راه های خانگی از بین بردن بوی بد کفش و پا

764
از بین بردن بوی بد کفش و پا

راه های خانگی از بین بردن بوی بد کفش و پا

اگر شما هم هنگام خارج کردن پا از کفش نگران بوی بد آن هستید، اگر هنگام مهمانی رفتن یا قرار گرفتن در  هر موقعیتی که قرار است پای خود را از کفش خارج کنید اضطراب بوی آن را دارید و یا کلا از بوی کفش و پای خود خسته شده اید باید بگوییم که حال با این مقاله احتمالا از همه ی این مشکلات رها خواهید شد. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با راه های خانگی از بین بردن بوی بد کفش و پا آشنا نماییم. با ما همراه باشید!

از بین بردن بوی بد کفش و پا

 

جوش شیرین

از بین بردن بوی بد کفش و پا
از بین بردن بوی بد کفش و پا

بی شک یکی از بهترین موادی که بوی بد کفش ها را از بین می برد، جوش شیرین می باشد. شما می توانید هر شب بعد از استفاده از کفش، مقداری جوش شیرین در کف آن ریخته، سپس تا صبح آن را به حال خود رها کنید. صبح قبل از استفاده مجدد، کفش ها را کاملا از جوش شیرین پاک کرده و آنها را بپوشید، بدین ترتیب کفش تان بوی بد نمی گیرد.

کیسه های چای یکبار مصرف

پس از استفاده از چای های کیسه ای آن ها را دور نیندازید چرا که برای از بین بردن بوی کفش بسیار کاربردی هستند.  پس از استفاده از چای های کیسه ای آن ها را با آب شستو شو داده و اجازه دهید خشک شوند. پس از خشک شدن هر بار که احساس کردید کفش شما بو می دهد یک یا دو عدد از آن ها را طی شب داخل کفش بگذارید و روز بد خبری از بو نخواهد بود.

الکل

از بین بردن بوی بد کفش و پا
از بین بردن بوی بد کفش و پا

الکل و باکتری درست مثل کارد و پنیر هستند. بنابراین، می توان از این ماده هم برای از بین بردن بوی بد و هم برای کشتن باکتری های موجود در کفش ها استفاده کرد. برای این منظور، مقداری مناسبی الکل را در یک ظرف ریخته و ظرف حاوی مایع را در کف کفش قرار بدهید تا آرام آرام الکل از ظرف خارج شده و محیط درون کفش را ضد عفونی کند.

سعی کنید هر شب این روند را انجام دهید تا به طور پیوسته باکتری های موجود در کفش کشته شوند. با این روش هم بوی بد برطرف می شود و هم سلامت پاها تضمین می شود.

جوراب مناسب

از بین بردن بوی بد کفش و پا
از بین بردن بوی بد کفش و پا

هر وقت کفش می پوشید، حتما جوراب هم بپوشید. جورابی بپوشید که عرق پا را جذب کند مثل جوراب نخی. جوراب پلاستیکی یا نایلونی نپوشید، زیرا عرق پا را به خوبی نمی گیرد. اگر پاهای تان خیلی عرق می کنند، یک یا دو بار در روز جوراب هایتان را عوض کنید.

کفش مناسب

کفشی بپوشید که امکان تبادل هوا داشته باشد؛ مثل صندل یا کفش های پارچه ای و سوراخ دار. برای کاهش باکتری های مولد بوی بد، باید پاهایتان را از کفش در آورید تا هوای آزاد به آنها بخورد.

بیکینگ پودر

بیکینگ پودر یکی از مواد طبیعی است که بیشترین کاربرد را برای رفع بوهای بد دارد؛ چرا که پزشکان از آن برای رفع بوی بد زباله ها بسیار استفاده می کنند. برای رفع بوی بد کفشهای ورزشی توصیه می شود که مقداری بکینگ پودر در داخل کفش بریزید سپس آن را تکان داده تا در تمام قسمتهای داخل کفش منتشر شود. آن را به مدت یک شب در همین وضعیت قرار دهید و روز بعد بکینگ پودرها را پاک کنید. و برای آنکه نتایج بهتری بگیرید این کار را هفته ای یکبار تکرار کنید.

مرکبات

از بین بردن بوی بد کفش و پا
از بین بردن بوی بد کفش و پا

پوست لیمو و پرتقال و دیگر مرکبات به عنوان خوشبوکننده های طبیعی هوا بکار می روند. همچنین از مواد طبیعی برای رفع بوی بد کفشها به شمار می آیند. از این رو بهتر است پوست مرکبات را دور نریزید بلکه آنها را یک شب کامل درداخل کفش قرار دهید تا شما را از بوی بد کفشها برهانند.

آموزش درست کردن بوگیر کفش

عامل اصلی بوی بد پا باکتری ها می باشند. لذا برای جلوگیری و از بین بردن بوی بد پا ها و کفش ها، باید جلوی رشد و تکثیر این باکتری ها را بگیرید. برای از بین بردن بوی پاها و کفش هایتان می توانید خودتان در خانه بو گیر کفش درست کنید.

مواد لازم برای درست کردن بوگیر کفش

  • جوش شیرین یک چهارم فنجان
  • بکینگ پودر یک چهارم فنجان
  • نشاسته ذرت یک دوم فنجان
  • عصاره گل رز (لوازم قنادی تهیه شود) ۶ قطره

مواد ذکر شده را با هم مخلوط کرده و در کفش به مقدار یک قاشق یا کمتر بریزید و پودر را جابه جا کنید تا به تمام نقاط کفش برسد. بهتر است یک شب این پودر در کفش بماند.

 

راه های خانگی از بین بردن بوی بد کفش و پا نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 6 =

بررسی

آیا پوشیدن کفش بدون جوراب شما را خوشتیپ‌تر می‌کند

آیا پوشیدن کفش بدون جوراب شما را خوشتیپ‌تر می‌کند همه ما کاملا آگاه هستیم که مد هرروز و هر…