چپ دست ها باهوش ترند این جمله چقدر حقیقت دارد

857
چپ دست ها باهوش ترند

چپ دست ها باهوش ترند

حدود ۱۰ درصد جمعیت جهان چپ دست هستند. پژوهشگران، ژن ( LRRTM1 ) را مسئول غلبه چپ دستی بر راست دستی می دانند. در واقع افرادی که مقدار بیشتری از این ژن را در بدن خود دارند، چپ دست می شوند. رشد هر یک از نیمکره های راست یا چپ مغز در افراد راست دست و چپ دست متفاوت است. نیمکره چپ مغز روی هماهنگی قسمت های مختلف بدن و فرامین و دستورات متمرکز است در حالی که نیمکره راست مغز روی مفاهیم و احساسات کنترل دارد. بدین ترتیب، می توان ویژگی های متفاوتی را در راست دست ها و چپ دست ها مشاهده کرد. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک بررسی می کنیم آیا واقعا چپ دست ها باهوش ترند . با ما همراه باشید!

آیا واقعا چپ دست ها باهوش ترند

چپ دست ها باهوش ترند
چپ دست ها باهوش ترند

باورهای متعددی درباره بخش کم جمعیتی از جامعه، یعنی چپ دست ها که به طور متوسط ده درصد از جمعیت را به خود اختصاص می دهند، وجود دارد. برای مدت های طولانی آن رها را غیرطبیعی می دانستند و به طور جدی مجبورشان می کردند با دست راست بنویسند.

امروزه نگرش ها تغییر کرده اند و حتی در مواردی چپ دست بودن یک مزیت محسوب می شود. هر چند که به عقیده بسیاری از روان شناسان هنوز برای دادن نظر قطعی در این رابطه به اندازه کافی مطالعه صورت نگرفته است. تفاوت روانی و رفتاری راست دست ها و چپ دست ها به کارکرد مغز آن ها بستگی دارد؛ اگر بخواهیم تخصصی به آن نگاه کنیم این تفاوت در نیمکره فعالی و انتخاب اعضای دوتایی بدن است، به طور مثال ترجیح دادن دست چپ به دست راست در انجام دادن کارها.

روان شناسان معتقدند که چپ دست ها بیشتر از راست دست ها توانایی دارند تا از هر دو سمت بدنشان استفاده کنند؛ به عبارتی دیگر دو نیمکره مغز آن ها راحت تر از راست دست ها با هم ارتباط برقرار می کنند.

چپ دستهای معروف

 

۱ – بيل گيتس

چپ دست ها باهوش ترند
چپ دست ها باهوش ترند

بیل گیتس در ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵ میلادی در سیاتل، مرکز ایالت واشنگتن آمریکا زاده شد. بیل گیتس در دنیا به‌عنوان بنیان‌گذار تحول در رایانه‌های شخصی بسیار مشهور است. گیتس همواره تلاشهای خیرخواهانه متعددی را نیز تعقیب کرده ‌است و در این راستا بنیاد بیل و ملیندا گیتس را در سال ۲۰۰۰ تأسیس کرده‌ است. بیل گیتس از جمله چپ‌دستان مشهور تاریخ معاصر است.

۲ – ویلیام شکسپیر

چپ دست ها باهوش ترند
چپ دست ها باهوش ترند

ویلیام شکسپیر شاعر و نمایشنامه‌نویس انگلیسی است که وی را بزرگ‌ترین نویسنده در زبان انگلیسی دانسته‌اند. وی در ۲۶ آوریل سال ۱۵۶۴ در انگلستان در شهر استراتفورد متولد شد. شهرت شکسپیر به عنوان شاعر، نویسنده، بازیگر و نمایشنامه نویس منحصربه‌فرد است و برخی او را بزرگ ترین نمایشنامه نویس تاریخ می‌دانند، اما بسیاری از حقایق زندگی او مبهم است.

۳ – پيكاسو

چپ دست ها باهوش ترند
چپ دست ها باهوش ترند

پابلو روئیز پیکاسو نقاش، طراح صحنه، پیکرتراش، گراورساز و سرامیک کار اسپانیایی و یکی از برترین و تاثیرگذارترین هنرمندان سده ۲۰ میلادی بود. او به همراه ژرژ براک، نقاش و پیکرتراش فرانسوی، سبک کوبیسم را پدید آورد. از جمله آثار مشهور او می توان به دوشیزگان آوینیون و گرنیکا اشاره کرد. پیکاسو بیشتر عمر خود را در فرانسه به سر برد. او در زمان خود به چپ دستی شهرت داشت.

۴ – اسحاق نیوتن

چپ دست ها باهوش ترند
چپ دست ها باهوش ترند

سِر آیزاک (یا اسحاق) نیوتن فیزیک‌دان، ریاضی‌دان، ستاره شناس، فیلسوف و شهروند انگلستان بوده‌ است. او نخستین کسی است که قواعد طبیعی حاکم بر گردشهای زمینی و آسمانی را کشف کرد. از نظر پژوهشگران نیوتن یک یکتاپرست بود که به پیش گویی‌های کتاب مقدس ایمان داشت. وی باور داشت جهان در سال ۲۰۶۰ میلادی پس از جنگ نیکی و بدی که در آن نیکی به پیروزی می‌رسد، به پایان می‌رسد.

۵ – آلبرت اینشتین

چپ دست ها باهوش ترند
چپ دست ها باهوش ترند

آلبرت اینشتین یکى از مشهورترین پژوهشگران چپ‌دست تاریخ محسوب می‌شود. پروفسور ژولیده‌مو در سال ۱۹۰۵ یک سرى از کارهاى تحقیقى خود را ارائه نمود، که پایه‌هاى دانش آن زمان را به‌شدت به لرزه درآوردند. تئوری‌هاى انقلابى او درباره فضا و زمان، ارکان اساسى علم فیزیک شدند و زمینه علوم طبیعى مدرن را فراهم کردند.

ارسطو، افلاطون، لودویگ فان بتهوون، فریدریش نیچه، ماری کوری، چارلی چاپلین، مهاتما گاندی، گونتر گراس، استیو مک‌کوئین، نیکول کیدمن، آنجلینا جولی، آمیتاب باچان، اوباما، بیل کلینتون، جرج بوش و جرالد فورد از دیگر افراد مشهور چپ دست می باشند

ویژگی های چپ دست ها

 

۱ – چپ دست ها در خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری های روانی قرار دارند

چپ دست ها باهوش ترند
چپ دست ها باهوش ترند

محققان دریافته اند در جامعه هایی که شیوع بیماری های عصبی و روانی خاص در آنها بالاتر است، درصد چپ دست های جامعه نیز بالاتر بوده است. مطالعات پیشین دریافته اند که ۲۰ درصد افراد مبتلا به این بیماری ها از جمله افسردگی، اختلال دوقطبی، اسکیزوفرنی و شیدایی، چپ دست بوده اند. اما امروزه مطالعات جدیدتر اظهار می دارند که شیوع این بیماری در چپ دست ها بیشتر از ۲۰ درصد خواهد بود.

۲ – چپ دست ها هنرپیشه های قوی تری هستند

چپ دست ها باهوش ترند
چپ دست ها باهوش ترند

هنر و خلاقیت چپ دست ها بالاتر از راست دست ها است. آنها جالب تر و پیچیده تر فکر می کنند و معمولا در یک گروه از دوستان، ایده های بهتری به سرشان می زند. جالب است بدانید مطالعه های انجام شده پی برده اند که چپ دست ها در انتخاب یک کار و روش، کمتر به نقاط منفی آن فکر می کنند و به همین خاطر قدرت ایده پردازی و خلاقیت آنها بالاتر است.

۳ – چپ دستی، تهدید یا فرصتی برای رقیبان

چپ دست ها باهوش ترند
چپ دست ها باهوش ترند

افسانه گلف فیل مایکلسون، تک ستاره تنیس رافائل نادال، قهرمان بوکس اسکار دلا هویا – آیا می‌دانید که چند نفر از ستاره‌های ورزشی مورد علاقه شما چپ دست هستند؟

ریک اسمیتز نویسنده کتابی با عنوان “پازل چپ‌دستان” در رابطه با مزیت چپ دست بودن در ورزش‌هایی که دو تن با یکدیگر روبرو می‌شوند، مانند تنیس، بوکس و بیس بال نوشته است. نویسنده به این واقعیت اشاره می‌کند که ورزشکاران چپ دست فرصت‌های زیادی را برای تمرین بر روی نقاط ضعف حریفان راست دست خود دارند و البته بالعکس.

۴ – شنوایی و سخنرانی چپ دست ها با راست دست ها متفاوت است

چپ دست ها قدرت بالاتری در شنیدن تغییرات ریز و ظریف صداها دارند. جالب است بدانید نیمکره های راست و چپ مغز هر کدام در درک و تحلیل برخی صداهای خاص قدرت دارند و چیزی که واضح است قدرت نیمکره راست مغز، یعنی همان نیمکره ای که چپ دست ها بیشتر به کار می گیرند قدرت بیشتری در تحلیل و شناخت تغییرات ریز و دقیق در صداها دارد.

چپ دست ها باهوش ترند این جمله چقدر حقیقت دارد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

بررسی

روز جهانی چپ دستها و معروفترین چپ دستهای دنیا

روز جهانی چپ دستها و معروفترین چپ دستهای دنیا روز جهانی چپ دستها : روز ۱۳ اوت برابر با ۲۲ …