اصول تبلیغات موثر و کارآمد برای بهبود کسب و کار

450
اصول تبلیغات موثر

اصول تبلیغات موثر و کارآمد برای بهبود کسب و کار

اصول تبلیغات موثر

فکر می کنید محصولی فوق العاده دارید؟ متاسفانه کسی در این باره نمی داند و هیچ کس هم قرار نیست بداند مگر اینکه خودتان برای این محصول تبلیغ نمایید. تبلیغات، اگر به گونه ای صحیح و اصولی انجام شود، می تواند تغییر شگرفی در فروش محصولتان ایجاد کند. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک شما را با اصول تبلیغات موثر و کارآمد آشنا می نماییم. با ما همراه باشید !

دو خاصیت بزرگ تبلیغات

اصول تبلیغات موثر
اصول تبلیغات موثر
  • کنترل کامل بر آن دارید. برخلاف فرایند های روابط عمومی می توانید دقیقاً مشخص کنید که پیام شما دقیقاً کی، کجا و چگونه ارسال شود، چگونه بیان شود و چه چیزی را بیان کند. می توانید به آسانی مشتریان خود را هدف بگیرید و پیام خود را در ناحیه ای بخصوص که مد نظرتان است ارسال نمایید.
  • می توانید مداومت داشته باشید. نمایش تصویری مناسب از شرکت و ارسال پیامی برای فروش به صورت دایمی باید انجام شود، تا سب آشنایی و اعتماد مشتری گردد. و به مرور هویت شناخته شده شما نهادینه می شود. مشتریان نام تجاری و محصول شما را خیلی زود به یاد می آورند و این کار برای آنها ساده تر خواهد بود، اگر در تبلیغات خود مداومت به خرج دهید.

 

اصول تبلیغات موثر

 

تحقیق درباره خدمات و محصولات رقیبان

اصول تبلیغات موثر
اصول تبلیغات موثر

اگر این بخش را به خوبی انجام ندهید هرگز نمی توانید تبلیغ خوبی بنویسید. مهم ترین نیاز تبلیغ خوب آگاهی از خدمات و محصولات رقیبان است. در این مرحله باید درباره قیمت، امکانات، خدمات و از همه مهم تر تبلیغات رقیبان خودتان تحقیق کنید. روی یک کاغذ نتیجه تمام تحقیقات خودتان را بنویسید. اگر بیش از یک رقیب دارید، چند ستون بسازید و در هر ستون مزایا و معایب هر یک را بنویسید. اگر این مرحله را به این ترتیب، به خوبی انجام دهید؛ تبلیغ بی نظیری خواهید نوشت و فروش شما افزایش خواهد یافت.

زمانبندی برنامه عملیاتی تبلیغات

قدم بعدی انتخاب وسایل و ابزار تبلیغاتی که شما برای انتقال پیامتان به کار می برید و مقرر کردن یک برنامه زمانبندی برای اجرای تبلیغات است . در اکثر موارد شناختن مخاطب هایتان به شما در انتخاب رسانه ای که در آن پیام فروشتان با بیشترین بازدهی پخش شود، کمک خواهد کرد .

دغدغه‌های خریدار را نشانه بگیرید

اصول تبلیغات موثر
اصول تبلیغات موثر

گذشته از انتخاب بهترین محلی كه گروه هدف شما در آن حضور دارند، باید حواس‌تان به شیوه طراحی پیام هم باشد. وقتی گروه هدف شما مادران هستند، باید پیام‌تان را طوری طراحی كنید كه به سوالات اصلی و همیشگی آن‌ها پاسخ داده شود. ذهن زنان آرام و لطیف است و ذهن مردان براساس دو دو تا چهار تا كار می‌كند، پس اگر می‌خواهید به یك خانم پیام بدهید، از قدرت عاطفه و نگرانی‌های احساسی‌اش كمك بگیرید و اگر می‌خواهید یك مرد را تحت‌تاثیر قرار دهید، روی قوه منطق و توانایی محاسباتی او تمركز كنید.

نوشتن مزایای محصول و تبدیل امکانات به مزیت

اصول تبلیغات موثر
اصول تبلیغات موثر

این مرحله و نوشتن آن در تبلیغ می تواند باعث افزایش فروش شما شود. مزیت محصول عامل مهم خرید است. نوشتن این مرحله بسیار آسان است. کافی است امکانات محصول خود را به مزیت تبدیل کنید. مثلاً آموزش طراحی سایت به تنهایی فرد را ترغیب به خرید نمی کند، ولی اگر بنویسیم؛ پس از مشاهده آموزش طراحی سایت می توانید در کمتر از ۳ ساعت سایت دلخواه خود را پیاده سازی کنید تبلیغ شما فرق خواهد کرد. ما به عنوان تولید کننده می دانیم که محصول آموزشی طراحی سایت ما عالی است.

ولی اگر در متن فقط بنویسیم آموزش طراحی سایت، آیا فردی از ما خرید می کند؟ ولی اگر این حقیقت را بنویسیم که در کمتر از ۳ ساعت می توانید سایت دلخواه خود را پیاده سازی کنید؛ مزیت مهم این محصول را به مشتری خود می گوئیم. مشتری به این دلیل از ما خرید می کند، زیرا می خواهد در کمتر از ۳ ساعت سایت دلخواه خودش را بسازد. پس سعی کنید در این مرحله تمامی مزیت های محصول خود را بنویسید. مشتری وقتی محصولی را می خرد می خواهد بداند که با خرید آن چه سودی می برد.

با مخاطب همزبان شوید

به مخاطب فخر نفروشید و نخواهید فهم و سوادتان را به رخش بكشید. با او به زبان خودش حرف بزنید و اگر مخاطب شما یك خانم خانه دار است، سادگی او را درنظر بگیرید و اگر مدرس دانشگاه است، سال‌ها تلاش او را در محیط‌های علمی نادیده نگیرید. اجازه دهید كه او خودش را جزئی از سازمان شما بداند و از این همزبانی لذت ببرد.

به جای نوشتن نقاشی كنید

اصول تبلیغات موثر
اصول تبلیغات موثر

تحقیقات ثابت كرده تعداد طرفداران تبلیغات تصویری ۲برابر طرفداران تبلیغات نوشتاری است. در واقع محققان این حوزه می‌گویند مردم چندان حوصله خواندن متن را ندارند و ترجیح می‌دهند با درك یك تصویر تاثیرگذار به سمت یك محصول یا خدمت بروند پس همانطور كه گفتیم زیاد پرحرفی نكنید و سال‌ها تجربه‌تان را در یك متن به مخاطب ارائه كنید.

دایره‌المعارف نباشید

قرار نیست برای همه كس، همه چیز باشید. تكلیف‌تان را با خودتان روشن كنید؛ برای چه كسی حرف می‌زنید و قرار است مشكلی را حل كنید. اجازه دهید كه موسسه‌های دیگر، باقی مشكلات را حل كنند و شما تنها تمركزتان را روی یك موضوع بگذارید و برای جا انداختنش با كمك تبلیغات تلاش كنید.

گارانتی

اگر خوب فکر کنید می توانید یک نوع گارانتی به مشتری خودتان پیشنهاد دهید، البته در صورتی که رقیبان شما محصولات خودشان را گارانتی نکنند. گارانتی کردن محصول شما می تواند یک امتیاز ویژه باشد. در صورتی که محصول خودتان را گارانتی کنید مشتری با ریسک کمتری خرید می کند و اگر از محصول شما راضی باشد هیچ وقت محصول را بر نمی گرداند. در این مرحله باید یک گارانتی برای محصول خودتان طراحی کنید. این گارانتی می تواند تعویض یک ماهه محصول در صورت خرابی، پشتیبانی یک ساله و بازگشت وجه در صورت عدم رضایت مشتری باشد.

اصول تبلیغات موثر و کارآمد برای بهبود کسب و کار نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 11 =

بررسی

افزایش یا کاهش بازدهی پیام های تبلیغاتی در گرو چه چیزی است

افزایش یا کاهش بازدهی پیام های تبلیغاتی در گرو چه چیزی است درصورتی‌که پیام‌های تبلیغاتی‌تا…