بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران

1,625
بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران

بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران

بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران

او را با نام « آقای خاص » میشناسند شاید بخاطر صدای خاصی است که دارد . خیلی در انظار عمومی ظاهر نمیشود و با اینکه بیش از ده سال از مشهور شدنش میگذرد هنوز کنسرت زنده ای اجرا نکرده است . اخیرا هم در یکی از مسابقات موسیقی خارج از کشور در مورد او شایعاتی گفته شده اما مرد خاص قصه ما محکم و استوار حرکت خودش را به سمت موفقیت های بیشتر ادامه میدهد . با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا در مورد بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران بیشتر بدانید .

بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران
بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران

آقای خاص

محسن چاوشی حسینی متولد ۸ مرداد ۱۳۵۸ در خرمشهر؛ خواننده، آهنگساز، ترانه سرا و تنظیم‌کننده کردتبار سبک پاپ و راک اهل ایران است . او متولد خرمشهر است و اصالتی کردتبار دارد . با توجه به شرایط کاری پدرش که کارمند شرکت نفت بود به خرمشهر مهاجرت کردند و بدین ترتیب محسن در خرمشهر متولد شد . وی فرزند پنجم خانواده و دارای دو خواهر و سه برادر است . او با اسپاکو یوسفی در سال ۱۳۸۸ ازدواج کرد و در حال حاضر صاحب فرزند پسری به نام زانکو چاوشی می‌باشد. بعد از اشغال خرمشهر در زمان جنگ، خانواده او به شهرهای کرمانشاه، مشهد و نهایتاً تهران مهاجرت کردند .

بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران

دوران فعالیت

محسن چاوشی پس از دریافت دیپلم حسابداری و اتمام دوره سربازی، فعالیت حرفه‌ای خود را درزمینهٔ موسیقی در سال ۱۳۸۲ با آلبوم نفرین آغاز کرد و پس از اخذ مجوز در سال ۱۳۸۷ آلبوم یه شاخه نیلوفر را منتشر کرد. از وی تا کنون بیش از ۱۵۰ قطعه موسیقی شنیده شده‌است، که شامل ۱۱ آلبوم و نیز چندین تک آهنگ است . همچنین نیز محسن چاوشی همکاری های زیادی به انتشار داده است که یکی از تراک های همکاری شده که باعث معروف شدن و دیده شدن محسن چاوشی شده است همکاری با محسن یگانه به نام نشکن دلمو بوده است طرفدارن این دو خواننده پیشنهاد همکاری دوباره داده اند که محسن یگانه به این پیشنهاد جواب داده است من دوست داشتم این اتفاق خوب رخ دهد اما روزگار ادم ها را عوض میکند و محسن چاوشی نمیخواهد! .

بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران
بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران

برگزاری کنسرت

از زمان پخش نخستین آلبوم او «نفرین» تا به امروز، شایعات زیادی مبنی بر برگزاری کنسرت توسط چاوشی شنیده شده است و عده‌ای هم از این مورد سواستفاده‌ کرده‌اند . محسن چاوشی پس از کسب مجوز و در آستانه انتشار دومین آلبوم رسمی خود، در اردیبهشت سال ۱۳۸۸ طی نامه‌ای به هوادارانش اعلام کرد که در حال جمع کردن بند و نوشتن پارت است و کنسرتی بعد از پخش آلبوم « ژاکت » برگزار خواهد کرد، اما بعد از گذشت مدتی از آن زمان و انتشار آلبوم این اتفاق رخ نداد و تاکنون نیز رخ نداده است . گفته می‌شد تا چندی پیش « شهاب اکبری » مسئول جمع کردن گروه برای چاوشی بود که احتمال دارد پیش از او فرد دیگری مسئولیت این کار را بر عهده داشته است. در حال حاضر نیز شایعه شده است که با بهروز صفاریان برای جمع‌بندی پارت کنسرت به مشارکت پرداخته است .

یک تغییر

طیف گسترده‌ای از مردم کارهای او را گوش می‌کنند و نظرات دقیقی هم در مورد جزئیات آثارش می‌دهند. اگر سری به وبلاگ‌ها و سایت‌های موسیقی بزنید می‌بینید که هوادار و غیر هوادار چگونه در مورد جزء به جزء آلبوم چاوشي نظر داده‌اند و آن را شکافته‌اند. این حساسیت در بین مخاطبان شاید بهترین ابزاری باشد که خواننده و هنرمند را وادار به پویا بودن و تغییر روز به روز بکند. هرچند این تغییرات لزوما همیشه مثبت نیست! . زمانی كه در مورد تغییرات در آلبوم «من خود آن سیزدهم» صحبت می‌کنیم با چیزی که تا به حال در مورد سبک کاری او صحبت شده بسیار متفاوت است .

بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران
بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران

چاوشی در آلبوم  من خود آن سیزدهم، گویا از یک دنیای موسیقی دیگر آمده است که فقط کمی لحن و وابستگی‌ها به تنظیم را از دنیای گذشته خود به همراه دارد . تفاوت آنقدر محسوس و زیاد است که مخاطب تا مدت‌ها در شکی به سر می‌برد که آیا این محسن چاوشی است یا نه؟ این تفاوت از ترانه یا درواقع بهتر است بگوییم شعر (اشعار استاد شهریار ) شروع می‌شود تا نگاه متفاوت به آهنگسازی و تنظیم و البته از همه مهم‌تر لحن چاوشی که امضای شخصی او در تمام کارهایش به حساب می‌آید . لحنی كه  از اولین کارهای زیرزمینی با او همراه بوده و توانسته تا به امروز هم آن را حفظ کند .

حاشیه‌ ها

محسن چاووشی قرار بود خواننده تیتراژ فیلم چ ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا باشد، اما به دلیل اظهارات حاتمی‌کیا در نشست خبری فیلم چ که در این رابطه گفته‌بود «فیلم بسته شده بود و پس از آن، آقای چاووشی فیلم را دیدند. ایشان خیلی با چ ارتباط برقرار کرد و آن را دوست داشت و درنهایت هم قرار شد یک کار آزاد در این‌باره انجام دهد نه برای تیتراژ.»، محسن چاووشی در صفحه شخصی خودش نوشت «به دلیل طرح ادعاهایی سراسر وارونه و کذب درباره نحوه همکاری بنده با پروژه چ در نشست مطبوعاتی این فیلم در جشنواره، بهتر است کماکان سنتوری اولین و آخرین تجربه سینمایی‌ام باشد.»

بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران

در پی قرار گرفتن ریمیکس آهنگهای «قطار» و «عروس من» در نظرسنجی برنامه «هفت ترانه» شبکهٔ شما و همچنین پخش آهنگ «قطار» به عنوان تیتراژ برنامهٔ ساعت ۲۵، از شبکه پنج صدا و سیما، محسن چاووشی بیانیه‌ای را صادر کرد. وی نیز اعلام کرد: « برای پخش هیچ‌یک از قطعات آلبوم‌هایم از من اجازه گرفته نشده است ».

محسن چاووشی برای اولین بار در طول سال‌های فعالیت خود، در میان مردم و در کنسرت مهدی یراحی در سال ۹۲ به عنوان مهمان حضور پیدا کرد که ویدئویی نیز از حضور وی انتشار یافت و جنجالی به پا شد . اگرچه تا پیش از این گفته می‌شد ، محسن چاووشی چند بار به شکلی پنهانی به کنسرت‌های خوانندگان مختلف رفته است .

محسن چاووشی پیشنهاد همکاری در پروژه “سنتوری مرد پاییزی” اثر داریوش مهرجویی (کارگردان بزرگ سینما) را به صورت غیرمستقیم و محترمانه رد کرد. وی با درخواست مبلغی عدم رضایت خود را به مهرجویی نشان داد که با واکنش شدید وی روبرو شد. جالب توجه است که پس از آن بهرام رادان (بازیگر نقش اول فیلم)، اردوان کامکار (نوازنده ساز سنتور) و یاس (خواننده بنام هیپ هاپ) نیز درخواست مهرجویی را برای حضور در این فیلم رد کردند .

بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران
بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران

محسن چاوشی پس از انتشار قطعه‌ «افسار» در مجموعه شهرزاد که شاعر آن را استاد شهریار معرفی کرده بود، در صفحه‌ اجتماعی‌اش اطلاع داد که این شعر به اشتباه به این شاعر نسبت داده شده و سپس از پسر استاد شهریار دلجویی کرد . با تلاشهای آقای صالح سجادی که از نویسندگان و شاعران تبریز است این شاعر گمنام شناخته شد . خانم پریناز جهانگیرعصر شاعر جوان تبریزی که یک شبه راه صدساله را طی کرده و مشهور شد صاحب اشعاری بود که توسط محسن چاوشی اجرا شده بود .

فعالیت سینمایی

وی خواننده و آهنگساز ترانه‌های فیلم سینمایی سنتوری ساختهٔ داریوش مهرجویی بود . او که در آن زمان وضعیت مالی خوبی نداشت با مشکلاتی روبرو شد که در ادامه میخوانید : کارها را از آقای مهرجویی تحويل گرفتم وفيلم نامه را خواندم مانده بودم که قبول کنم يا نه اما بالاخره قبول کردم اما خجالت ميکشیدم بگم يک مقدار از پول را حالا بده تا حداقل بتوانم اهنگ بسازم چون اون موقع هيچ چيز حتي يک کيبورد ساده هم نداشتم . مجبور شدم کيبورد يکي از دوستانم را که سالها با او ارتباط نداشتم بگيرم و قول دادم صبح به او تحویل بدهم .

بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران
بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران

به خانه مادرم رفتم و او تمام پنجره ها را گرفت خودم هم صبر کردم که شب شود و رفتم زير پتو وشروع به خواندن کردم که البته بعد در استوديو خواندم کار را پيش اقاي مهرجويي بردم و گفتند روي اين کار بايد سنتور بخورد هاج و واج مانهده بودم مجبور شدم بروم قم پيش يکي از دوستان قديمي که سنتور بزند بعد من کارها را بردم پيشاقاي مهر جويي که گفتند سنتور اين کارها را بايد کامکار بزند من مشکلي با او نداشتم اما اگر اقاي مهرجويي سريع تر ميگفتند مجبور نميشدم اين همه راه را تا قم بروم . بعد از اجرا نیز با بهرام رادان تمرین کردم و او روي کار خيلي خوب لب خوانی کرد و من انتظار نداشتم انقدر خوب لب بزند .

من براي ديدن فيلم از سوي تهيه کنندگان سنتوري دعوت نشدم خودم رفتم سينما فلسطين و در صف ماندم و با پارتي بازي دوستان رفتم داخل . اخر فيلم اسمي از من برده نشد که البته ديگر برايم عادي است اما خوشجالم که اسم حسين صفا و امير ارجيني را ديدم .

صفحه رسمی محسن چاوشی در اینستاگرام MohsenChavoshiHoseini
صفحه رسمی محسن چاوشی در اینستاگرام MohsenChavoshi

سنتوری خواننده و آهنگساز ترانه‌های فیلم سنتوری اثر داریوش مهرجویی در سال ۱۳۸۶

لباس نو ویژه برنامهٔ تحویل سال نو از شبکه دو سیما در ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۰

واسه آبروی مردمت بجنگ برنامه پشت صحنه از شبکه سه سیما در سال ۱۳۹۱

زندگی برنامه زندگی و تحصیلات عالی از شبکه سه سیما در سال ۱۳۹۱

بید بی‌مجنون تیتراژ فیلم سینمایی لامپ ۱۰۰ کاری از سعید آقاخانی در سال ۱۳۹۳

مادر برنامه مهربانو از شبکه سه سیما در ایام نوروز سال ۱۳۹۴

شهرزاد خواننده و آهنگساز ترانه‌های سریال شهرزاد اثر حسن فتحی در سال ۱۳۹۴

بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران
 محسن چاوشی و پدرش

آلبوم‌ها

۱۳۸۳ نفرین ( آلبوم غیررسمی )
۱۳۸۴ خودکشی ممنوع  ( آلبوم غیررسمی )
۱۳۸۴ لنگه کفش ( آلبوم غیررسمی )
۱۳۸۵ متأسفم  ( آلبوم غیررسمی )
۱۳۸۶ سنتوری
۱۳۸۷ یه شاخه نیلوفر آوای باربد اولین آلبوم رسمی
۱۳۸۸ سلام آقا تصویر دنیای هنر آلبوم گروهی
۱۳۸۸ ژاکت ایرانگام دومین آلبوم رسمی
۱۳۸۹ هشت هنرنمای پارسیان و ایرانگام آلبوم گروهی
۱۳۸۹ حریص تصویر دنیای هنر سومین آلبوم رسمی
۱۳۹۰ خاص آوای فروهر آلبوم گروهی
۱۳۹۰ پرچم سفید تصویرگستر پاسارگاد پنجمین آلبوم رسمی
۱۳۹۰ دلصدا دفتر مطالعات هنری بشارت آلبوم گروهی
۱۳۹۱ من خود آن سیزدهم تصویرگستر پاسارگاد و آوای باربد ششمین آلبوم رسمی
۱۳۹۳ من و ما تصویر دنیای هنر آلبوم گروهی
۱۳۹۳ پاروی بی‌قایق تصویرگستر پاسارگاد هفتمین آلبوم رسمی
۱۳۹۵ امیر بی‌گزند تصویرگستر پاسارگاد هشتمین آلبوم رسمی

بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران
 محسن چاوشی و مادرش

جوایز

در هفتمین دورهٔ جشنوارهٔ بین‌المللی “کرافیلم”، جایزه بهترین موسیقی متن فیلم به محسن چاووشی و اردوان کامکار برای فیلم سنتوری رسید .

در جشنوارهٔ “حافظ”، جایزهٔ بهترین موسیقی متن فیلم به محسن چاووشی برای فیلم سنتوری رسید .

در نخستین جشنواره سالانه موسیقی ما، در بخش مردمی، جوایز بهترین آهنگسازی پاپ، بهترین آلبوم پاپ (من خود آن سیزدهم)، بهترین ترانهٔ پاپ (غلط کردم غلط)، بهترین کاور آلبوم (کاور آلبوم من خود آن سیزدهم) و بهترین تیتراژ (واسه آبروی مردمت بجنگ، به همراهی فرزاد فرزین)، به محسن چاووشی تعلق گرفت .

بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران
بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران

برندهٔ تندیس بهترین قطعهٔ پاپ خارج از آلبوم موسیقی (برای قطعه «چشمهٔ طوسی»)، بخش کارشناسی، از سومین جشنوارهٔ سالانهٔ موسیقی‌ما در سال ۱۳۹۳

اتهام باورنکردنی سندی به چاوشی و پاسخ ویدویی 

پس از آن که شهرام آذر ملقب به سندی در یک برنامه ماهواره‌ ای ادعا کرد صدای محسن چاوشی در ترانه‌هایش با دستگاه دستکاری می‌شود این خواننده پستی در اینستاگرام منتشر کرد و در آن نوشت : «من غریبم و غریب را کاروانسرا لایق است.» او همچنین در کامنتی از هواداران خود درخواست کرد که به فردی که این ادعا را مطرح کرده بود، توهین نکنند . چاوشی علاوه بر این در کانال تلگرامی‌ اش دو ویدیو منتشر کرد که در آن‌ها در حال خواندن دیده می‌شود تا ثابت کند که صدای آهنگ‌ هایش دستکاری شده نیست.

بیوگرافی محسن چاوشی آقای خاص موسیقی ایران نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

بررسی

بهترین آهنگ های هفته چهارم فروردین ۹۷ همراه با متن ترانه

بهترین آهنگ های هفته چهارم فروردین ۹۷ همراه با متن ترانه بهترین آهنگ های هفته چهارم فروردی…