شی نورانی عجیب در آسمان ایران و ماهیت آن

471
شی نورانی عجیب در آسمان ایران و ماهیت آن

شی نورانی عجیب در آسمان ایران و ماهیت آن

شی نورانی عجیب در آسمان ایران و ماهیت آن

اشیا پرنده ناشناخته که در کشور به عنوان اشیا پرنده نورانی و در کشورهای غربی به نام  UFO از آنها نام برده می شود از میانه دهه ۱۹۵۰ میلادی به بعد به ویژه در غرب مطرح شده که در طبقه بندی های گوناگونی قرار می گیرند . شی ناشناخته که گاهی در آسمان شب مشاهده میشود و توجه مردم را به خود جلب میکند و از فردای آن شب ، موضوع بحث محافل میشود . در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم در مورد اتفاقی که چند شب پیش در استانهای غربی کشور رخ داد و یک شی پرنده توسط مردم مشاهده شد اطلاعاتی در اختیار شما همراهان عزیز قرار دهیم پس با ما همراه باشید .

شی نورانی عجیب در آسمان ایران و ماهیت آن
شی نورانی عجیب در آسمان ایران و ماهیت آن

شی نورانی در ایران

یک شئ نورانی پرنده حدود ساعت ۱۹ روز یکشنبه اول اسفندماه در آسمان شهر پاوه رویت شد و باعث شگفتی مردم گردید . این شئ نورانی که ابتدا یک چراغ روشنی داشت و بعد چند چراغ آن روشن و نورانی‌تر شد بیش از ۱۰ دقیقه در آسمان رویت و سپس محو شد . شهرستان پاوه با بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه و در جوار مرز عراق واقع شده است .

مشاهده شی نورانی در آسمان شهر رویدر

همچنین شی نورانی عجیبی در همان ساعت در آسمان شهر رویدر برای دقایقی ظاهر شد که تعجب مردم را به دنبال داشت . شاهدان عینی می‌گویند این شی پرنده با نوری خیره‌کننده از سمت شمال شهر رویدر حرکت کرده و به سمت جنوب این شهر رفت و در انتها از دیدگان مردم ناپدید شد . شی مورد نظر کروی شکل بوده و در دو طرف آن حالتی پرانتزی داشت که به سمت جلو متمایل بود . ظهور این شی در آسمان شهر رویدر مورد توجه و تعجب مردم شهر رویدر قرار گرفت . این شی نورانی پس از حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با ارتفاع گرفتن از موقعیت قبلی خود از دید مردم محو شد . رویدر شهری است از توابع شهرستان خمیر در استان هرمزگان واقع شده‌است .

شی نورانی عجیب در آسمان ایران و ماهیت آن
شی نورانی عجیب در آسمان ایران و ماهیت آن

واقعیت ماجرا

به گزارش فارس ، در پی رویت شئ نورانی در استان‌های مختلف کشور، معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت : شئ نورانی که شب گذشته در استان‌های مختلف کشور مشاهده شده مربوط به آزمایش موشک ماهواره بر، در یکی از کشورهای غربی بوده و تصور اینکه بر فراز آسمان ایران بوده است صحیح نیست . امیر سرتیپ دوم علیرضا الهامی گفت : علت این‌که این شئ نورانی در تعدادی از استان‌های ما و  کشورهای دیگر رویت شده است ارتفاع بسیار بالای آن و میزان سوخت بسیار زیاد آن بوده است . وی در پایان با اشاره به این‌که «جای هیچ نگرانی وجود ندارد» تاکید کرد : قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) به صورت مداوم آسمان کشور را رصد می‌کند .

در ده سال اخير قديمي‌ترين تجربه رصد اين اشياء نوراني که منشائي جز آزمايش‌هاي موشکي يا پرتاب‌هاي فضايي نداشتند به خرداد ۱۳۸۶ برمي‌گردد که زمان‌سنجي وقوع آن با انجام يک ماموريت موشکي فضايي ديگر تطبيق پيدا کرد. مشابهت موشک‌هاي بالستيک و موشک‌هاي فضايي در گذشتن از مرز قراردادي فضا و بهره‌گيري از انواع سوخت‌هاي لازم در طبقات موشک براي دستيابي به توان پيشران لازم براي قرارگيري در مدار است . بي‌شک موضوع شي نوراني گزارش شده در روزهای گذشته کم شباهت با آثار موشک‌هاي اين‌چنيني نيست .

شی نورانی عجیب در آسمان ایران و ماهیت آن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 18 =

بررسی

شلیک موشک توپول-ام روسیه و تاثیر آن در آسمان ایران

شلیک موشک توپول-ام روسیه و تاثیر آن در آسمان ایران ارتش روسیه در یک ماه اخیر تعداد آزمایشا…