مدیریت بهتر زندگی با اجرای ۱۰ تکنیک ساده

369
مدیریت بهتر زندگی با اجرای 10 تکنیک ساده

مدیریت بهتر زندگی با اجرای ۱۰ تکنیک ساده

مدیریت بهتر زندگی با اجرای ۱۰ تکنیک ساده

زندگی کردن آن قدرها هم که فکر می کنید، آسان نیست ; زیرا آن قدر راه و چاه و فراز و نشیب دارد که بعضی وقت ها به نظر می رسد که بهتر بود قبل از به دنیا آمدن یک دوره آزمایشی (زندگی صحیح) را می گذراندیم!

اما ابدا ملالی نیست و این مهم را امام علی (ع) به زیبایی برای ما فتح کرده است . او می گوید : من با تاریخ پیشینیان آن چنان آشنا و عجین گشته ام که گویی با آن ها زیسته ام و تجارب آن ها را به دست آورده ام .

بله، راه صحیح ، همین است . ما باید برای صرفه جویی در لحظات عمر، از تجربیات و پند و اندرزهای بزرگان و نحوه زیستن پیشینیان استفاده کنیم تا در لحظه تصمیم گیری، برای امور مهم و حیاتی، احساس کنیم که بارها و بارها با چنین موقعیتی روبرو بوده ایم و به اندازه کافی، توان (زندگی کردن) داریم .

مدیریت بهتر زندگی با اجرای 10 تکنیک ساده
مدیریت بهتر زندگی با اجرای ۱۰ تکنیک ساده

شما میتوانید با انجام کارهای کمتر، بهره وری بالایی داشته باشید ؛ لازم نیست خودتان را زیر حجم کاری زیادی غرق کنید برای اینکه تصور میکنید کارهایتان اینچنین سریع تر انجام خواهند شد .

اما سوال مهم اینجاست : چطور با کمتر کار کردن، کارهای بیشتری انجام دهیم؟

در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم مدیریت بهتر زندگی با اجرای ۱۰ تکنیک ساده را به شما آموزش دهیم .

مدیریت بهتر زندگی با اجرای 10 تکنیک ساده

۱ – پامادورو

این تکنیک تاثیر عمیقی بر روی بهره وری تان خواهد داشت. زمانبندی کارهایتان را از ۲ ساعت مداوم کار کردن و ۱ ساعت استراحت، به حالت ۲۵ دقیقه کار کردن، ۵ دقیقه استراحت تغییر دهید. این تکنیک تمرکز شما را همیشه بالا نگه می دارد.

۲ – افزایش سطح میانگین

افراد موفق ، نخبه و بانفوذ هر جامعه ، بر روی بالاترین سطح کاری شان تمرکز نمیکنند تا آنرا افزایش دهند . آنها فقط در حال افزایش میانگین سطح کاری شان هستند.

۳ – برنامه ریزی بلند مدت

اکثر مردم برنامه ریزی را با زمانبندی اشتباه میگیرند … یاد بگیرید چطور برنامه ریزی و اولویت بندی کنید !

در دنیای موفقیت دو مفهوم جداگانه داریم : برنامه ریزی و زمانبندی

به زبان خیلی ساده و خودمانی برنامه ریزی یعنی اینکه بدانید چه کارهایی برای رسیدن به هدف تان باید انجام دهید و به کمک زمانبندی اون کارها رو به ترتیب اولویت انجام دادن است.

فقط درک مفهوم برنامه ریزی، اولویت بندی و زمانبندی آگاهی و درک شما را از برنامه های بلند مدت تان افزایش خواهد داد .

مدیریت بهتر زندگی با اجرای 10 تکنیک ساده
مدیریت بهتر زندگی با اجرای ۱۰ تکنیک ساده

۴ – مدیتیشین و مراقبه

فقط در ۱۰ دقیقه میتوانید حجم فعالیت های بیهوده و مصرف انرژی ذهنی تان را تا ۸۰% به کمک مدیتیشین کاهش دهید.  مدیتیشین و مراقبه به شما کمک میکند آرامش خود را در پر استرس زاترین شرایط حفظ کنید و شفافیت ذهنی تان را افزایش دهید و بتوانید با در نظر گرفتن تمام جوانب یک موضوع ، تصمیم گیری کنید.

۵ – حافظه قدرتمند

تمرکز کافی ، تصویرسازی و فراخوانی سه کلمه ای هستند که به شما کمک میکنند هرچیزی را که میخواهید به خاطر بسپارید.  شیوه استفاده از این تکنیک بدین صورت است که شما ابتدا برای به خاطر سپردن چیزی باید تمرکز کافی بر روی آن مسئله داشته باشید، سپس به ساختن یک تصویر ذهنی از آنچه میخواهید به خاطر بسپارید مرحله دوم را تمام میکنید. در مرحله سوم شما باید بتوانید هرچندوقت یکبار آنچه را که به خاطر سپردید فراخوانی کنید تا حافظه شما احساس اهمیت برای آن موضوع پیدا کند .

۶ – تند خوانی

صحبت بر روی تکنیک های تند خوانی نیست ، آنها هم مهم هستند اما راهکارهای بهتری هم وجود دارند . کافیست سری به کتابخوانه های صوتی بیاندازید ؛ کتاب های صوتی بهترین گزینه برای تندخوانی کتابها در هر شرایطی هستند.  روزانه چند ساعت زمانتان فقط در رفت و آمد هدر میرود ؟ آنها را به کلاس درس تبدیل کنید. با داشتن چند کتاب صوتی در تلفن همراه تان و قرار دادن هدفون در گوشتان میتوانید هر هفته چند کتاب بدون خواندن، بخوانید !

برای استفاده بهتر از این تکنیک ، میتوانید سرعت پخش کتاب را هم افزایش دهید ؛ اینکار باعث میشود در سرعت بیشتری کتاب خوانده شود و حافظه شما برای درک موضوع سریع خوانده شده، تمرکز بیشتری بر آنچه می شنود داشته باشد .

مدیریت بهتر زندگی با اجرای 10 تکنیک ساده
مدیریت بهتر زندگی با اجرای ۱۰ تکنیک ساده

۷ – مسئولیت پذیری

اکثر افراد در زندگی با مشکلات متعددی مانند اینکه چرا در کار شکست خوردند؟ چرا پروژه به پایان نرسیده؟ چرا کمبود بودجه داریم؟ و… دلیل آنها تنها یک چیز است : عدم مسئولیت پذیری !

مسئولیت پذیری به زبان خیلی ساده یعنی؛ تعهد به انجام درستِ کاری.

و این باعث میشود تمام کارهایتان تا زمانی که انجام نشدند دست از تلاش برندارید . بزرگترین دست آوردهای بشر حاصل شکست های بزرگ + مسئولیت پذیری بوده اند.

اگر ادیسون پس از ۳ بار شکست دست از تلاش برمیداشت شاید تا به امروز ما مفهومی از لامپ و روشنایی در زندگیمان معنا و مفهوم نداشت ؛ اما او احساس مسئولیت میکرد و حتی پس از ۱۰۰۰۰ آزمایش شکست خورده همچنان ادامه داد تا به نتیجه دلخواهی که بابت آن مسئول بود، بدست آورد.

۸ – سازماندهی

سازماندهی کارهای اضطراری در برابر کارهای مهم را بلدید ؟

در ابتدای روز یک لیست بلند بالا از کارهایی که باید در طول روز انجام شوند داشته باشید شاید به شما احساس اثرگذاری و بهره وری بالا بدهد، اما آیا واقعا همینطور است؟ ۱۰۰% خیر !

شما شاید نتوانید در طول روز تمام کارهای مهم را انجام دهید، اما آیا کارهای مهم و اضطراری را انجام دادید؟ یا کارهای غیرمهم را انجام دادید و دیگر فرصت انجام کارهای مهم را ندارید؟

کارهای مهم : کارهایی که انجام دادن آنها مهم هستند

کارهای اضطراری : کارهایی که انجام آنها در زمان مشخصی ضرورت دارند

اگر نمیدانید چطور کارهای مهم و اضطراری را مدیریت کنید، همین الان خواندن این مقاله را در همینجا متوقف کنید و چند دقیقه زمان بگذارید و جعبه جادویی آیزهاور را همین الان بخوانید.

مدیریت بهتر زندگی با اجرای 10 تکنیک ساده
مدیریت بهتر زندگی با اجرای ۱۰ تکنیک ساده

۹ – تمرینات عضلانی

با توجه به کارهای امروزه که اکثرا در پشت کامپیوتر و به صورت درجا و ثابت انجام میشوند ، باعث میشود عضلات شما در بلند مدت کوفته، خسته و دردآور شوند.

کشش ، یکی از تکنیک های فوق العاده ساده اما کاربردیست که افراد موفق از آن آگاهند و استفاده میکنند.

شما کافیست هر نیم ساعت یکبار، بدنتان را کش و قوس دهید و عضلات کمر، شانه، ران پا و مچ هایتان را منقبض منبسط کنید؛ اینکار خستگی پنهان بدن تان را برطرف میکند و اجازه میدهد ساعات بیشتری با سرزندگی کار کنید .

۱۰ – مدیریت زمان

آیا میدانید چه کارهایی زمانگیر هستند و چطور آنها را به بعد موکول کنید؟ اگر نمیدانید این تکنیک حیاتی را حتما لازم دارید…

کارهای زمانگیر کارهایی مثلِ چک کردن جوک های شبکه های اجتماعی، چرخیدن و دیدن عکس های فیسبوک و اینستاگرام ، چک کردن بی وقفه ایمیل ها، پاسخ دادن و احوال پرسی طولانی به تماس دوستانتان در طول مدت زمان کاری و … هستند.

این کارها نه مهم هستند، نه اضطراری !

تنها اثری که دارند، بیهوده مصرف کردن زمان تان هستند… آنها قاتل شماره ۱ زمان مهم کاری و زندگی تان هستند.

مدیریت بهتر زندگی با اجرای ۱۰ تکنیک ساده نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 2 =

بررسی

افراد موفق قبل از صبحانه چه کارهایی انجام می‌دهند

افراد موفق قبل از صبحانه چه کارهایی انجام می‌دهند بر کسی پنهان نیست که پیشروان موفق و رهبر…