صورت را آماده اصلاح کنید

اصلاح صحیح و آسان صورت آقایان
اصلاح صحیح و آسان صورت آقایان

شستشوی صورت و یا لایه‌برداری پوست، به نرم‌شدن موهای صورت کمک می‌کند. توصیه می‌کنیم برای این‌که پوست شما حالت نرم‌تری به خود بگیرد، صورت خود را حدود سه دقیقه با آب گرم بشویید.

کرم اصلاح مناسب استفاده کنید

از کرم اصلاحی استفاده کنید که حاوی مقادیر زیادی لوبریکانت باشد. بهترین کرم های اصلاح، دقیقا به حالت کرمی هستند، نه فوم. شاید استفاده از فوم به نظرتان راحت تر یا هیجان انگیزتر باشد، اما هرگز به اندازه کرم ریشه مو و پوستتان را نرم نخواهد کرد.

هرچقدر کرم بهتری داشته باشید، ریشتان راحت تر اصلاح شده و در نتیجه تیغتان عمر طولانی تری خواهد داشت. کسانی که دایما از کند شدن سریع تیغ های اصلاح ناراضی هستند، عموما از کرم کمی استفاده کرده و تیغ را با موی خشک تماس می دهند. اجازه دهید کرم اصلاح حداقل برای یک دقیقه روی صورتتان بماند، سپس اصلاح را شروع کنید.

از تیغ اصلاح غافل نشوید

اصلاح صحیح و آسان صورت آقایان
اصلاح صحیح و آسان صورت آقایان

اگر تیغ اصلاح شما کند باشد، به بریدگی و التهاب‌های پوستی پس از اصلاح منجر خواهد شد. شناسایی کند شدن تیغ نیز کار ساده و راحتی است. هرگاه احساس کردید در حین فرآیند اصلاح، تیغ آن‌گونه که باید و شاید موهای صورت را نمی‌تراشد، به احتمال زیاد تیغ کند شده است. بهترین روش اصلاح صورت استفاده از تیغ‌هایی است که بر روی آنها نواری تعبیه شده است. این نوار میزان تیز بودن تیغ را نشان می‌دهد. به این ترتیب اگر این نوار محو شد، به این معناست که عمر تیغ به پایان رسیده است.

چندین بار دسته تیغ را بشویید

موهای تراشیده شده بر روی تیغ باقی می‌مانند و باعث می‌شوند اصلاح راحتی نداشته باشید، بنابراین در حین اصلاح هر زمان که احساس کردید موهای زیادی بر روی دسته تیغ انباشته شده، دسته تیغ را بشویید. این کار باعث می‌شود حرکت دسته تیغ بر روی پوست صورت روان‌تر انجام شود.

از افترشیو استفاده کنید

حتما پس از این‌که صورت خود را با تیغ اصلاح کردید، پوست صورت را با آب سرد بشویید و به آرامی خشک کنید. در نهایت هم از اَفترشِیو (که برای پس از اصلاح توصیه می‌شوند) استفاده کنید.

جوش زدن صورت بعد از اصلاح

اصلاح صحیح و آسان صورت آقایان
اصلاح صحیح و آسان صورت آقایان

استفاده نکردن از تیغ برای اصلاح صورت، بهترین راه درمان جوش است و اگر کنار گذاشتن آن برای افراد سخت است می توان از یک سوزن پاک و استریل برای بیرون آوردن موها از زیر پوست استفاده کرد. این نوع جوش بیشتر در پوست صورت کسانی بروز می کند که مو های فر و ضخیمی دارند  و موثرترین روش درمان برای این نوع جوشها لیزر است که در آن موها برای همیشه از بین رفته و دیگر مویی رشد نمی کند که ایجاد جوش کند.

اگر روش‌های ذکر شده، برای شما نتیجه مطلوبی به همراه نداشت، روش‌های زیر را امتحان کنید

  • پیش از اصلاح صورت، یک دوش آب گرم بگیرید. دوش آب گرم می تواند پوست صورت را تمیز کند و منافذ پوست را باز کند.
  • از محصولات اصلاح مناسب استفاده کنید. خمیرهای قبل و بعد از اصلاح می توانند به شما کمک زیادی کنند.
  • وقتی که مشغول اصلاح هستید، پوست صورت خود را نکشید و از تیغ هایی که کند شده اند استفاده نکنید و در پایان اصلاح ؛صورت خود را با آب سرد شست و شو دهید.
  • اگر ممکن است از تیغ‌های اصلاح برقی و ماشین ریش تراش استفاده کنید.
  • بعد از اصلاح به مدت ۵ دقیقه یک پارچه‌ی نرم و خیس شده با آب سرد را روی پوست صورت خود قرار دهید.

 

نکات طلایی برای اصلاح صحیح و آسان صورت آقایان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 9 =