با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید

102
با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید

با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید

با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید

اگر شما مي‌خواهيد بهتر و بيشتر كار كنيد، باید پاره‌اي ملاحظات را مدنظر داشته باشيد؛ ازجمله باید برنامه‌ريزي مدون و مشخصي براي كارتان داشته باشيد . اولويت‌ها را رعايت كنيد و بدانيد چه كاري را در چه مرحله‌اي انجام دهيد. اما بايد به اين مساله توجه كنيد كه تا وقتي از كاري كه مي‌كنيد، لذت نبريد و آن را دوست نداشته باشيد، كاري از پيش نخواهيد برد. مهم‌ترين و كليدي‌ترين عامل براي افزايش بهره‌وري، بيش از هرچيز ديگري، داشتن برنامه‌ریزی و منظم بودن در محل كار است . بدون توجه به اصل منظم بودن در محل كار، ساير ترفند‌هاي مرتبط با ارتقاي بهره‌وري، آنچنان كه بايد، مفيد و تاثير‌گذار نخواهند بود .

با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید
با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید

کاملاً طبیعی است که همه ما همیشه بخواهیم بهتر شویم ، بیشتر داشته باشیم و کارهای بیشتری انجام دهیم . اما در مسیر زندگی اغلب فراموش می‌کنیم که چیزی که برای شاد بودن نیاز داریم همان چیزی است که درست روبرویمان قرار دارد.

ما در تلاش برای موفق بودن یادمان می‌رود به خودمان گوشزد کنیم که کاملیم، کافی هستیم و درست همین لحظه را داریم. چرا با بدخلقی آن را خراب کنیم؟ چرا همین الان شاد نباشیم؟ در این بخش از مجله اینترنتی ببرکلیک به شما یاد خواهیم داد چگونه با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید .

با استفاده از تکنیک‌های زیر خواهید توانست استاد و مالک بی‌چون و چرای وقت خود باشید و روز‌های کاری پربازده و فوق‌العاده‌ای را رقم بزنید. با ما همراه شوید .

۱ – از قبل آماده کنید

با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید
با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید

قبل از شروع هر کاری، بهتر است از قبل اقدامات لازم را مهیا کنید. این کار وقت بیشتری داشته و تلاش می‌کنید . وقتی از خواب بیدار می‌شوید، باید همه‌چیز را آماده کنید و آماده رفتن شوید و وقت خود را با چه بپوشم و یا صبحانه چه بخورم، تلف نکنید. تا یک هفته‌ای که پیش رو دارید برنامه‌ریزی کنید. برنامه‌ریزی ممکن است کمی وقت بگیرد، ولی مطمئن باشید که برنامه‌ریزی برای کل هفته، تنها ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد . به عنوان یک جایزه، برنامه‌های خود را بنویسید و از آن‌ها پیروی کنید و احساس اعتمادبه‌نفس می‌کنید، چه کسی از آن خوشش نمی‌آید؟

داشتن حس مثبت و قوی درباره خود، بهترین آمادگی ممکن برای موفقیت است.

۲ –  برای کارهایی که می‌خواهید انجام دهید لیست داشته باشید

با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید
با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید

آسان‌ترین راه برای برنامه‌ریزی خود را بتوانید استفاده کنید، این است که یک لیست برای کارهای که انجام می‌دهید، تهیه کنید.

ممکن است بعضی را ما خود انجام دهیم و بعضی را با دیگران تقسیم کنیم. بعضی ممکن است فعالیت‌ها را تقسیم کنند. بعضی ممکن است فهرست‌های متفاوت در روزهای هفته داشته باشند، که گیج‌کننده به نظر برسد در این صورت یک جدول زمانی ایجاد کنید.

این کار کمک خواهد کرد در کار خود متمرکز شوید و از سردرگمی جلوگیری می‌کند. اگر چیزهای دیگری برای انجام دادن نیاز باشد می‌توانید در لیست وارد کنید، بدون اینکه لیست را پیچیده کنید.

همان‌طور که گفته شد، لیست باید انعطاف‌پذیر باشد و بتوانید آن را تغییر دهید، مثلاً اگر کاری به وجود آید یا برخی شرایط جدید ایجاد شود.

۳ –  اولویت‌بندی کنید

با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید
با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید

اصل ABCDE می‌تواند استفاده شود :

A برای وظایفی که در درجه اول هستند یا نیاز به انجام آن‌ها دارید تا از عواقب بد جلوگیری شود

B برای وظایفی که مهم هستند یا نیاز به انجام دارند تا از عواقبی که کمتر شدی باشند جلوگیری شود

C برای وظایفی که برای انجام دادن خوب هستند و می‌توان بدون خسارت آن را به تأخیر انداخت

D برای وظایفی که می‌توان آن را به دیگری واگذار کرد

E وظایف آخر هستند که می‌توان حذف کرد و انجام نداد

وقتی کارهای خود را بر اساس این اصل گروه‌بندی می‌کنید، در اول روز کاری خود به لیست نگاه کنید و از کار A شروع کنید. کارهای B را شروع نکنید تا اینکه کارهایA تمام‌شده باشد.

و همچنین گروه C را تا اینکه گروه B تمام‌شده باشد. اگر از این راهنما پیروی کنید می‌بینید چگونه عملکردتان بالا خواهد رفت.

۴ – صبحانه خوب بخورید

با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید
با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید

زمانی که بچه بودیم، والدین ما درباره اهمیت صبحانه خوب به ما می‌گفتند. شاید به اثر مثبت آن بر عملکرد خود توجه نکرده‌اید. وقتی بالغ شدیم ترجیح می‌دهیم بیشتر بخوابیم تا اینکه یک صبحانه خوب بخوریم . وقتی خواب مهم است، غذا به بدنتان سوخت می‌رساند . یک صبحانه سالم احتیاجی به تجملات ندارد. می‌تواند مانند یک ساندویچ گوشت با گوجه ساده باشد .

با خوردن یک صبحانه خوب، به بدن و ذهن خود کمک می‌کنید تا در اول روز، مستقیم در کار خود پرش کنید.

چند پیشنهاد اساسی

با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید
با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید

۱ – به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که حداقل ۵۰ درصد زمان خود را صرف فعالیت‌ها و تفکراتی کنید که بخش عمده نتایج و دستاوردهای مثبت‌تان را موجب شده‌اند. بازی کردن با برگ‌های برنده باعث برنده شدن دوباره شما خواهد شد.

۲ – همیشه ۳۰ دقیقه نخست هر روز کاری‌تان را صرف برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری فعالیت‌های همان روز کنید و تا زمان تکمیل فرآیند برنامه‌ریزی، اقدامات اجرایی‌تان را آغاز نکنید. همیشه به یاد داشته باشید که مهم‌ترین زمان در هر روز کاری‌تان همان دقایقی است که شما دارید برای آن روز برنامه‌ریزی می‌کنید.

۳ – پنج دقیقه قبل از هرگونه فعالیت و تماس کاری با دیگران به روشنی تصمیم بگیرید که در آن روز می‌خواهید چه نتایجی را به‌دست بیاورید. این کار به شما این امکان را می‌دهد تا قبل از شروع هر کاری تصویری روشن و عینی از موفقیت‌هایی که قرار است به‌دست آورید، ترسیم کنید.

۴ – در زمان‌هایی که سرتان خیلی شلوغ است و زمان‌هایی که اوج کاری‌تان محسوب می‌شود، علامت «لطفا مزاحم نشوید» را روی در دفتر کارتان نصب کنید. در مورد انجام این کار هیچ تردید و تعارفی نداشته باشید و هیچ‌کس را از این مساله مستثنی نکنید چراکه همین وقفه و مزاحمت‌هاست که شما را از رسیدن به موفقیت‌هایتان بازمی‌دارد.

۵ – با اراده‌ای قوی و مصمم سیاست عدم پاسخگویی به تماس‌های تلفنی بی‌موقع و ایمیل‌های ناخواسته و ناگهانی را به مرحله اجرا درآورید. تلفن‌ها و پیامک‌های متعدد و بی‌خاصیت بخش عمده‌ای از توجه و تمرکز شما را از بین می‌برند و شما را از اهدافتان دور می‌سازند. در عوض در هر روز زمان محدود و مشخصی را به پاسخگویی به تماس‌های تلفنی و ایمیل‌ها و پیامک‌ها اختصاص دهید.

۶ – تاثیرگذاری منفی رسانه‌های اجتماعی و همگانی بر فعایت‌های کاری‌تان را از طریق اعمال مدیریت هدفمند و دقیق بر آنها به حداقل برسانید، بدون اینکه به کاربرد‌های مثبت و مولد آنها بر کارتان خدشه‌ای وارد شود.

۷  – همیشه به یاد داشته باشید که رسیدن به همه اهداف و آرمان‌هایتان امری غیرممکن است، بنابراین باید با رویکردی نسبی‌گرایانه با واقعیت‌ها برخورد کرد و از ایده‌آل‌گرایی افراطی اجتناب کرد و در همه حال و در هر شرایطی از کاری که در حال انجامش هستید، لذت ببرید و شاد باشید چراکه این شادی و لذت از کار کلید به‌ثمر نشستن برنامه‌ریزی‌های کاری‌تان به‌حساب می‌آید .

با این همه باید دانست که اگر شما خود را در اوج قله موفقيت كاري و در بهترين مرتبه ممكن احساس مي‌كنيد، بدانيد كه عامل اصلي تمام موفقيت‌ها و پيشرفت‌هاي شما در اين واقعيت ساده نهفته است كه شما از آنچه كه انجام مي‌‌دهيد، لذت مي‌بريد و در محيط كارتان شاد هستید و به عبارت بهتر، عاشق كارتان بودن موجب به حداكثر رسيدن بهره‌وري و بازدهي شما شده است .

یک زندگی ایده آل

با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید
با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید

زندگی هیچکس ایدآل نیست. درواقع، هیچ چیز در زندگی کامل نیست. کمال چیزی نیست که به دنبالش باشید. ممکن است تصور کنید که باعث شادی‌تان می‌شود اما احتمال اینکه اینکار را نکند بیشتر است. قدر زندگی را همانطور که هست – چالش‌انگیز، رنگی، جالب و پر از موانع و مشکلات – دانستن، چشم‌هایتان را به این واقعیت باز خواهد کرد که برای شاد بودن نیاز به داشتن یک زندگی کامل ندارید. سختی‌ها، موانع و مشکلات شما را قوی‌تر می‌کنند و کمکتان می‌کنند زیبایی زندگی را درک کنید. برای داشتن یک زندگی آسان دعا نکنید. دعا کنید قدرتی داشته باشید که بتوانید سختی‌ها را تحمل کرده و قدر زندگی‌تان را بدانید.

با انجام اینکارها یک روز فوق العاده سپری کنید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

بررسی

آموزش تصویری تهیه املت فنجانی صبحانه ای لاکچری

آموزش تصویری تهیه املت فنجانی صبحانه ای لاکچری در این بخش از آشپزی مجله اینترنتی بیرکلیک ق…