بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ شراب سرخ دنیای فوتبال

1,004
بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ

بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ شراب سرخ دنیای فوتبال

بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ: ابراهیموویچ در سوئد متولد شده است. پدر وی سفیک ابراهیموویچ بوسنیایی است که در سال ۱۹۷۷ به سوئد سفر کرده است. مادر وی نیز جورکا گراویچ یک زن کروات مهاجر به سوئد است. وی در کنار سه خواهر و دو برادر خود در شهر روزنگارد بزرگ شده است. زلاتان از شش سالگی فوتبال بازی کردن را شروع کرده است. وی در کودکی در یک بازی وقتی که در نیمه اول تیمش با ۴ گل عقب افتاده بود در نیمه دوم به عنوان جانشین وارد زمین شده و ۸ گل به ثمر رساند.

در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک با بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ، زندیگی شخصی، مصاحبه های جنجالی و شگفتی های این بازیکن سوئدی آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید!

بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ

بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ
بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ

زلاتان در سوم اکتبر ۱۹۸۱ در شهر مالمو به دنیا آمد پدر او شفیق و مادرش پورکا که هر دو مسلمان و اهل بوسنی و هرزگوین می باشند . خانواده زلاتان در سال ۱۹۷۸ در زمانی که جام جهانی آرژانتین در حال برگزاری بود به کشور سوئد مهاجرت کردند . و بعد از دو سال به تابعیت سوئد در آمدند . پدر زلاتان در مورد زندگیش می گوید : من هرگز به خاطر آنچه به دست آورده ام ، گذشته خود را فراموش نمی کنم که چه کارهای سخت و پستی در سوئد انجام دادم و می دانستم که خداوند پاسخ سختی های ما را خواهد داد.

یورکا مادر زلاتان نیز در مورد پسرش می گوید : هر بار زلاتان را در تلویزیون می بینیم که موفق می شود گل بزند به خود می بالیم که تلاشهای ما امروز نتیجه داده است و همیشه به خاطر این موفقیت خداوند را شکر می کنیم . او توانست در ۱۵ سالگی وارد باشگاه معروف مالمو شد و خیلی زود توانست استعداد خود را در فوتبال نشان دهد . همچنین او به علت اصلیت بوسنی اش توانست به مدت ۲ سال در تیم نوجوانان و جوانان و حتی تیم ملی B بوسنی بازی کند و ملی پوش شود .

زندگی شخصی زلاتان ابراهیموویچ

 

همسر زلاتان ابراهیموویچ

بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ
بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ

ستاره سوئدی باشگاه منچستر با هلنا سگر ازدواج کرده و دو پسر هم از این ازدواج دارد. موردی که این ازدواج را خاص‌تر کرده، این است که زلاتان ۱۱ سال از همسرش کوچکتر است. در واقع فعلاً که ایبرا ۳۵ ساله است، همسرش هلنا ۴۶ سال دارد.

شروع آشنایی آن ها به زمانی برمی‌گردد که زلاتان ۲۱ ساله بود. شوخ‌طبعی‌های زلاتان دلیل اصلی‌ای بود که هلنا سگر راضی شد به زلاتان به عنوان مرد زندگی‌‌اش فکر کند. این موضوع را سگر پیش‌تر به دوستانش گفته بود که عاشق شوخ‌طبعی زلاتان است.

هلنا سگر به معنای واقعی یک زن خانه‌دار است‌؛ او هرگز در این دوره ۱۱ ساله حاضر نشده خدمتکار یا فردی که مراقبت دو پسرش ماکسیمیلیان و ونست را به عهده بگیرد، استخدام کند. هلنا سگر تمام کارهای خانه اعم از آشپزی و شستن رخت‌ها و جارو زدن را به تنهایی انجام می‌دهد و خودش هم یک‌تنه دو پسرش را بزرگ کرده. سگر البته حرف جالبی هم در این مورد می‌زند و می‌گوید: «من به تنهایی به مردهای خودم رسیدگی می‌کنم و خدمتکاری نداشته و ندارم. دلیلش هم این است که می‌خواهم واقعاً نرمال‌ترین زندگی ممکن را داشته باشم».

زلاتان اجازه ندارد پول خرج کند

بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ
بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ

تمام پولی که زلاتان ایبراهیموویچ دارد را همسرش هلنا اداره می‌کند. به عبارت دیگر مدیر مالی خانواده ایبراهیموویچ نه زلاتان بلکه هلنا، همسر زلاتان است. همسرش حتی مسئولیت مستقیم پیدا کردن خانه در شهرهای مختلفی که زلاتان بازی کرده را هم به عهده دارد. البته او اعتقادی به نمایندگان املاک هم ندارد و آنها را متقلب می‌خواند.

مصاحبه های جنجالی زلاتان ابراهیموویچ

بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ
بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ

متفاوت بودن

اگر متفاوت هستید، یا احتمال موفق شدنتان در کمترین حد ممکن است، همچنان می توانید موفق شوید. من نمونه زنده ای از این جمله هستم.

راجع به خود چه نظری دارد

آنقدر بی نقص هستم که جز خندیدن کاری از دستم بر نمی آید.

تست دادن در آرسنال

آرسن ونگر پیراهن قرمز و سفید معروف آرسنال را به من داد پیراهن شماره ۹ را که “ابراهیموویچ” در پشت آن چاپ شده بود و من به قدری خوشحال شده بودم که با آن پیراهن عکس گرفتم. اما او هرگز پیشنهادی جدی را برای جذب من ارائه نداد، نظر او بیشتر این گونه بود : “می خواهم ببینم تو چقدر خوب هستی، چه نوع بازیکنی هستی. به طور آزمایشی در تمرینات حاضر شو”. نمی توانستم آن را باور کنم. با خودم گفتم: “امکان ندارد، زلاتان آزمایشی بازی نمی کند”.

چند پُسته بودنش

بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ
بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ

من می توانم در یازده پست بازی کنم، چون یک بازیکن خوب می تواند در هر کجای زمین بازی کند.

چه هدیه ای برای تولد همسرش تهیه می کند

هیچ چیز، او زلاتان را دارد.

یارگیری شدن در زمین توسط استفن هنچوز

ابتدا، به سمت چپ رفتم و او به سمت چپ رفت. سپس به سمت راست رفتم و او نیز همین کار را کرد. بعد، دوباره به سمت چپ رفتم و او رفت تا یک هات داگ بخرد!

پپ گواردیولا

بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ
بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ

وقتی مرا می خرید، یک “فِراری” را خریده اید. وقتی با یک فراری رانندگی  می کنید، بهترین سوخت را در باک آن می ریزید، موتورش را روشن می کنید و پایتان را روی پدال گاز می گذارید. گواردیولا این فراری را با سوخت دیزل پر کرد و با آن در مناطق روستایی رانندگی کرد. او به جای “فراری” باید یک “فیات” می خرید.

ژوزه مورینیو

بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ
بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ

ژوزه مورینیو یک ستاره بزرگ است. اولین باری که مورینیو همسرم را دید، به او گفت : “هلنا، یک ماموریت داری. به زلاتان غذا بده، بگذار بخوابد، او را خوشحال نگه دار”. این مرد هر آنچه که بخواهد را به زبان می آورد. او را دوست دارم.

اولین روزهای زندگی در پاریس

در پاریس، ما اکنون در هتل به سر می بریم وبه دنبال یک آپارتمان هستیم. اگر نتوانیم چیزی را پیدا کنیم، احتمالاً همین هتلی که در آن اقامت داریم را می خرم.

مغرور بودنش

همیشه در رسانه ها می خوانم که مردم مرا مغرور می خوانند. آن ها می گویند که خودشیفته هستم، که شخصیت بدی هستم. این ویژگی از کودکی با من بوده است، اما وقتی مردم مرا از نزدیک می بینند و با من آشنا می شوند، به من می گویند: “تصویری که از تو وجود دارد با خود واقعی تو همخوانی ندارد”.

مورد انتقاد واقع شدن

وقتی مردم از من انتقاد می کنند، به جای اینکه سرم را از ناراحتی پایین بیندازم، انرژی بیشتری برای بهتر کار کردن پیدا می کنم.

سختی های کودکی اش

آرزو می کنم هر کسی در این دنیا به سمت یخچال خانه اش می رود، هر آنچه که می خواهد را در داخل آن ببیند، زیرا سخت است که در یخچال را باز کنید و چیزی را در داخل آن نیابید.

دیوید بکهام

بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ
بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ

خوب است بدانید که حتی دیوید بکهام هم در تمام زمینه ها سلیقه خوبی ندارد. یک روز موبایل او را در رختکن از کیفش برداشتیم و دیدیم که در پلی لیست موبایلش، تِرَک های زیادی از جاستین بیبر، سلنا گومز و برادران “جوناس” وجود دارد. ما انتظار داشتیم که با تِرَک های بندهای راک انگلیسی یا موسیقی هیپ هاپ مواجه شویم.

دخالت نکردن در کار دیگران

خبرنگار: زلاتان، زخم هایی روی صورت تو وجود دارد. این زخم ها از کجا آمده اند؟ – خب، من نمی دانم. باید از همسرت بپرسی!

عدم حضورش در جام جهانی ۲۰۱۴

از یک چیز می توان اطمینان داشت. یک جام جهانی بدون حضور من، ارزش تماشا شدن را ندارد.

بیوگرافی زلاتان ابراهیموویچ شراب سرخ دنیای فوتبال نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 18 =