اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی

1,129
اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی

اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی

اثرات رابطه جنسی سالم : دانشمندان دلایل زیادی را مطرح کرده اند که نشان می دهد رابطه زناشویی فقط یک کار روتین لذت بخش نیست ، بلکه در طول این رابطه هورمون هایی در بدن زن و مرد آزاد می شوند که می توانند در بالا بردن سطح سلامت عمومی شان بسیار مفید باشند .

اگر زمان و پول زیادی را صرف درمانهای زیبایی میکنید ، خوب غذا میخورید ، خوب ورزش میکنید و همه اینها را در جهت سلامت و زیبایی انجام میدهید ، بد نیست بدانید که راههای آسانتری هم وجود دارد که هم هیجان انگیز است ، همه طبیعی است و هم بی هزینه است .

بهتر است بدانید که رابطه جنسی باعث علاوه بر تاثیر مستقیم در سلامت ، باعث تقویت زیبایی در شما نیز میشود . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم با اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی بیشتر آشنا شویم . همراه ما باشید .

اثرات رابطه جنسی در سلامت

اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی
اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی

۱ – بهبود حس بویایی

پس از رابطه جنسی ترشح هورمون پرولاکتین افزایش می یابد . این هورمون سبب میگردد تا سلولهای بنیادی مغز نورونهای جدیدی را در پیاز بویایی مغز ایجاد کنند .

۲ – کاهش ریسک بیماریهای قلبی

داشتن بیش از ۳ نوبت رابطه جنسی در طول هفته ریسک ابتلا به بیماریهای قلبی را در مردان به نصف کاهش میدهد . رابطه جنسی کلسترول بد خون را نیز کاهش میدهد .

۳ – محکمتر شدن عضلات و استخوانها

رابطه جنسی باعث افزایش تولید هورمون تستوسترون میشود ، این هورمون باعث محکمتر شدن عضلات و استخوانها میگردد.

اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی
اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی

۴ – کاهش افسردگی

زنانی که از لحاظ جنسی فعال بوده و شریک جنسی آنان نیز از کاندوم استفاده نمی کنند ، کمتر مستعد افسردگی میباشند . هورمون پروستاگلاندین موجود در منی مردان بوسیله دستگاه تناسلی زنان جذب گردیده و باعث تعدیل هورمونهای زنانه می شود . منی مردان حاوی هورمونهای استروژن و پروژسترون میباشد که هر دوی آنها در بهبود خلق موثر میباشند. زنانی که در معرض منی شوهران خود قرار دارند (رابطه جنسی بدون کاندوم) شادتر میباشند . البته حاملگی ناخواسته و عدم ابتلا به بیماریهای مقاربتی بایستی در اولویت باشد .

۵ – تسکین درد

درست قبل از ارگاسم (اوج لذت جنسی) سطح هورمون اکسی توسین به ۵ برابر سطح نرمال افزایش می یابد . این هورمون باعث ترشح آندورفین (ضد درد طبیعی بدن) گردیده و هرگونه دردی را تسکین میدهد . رابطه جنسی باعث ترشح هورمون استروژن نیز میگردد که میتواند دردهای قاعدگی را کاهش دهد .

۶ – سرماخوردگی کمتر

افرادی که ۱-۲ بار درهفته رابطه جنسی دارند، سطح پادتن ایمنوگلوبین A در بدن آنها ۳۰ درصد بیشتر میباشد. این امر باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میگردد .

اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی
اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی

۷ – کنترل بهتر مثانه

رابطه جنسی تمرینات کگل طبیعی می باشند و باعث تقویت عضلات مثانه میگردد.

۸ – دندانهای سالم

پلاسمای منی (جذب شده از مخاط مهبل) حاوی روی، کلسیم و دیگر مواد معدنی میباشد که از پوسیدگی دندانها جلوگیری میکند . همچنین آداب برفراری رابطه جنسی، دو شریک جنسی را ملزم به رعایت اصول اولیه بهداشت از جمله مسواک زدن دندانها میکند .

۹ – سلامت پروستات

برخیم مقالات به رابطه میان تعداد انزال و سرطان پروستات اعتقاد دارند . برای تولید مایع منی پروستات و کیسه منی موادی همچون روی، اسید سیتریک و پتاسیم را از خون میگیرند و آنها را تا ۶۰۰ برابر تغلیظ میکنند. در این بین هر عامل سرطانزای موجود در خون نیز ممکن است به همراه این مواد و به همین میزان در پروستات تغلیظ و انباشته گردد . رابطه جنسی و انزال مکرر میتواند از انباشته شدن عوامل سرطانزا در درون غده پروستات جلوگیری به عمل آورد. البته ثابت گردیده داشتن رابطه جنسی با چندین شریک جنسی میتواند سرطان پروستات را در مردان تا ۴۰ درصد افزایش دهد. (به خاطر افزایش ریسک ابتلا به بیماریهای منتقله از راه جنسی)

اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی
اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی

۱۰ – افزایش جریان خون

رابطه جنسی جریان خون به مغز و دیگر اعضای بدن را افزایش میدهد. بنابراین اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به ارگانهای بدن رسیده و مواد زاید نیز سریعتر از بدن دفع میگردند.

۱۱ – افزایش طول عمر

نرخ مرگ و میر درافرادی که ۲ بار درهفته به ارگاسم میرسند، نصف افرادی است که در طول ماه تنها یک مرتبه ارگاسم را تجربه میکنند.

۱۲ – تقویت اعتماد به نفس

چنانچه رابطه جنسی بر اساس عشق و علاقه دو طرفه باشد ، باعث بهبود اعتماد به نفس در طرفین می شود و افزایش اعتماد به نفس نیز خود باعث بهبود کیفیت رابطه جنسی می شود .

اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی
اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی

۱۳ – افزایش میزان صمیمیت

رابطه جنسی باعث افزایش سطح “هورمون اکسی توسین” در بدن می شود. این هورمون باعث افزایش میزان وابستگی عاطفی و افزایش صمیمیت در بین افراد می شود و به همین دلیل “هورمون عشق” نیز خوانده می شود.

۱۴ – بهبود کیفیت خواب

افزایش هورمون اکسی توسین ناشی از رابطه جنسی ، می تواند به بهبود کیفیت خواب کمک کند. خواب خوب هم به کنترل فشار خون و کنترل وزن کمک زیادی می کند.

اثرات رابطه جنسی در زیبایی

اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی
اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی

۱ – کاهش وزن و تناسب اندام

رابطه جنسی یک نوع فعالیت بدنی است . یک رابطه جنسی پرحرارت ۲۰۰ کالری انرژی می سوزاند ، یعنی معادل ۱۵ دقیقه دویدن بروی دستگاه ترد میل (دو ثابت) . ضربان قلب فرد برانگیخته (از لحاظ جنسی) از ۷۰ بار در دقیقه به ۱۵۰ بار در دقیقه افزایش می یابد . انقباضات حین رابطه جنسی باعث تمرین و درگیر شدن عضلات لگن، رانها، باسن، بازوها، گردن و قفسه سینه میگردد . پلاسمای منی مردان حاوی هورمونهای تحریک کننده غدد تیروئید میباشد ، که میتواند باعث افزایش متابولیسم پایه در زنان و کاهش وزن آنان گردد .

۲ – درخشان شدن پوست و مو

با رابطه جنسی پوست و موی شما درخشانتر میشود. استروژن که منجر به موهای سالم و پوست شفاف میشود با رابطه جنسی مکرر افزایش پیدا کرده و منجر به تولید کلاژن بیشتر میشود که پوست را انعطاف پذیر نگه میدارد.

اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی
اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی

۳ – جوان ماندن

رابطه جنسی منظم و مداوم باعث میشود نگاه شما جوان بماند. با اینکه این شعار زیاد شنیده میشود که زیبایی درونی است اما میتوان گفت افرادی که رابطه جنسی سه بار یا بیشتر در هفته را تجربه میکنند، نگاه و صورت جوانتری دارند.

۴ – افزایش سایز سینه ها

در هنگام رابطه جنسی ۲۵ درصد از سینه متورم میشوند و ارتفاع نوک سینه کمی افزایش پیدا میکند . به همین دلیل رابطه جنسی میتواند یکی از راههای افزایش سایز سینه باشد.

۵ – صاف شدن شکم

افزایش کورتیزول در سیستم بدن شما منجر به بزرگ شدن شکمتان میشود و اینجاست که اکسی توسین میتواند باعث کاهش کورتیزول شود. ۳-۲ کیلویی که از اطراف شکمتان ناپدید شده، مدیون رابطه جنسی به موقع و ارگاسم است.

نکات قابل توجه

اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی
اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی

۱ – افراط در رابطه جنسی برای زنان بی خطر است

رابطه جنسی باعث سفت شدن عضلات شکم و باسن و بهبود ساختار قامتی در زنان میگردد. البته مشروط بر اینکه از بیماریهای مقاربتی ،حاملگی ناخواسته و هرگونه استرس خبری نباشد. زنان یائسه ای که از رابطه جنسی امتناع می ورزند ممکن است دچار آتروفی(تحلیل) مهبل و مقاربت دردناک گردند. تمام هورمونهایی که زنان یائسه به آنها نیاز دارند، از طریق رابطه جنسی سالم با شوهرانشان قابل دریافت میباشد. (رابطه جنسی بدون کاندوم)

۲ – افراط در رابطه جنسی میتواند برای مردان دردسر آفرین باشد

آلت تناسلی مردان ممکن است دچار خراشیدگی و یا تحریک پوستی گردد. همچنین در رابطه جنسی خشن و طولانی مدت بافت آلت تناسلی مردان میتواند دچار آسیب گردد. شل شدن آلت پس از نعوظ و انزال بی علت نیست. هنگام نعوظ آلت مرد از خون پر میگردد. اما پس از آن دیگر خونی در آلت جریان نمی یابد. برای جذب مجدد اکسیژن عضلات آلت بایستی شل گردند. چنانچه شما اجازه ندهید تا آلت شل شده و استراحت کند، با این کار عضلات آلت را از دریافت اکسیژن کافی محروم کرده اید. در بیماری پریاپیسم(PRIAPISM) که در آن نعوذ دائمی پدید می آید، آلت ممکن است دچار مرگ سلولی گردد. به همین خاطر پریاپیسم یک اورژانس پزشکی محسوب میگردد .

اثرات رابطه جنسی سالم در سلامت و زیبایی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − پنج =

بررسی

درمان گیاهی تاخیر قاعدگی به کمک ۶ گیاه شگفت‌انگیز

درمان گیاهی تاخیر قاعدگی به کمک ۶ گیاه شگفت‌انگیز قاعدگی با بلوغ آغاز و با یائسگی پایان می…